Terra Nova
79/100 - 136×

Terra Nova

V roce 2149 je lidstvo na pokraji zkázy. Planeta je přelidněná, životní prostředí zničené. Poslední nadějí na záchranu budoucnosti lidské rasy se stává objevení trhliny v čase, kterou je možné projít do pravěké historie. Zrodí se myšlenka přesídlit lidstvo do doby dinosaurů, před 85 miliony let, a přichází druhá šance vybudovat civilizaci znovu a tentokrát lépe. Dokážou moderní lidé v tom čase přežít? A jsou poučeni z chyb svých předků?

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 42 minut
žánr
Drama, Rodinný, Sci-fi
hrají
Shelley Conn (Elisabeth Shannon), Jason O'Mara (Jim Shannon), Landon Liboiron (Josh Shannon), Naomi Scott (Maddy Shannon), Christine Adams (Mira), Stephen Lang (Nathaniel Taylor), Allison Miller (Skye), Alana Mansour (Zoe Shannon)

Postřehy ze 4. epizody - Nákaza

Postřehy ze 4. epizody - Nákaza

Před malou chvílí byla odvysílána čtvrtá epizoda seriálu Terra Nova, ve které se obyvatelé kolonie vyrovnávali se ztrátou paměti. Jaká jsou má pozorování a názory na tuto epizodu?

2 0
9.4.2012

1. Dinosaurus – hrozba, nebo předmět studia?

První setkání s dinosaurem může vypadat různě. Voják by jistě dinosaura považoval za hrozbu a podle toho by jednal, naopak vědec má tendenci vše zkoumat a obdivovat to. Proto není divu, že s tímto přístupem masožravý Karnotaurus slupnul jako malinu.

2. Okénko do historie

Nebo do budoucnosti? Jak se to vezme… Jistě je zajímavé, co se dělo na Zemi o sto let později. V tomto díle se dozvídáme o vánici v roce 2137 v Detroitu. Lidé se museli prodírat sněhem, který jim sahal až po kolena. Podle záznamů to byl nejchladnější říjen, který byl kdy meteorology zaznamenán. Předtím také došlo k požáru města, podrobnosti neznáme, ale Velitel Taylor zmíní hladové bouře. A každý si asi umíme představit, jaký zmatek a nepořádek může způsobit boj o jídlo. Pokud vás zajímá dění v budoucnosti, můžete nahlédnout do zpráv z roku 2149.

V září 2149 dosáhla nezaměstnanost ve Spojených státech 70%, došlo k četným záplavám a jeden pastor předpověděl konec světa.

Ani o měsíc dříve, v srpnu 2149 to na Zemi nevypadalo o moc lépe. Evropu zasáhl nedostatek potravin, celosvětové zásoby jídla se ztenčují. Doporučení zní: „Pokud nemáte nutnou potřebu jíst, prosíme vás, nejezte.“

V červenci 2149 dosáhl počet obyvatel New Yorku 36 milionů! Současně také byli ohlášeni členové 10. výpravy, která se vydá na Terra Novu. Součástí této výpravy byla také rodina Shanonnových.

3. Záhadná nemoc

Doktorka Shanonnová vyšetřuje příznaky podivné nemoci, která postihla ty, kteří přebývali na stanici. Jak se zdá, všichni trpí ztrátou paměti. První příznaky je mírné zapomínání, krátkodobá paměť je zmatená, rozhozená. Posléze si člověk začne myslet, že se právě vyskytuje v některém z okamžiků vlastní minulosti. Konečným stádiem nemoci je kompletní strnutí. Doktor Jonathan Guagenti, který byl vedoucím pracovníkem na stanici, se zabýval genovou terapií. Nakonec se ukáže, že proti této záludné nemoci existuje snadná obrana – nachlazení.

4. Taylor není při smyslech

Velitel Taylor se ve své mysli místo v Terra Nově ocitne v Somálsku v roce 2138. Ztratí pojem o době a myslí si, že musí zachránit svou ženu Ayani a syna ze zajetí. Jeho žena je bohužel už dávno mrtvá. Je zřejmé, že v Somálsku někdo experimentoval s jeho myslí a on si myslí, že vše kolem je psychologická hra. Plánuje útok na kolonii a tím riskuje, že všechny její obyvatele nakazí… a když by zapomněli všichni, tak by již nebylo úniku…

5. Teenagerské problémy

Maddy řeší první rande s Markem Reynoldsem, pozve ho k nim domů a snaží se ho okouzlit svým kuchařským uměním. Ale nebyla by to Maddy, aby nemluvila příliš mnoho a příliš složitě. Její bratr Josh se sice zamiloval do Skye, ale současně slíbil své přítelkyni Kaře z budoucnosti, že ji přivede na Terra Novu. A Skye zná někoho, kdo by mu s tím mohl pomoci… Všem je jistě jasné, že to není příliš legální způsob, jak někoho dostat na Terra Novu… ale jde tu o její život, je jasné, že v budoucnosti nemá žádnou budoucnost… Ukáže se, že Boylan obchoduje se Šestkami. Co bude Joshe stát, aby sem přivedl svou dívku? Nebude nakonec svého rozhodnutí litovat?

Jak se vám líbila čtvrtá epizoda? Máte nějaké vlastní postřehy nebo pozorování? Podělte se s námi o názory na ni, nebo na seriál v diskuzi. Registrace je velmi rychlá, je otázkou pár minut.

Foto: FOX

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Terra Nova je u konce


Bohužel se musíme rozloučit s dinosaury, protože seriál Terra Nova se už nevrátí s druhou řadou na televizní obrazovky. Dejte nám vědět v tomto fóru, jak na vás seriál působí.

Ohodnoťte seriál Terra Nova

Poznejte dinosaury z blízka

Reklama

Anketa

Měl by seriál Terra Nova získat pokračování?

96%
4%
45 hlasů

Neznáte Terra Novu?

Thumbnail Play icon
Video přeložil @Harfist.

Momentky

Momentky

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama