Sleepy Hollow (Ospalá díra) Jake Wells

Jake Wells

Jake Wells

Výzkumný analytik.

Sezóny 1
2017 - 2017

Jake je roztomile dychtivý, ale mírně obsedantní výzkumný analytik, který pracuje v zapomenutém archívu, kde zpracovává zprávy o nadpřirozených událostech. Přestože byl odsunut v zapomnění, Jake s radostí stále vykonává svou práci, protože ho nevysvětlitelné jevy a podivné teorie odjakživa fascinovali. Ale jeho zájmy ho vždy oddělovaly od ostatních, což změní setkání s Ichabodem a navždy poznamená jeho život. Protentokrát mu Ichabod dokáže, že ty divné a nezvyklé věci, které dokumentuje, jsou skutečně pravdivé. Ale co je důležitější, Crane se stává jeho rádcem stejně tak jako i dobrým přítelem.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

typek

10.4.2017 | 15:13:59

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Reklama

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás