Terra Nova
79/100 - 136×

Terra Nova

V roce 2149 je lidstvo na pokraji zkázy. Planeta je přelidněná, životní prostředí zničené. Poslední nadějí na záchranu budoucnosti lidské rasy se stává objevení trhliny v čase, kterou je možné projít do pravěké historie. Zrodí se myšlenka přesídlit lidstvo do doby dinosaurů, před 85 miliony let, a přichází druhá šance vybudovat civilizaci znovu a tentokrát lépe. Dokážou moderní lidé v tom čase přežít? A jsou poučeni z chyb svých předků?

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 42 minut
žánr
Drama, Rodinný, Sci-fi
hrají
Shelley Conn (Elisabeth Shannon), Jason O'Mara (Jim Shannon), Landon Liboiron (Josh Shannon), Naomi Scott (Maddy Shannon), Christine Adams (Mira), Stephen Lang (Nathaniel Taylor), Allison Miller (Skye), Alana Mansour (Zoe Shannon)

Terra Nova

V roce 2149 je lidstvo na pokraji zkázy. Planeta je přelidněná, životní prostředí zničené. Poslední nadějí na záchranu budoucnosti lidské rasy se stává objevení trhliny v čase, kterou by bylo možné projít do pravěké historie. Zrodí se myšlenka přesídlit lidstvo do doby dinosaurů, před 85 miliony let, a přichází druhá šance vybudovat civilizaci znovu a tentokrát lépe.

Seriál od výkonných producentů Stevena Spielberga, Petera Chernina, Brannona Braga, Reného Echvarria a Aarona Kaplana přináší neskutečné rodinné dobrodružství 85 milionů let na počátku.

Terra Nova sleduje obyčejnou rodinu na úžasné výpravě zpět v čase do prehistorické Země jako malou část odvážného pokusu zachránit lidskou rasu. V roce 2149 svět umírá. Planeta je vytěžená a přeplněná, většina rostlin a zvířat vymřelá. Budoucnost lidského druhu je na pokraji a jediná naděje na přežití je ve vzdálené minulosti.

Když vědci z laboratoří FERMI (zabývající se vysokoenergickou fyzikou a vědou hmoty, prostoru a času) u částicového urychlovače nečekaně objevili trhlinu v čase, díky které by šlo zkonstruovat portál do pravěké historie, zrodila se myšlenka přesídlit lidstvo do minulosti – druhá šance znovu vybudovat civilizaci a tentokrát to udělat správně.

Seriál se zaměřuje na Shannonovu rodinu, která se připojila k osadníkům kolonie jako členové desáté výpravy. Terra Nova je první kolonie založená v této nádherné ještě zapomenuté zemi. Jim Shannon (Jason O’Mara), obětavý otec s pestrou minulostí, vede svoji rodinu do tohoto nového světa nekonečné nádhery, záhad a teroru. Jimova žena, Elisabeth Shannon (Shelley Conn), je traumatoložka a nejnovější přírůstek zdravotnického týmu Terra Novy. Josh Shannon (Landon Liboiron) je jejich 17letý syn, který je naštvaný, že musí nechat život, jaký zná, za sebou. Od příchodu do osady se šíleně začal zajímat o krásnou a nekonvenční Skye (Allison Miller). Maddy Shannon (Naomi Scott) je Joshova roztomile neohrabaná 15-letá sestra, která doufá, že jí Terra Nova přinese novou šanci se znovu najít. Přestože Elisabethin zdravotní výcvik dokonale uchránil rodinu při putování, tajemství týkající se jejich 5leté dcery Zoe (Alana Mansour) brzy ohrozí jejich místo v této utopii.
Shannonovi jsou po příchodu představeni veliteli Nathanieli Taylorovi (Stephan Lang), charizmatickému a hrdinnému prvnímu pionýrovi a vůdci kolonie. Taylor po boku se svoji pravou rukou Guzmanem (Mido Hamada) varují cestovatele, že přestože je Terra Nova místo nových příležitostí a začátků, není vše tak idylické, jak se zpočátku zdálo. Spolu s modrou oblohou, tyčícími se vodopády a bujnou vegetací obklopující půda oplývá i nebezpečím – a to nejenom masožravými druhy dinosaurů. Je zde také odtrhnutá kolonie odpadlíků vedená ostřílenou Mirou (Christine Adams), která se ostře staví proti Taylorovi a jeho vedení.

Ještě více hrůzu nahánějící, než co leží za ochrannými zdmi kolonie, je mrazivá možnost, že se něco zlověstného děje uvnitř Terra Novy. Shannonovi příjdou v podezření, že ne všichni na této misi mají stejnou myšlenku, jak nejlépe zachránit lidský druh, vlastně tam mohou být síly toužící po zničení tohoto nového světa ještě dříve, než vůbec začne.

Terra Novu vytváří 20th Century Fox Television, Chernin Entertainment DreamWorks Television a Kapital Entertainment. Steven Spielberg, Peter Chernin, Brannon Braga, René Echevarria, Jon Cassar, Aaron Kaplan, Katherine Pope, Justin Falvey, Darryl Frank, Craig Silverstein a Kelly Marcel slouží jako výkonní producenti. Alex Graves slouží jako výkonný producent a režíroval ukázky seriálu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
DarkSasha

stejnej případ jako stargate universe ! než neco skoncite kkti ptejte se lidí jestly to skončit, když se neumíte dohodnout nebo nejlépe když to nedokažete dokončit tak to kur.. ani nezačínejte.

20.11.2022 | 20:54:13
Milano33

75% (škoda, že sme sa nikdy nedočkali druhej série, potenciál v tom rozhodne bol :()

9.12.2019 | 8:55:29
PStark

Byl to dobrý seriál.

15.10.2019 | 19:54:09
VUDU1

Veľká škoda že je koniec – doporučujem :-)

1.2.2018 | 20:54:38
smismi01

dobrý namět

8.11.2015 | 12:39:45
TaLu

U tohoto seriálu jsem se opravdu bavila. Někdy mi přijde, že se ruší ty seriály, co mají co říct a jiné – „nicneříkající“ už dostávají kolikátou sezonu. Nevím, jak přesně to běží ve filmovém průmyslu ( asi je to ještě více o penězích), ale například u knih se vydávají bestselery, aby se tím vydělalo na nějaké dílo, jež sice nevydělá, ale stojí za vydání. I když to by zase asi nebyl případ tohoto seriálu, ten byl taková velmi příjemná oddechovka.

15.10.2015 | 20:01:41
MiniMe

SPOILERY !!!!! Je škoda, že tento seriál zrušili. Možná, kdyby tam bylo víc záhad ohledně jejich umístění v čase (jako třeba ten obrovský měsíc – který se od nás oddaluje, jen tak btw.-) nebo záhadná mořská panna z lodi, kterou ukázali až na samotném konci či něco více z Pustiny. O zkoumání celé (nové?) Země ani nemluvě.. Asi by to oslovilo mnohem více diváků. Co naplat, nejspíš se nikdy nedozvíme, jak to celé bylo a kde vlastně končil časovej tunel kterým prošli. Alespoň tam obsadili úžasného Stephena Langa, jakožto „kladňáka“ a on si mohl odčinit to, co napáchal v Avataru :-D

13.10.2015 | 13:04:58
mirasagan

Tenhle seriál jsem naprosto žral! Nezasloužil si konec… Překvapujeme že to ukončili..... Ty lidi jsou dneska hrozný, neví co je dobré :D

8.6.2015 | 11:42:52
darkHannibal

V dětství na mě Jurský park udělal velký dojem. Seriál mně zklamal svým vlezlým zeleným poselstvím, přes které si nešlo těch dinosaurů pořádně užít.

14.9.2014 | 0:40:02
McLilIy

Jeden z nejlepších seriálů… ty televizní stanice jako např.: FOX už mě vážně štvou. Ty nejlepší seriály zruší a nejhorší nechají běžet až do nějaké 10.série!! Chci vidět znovu Lucase.. mě se jeho postava líbila nejvíc :3

28.7.2014 | 15:20:22
1

Terra Nova je u konce


Bohužel se musíme rozloučit s dinosaury, protože seriál Terra Nova se už nevrátí s druhou řadou na televizní obrazovky. Dejte nám vědět v tomto fóru, jak na vás seriál působí.

Ohodnoťte seriál Terra Nova

Poznejte dinosaury z blízka

Reklama

Anketa

Měl by seriál Terra Nova získat pokračování?

96%
4%
45 hlasů

Neznáte Terra Novu?

Thumbnail Play icon
Video přeložil @Harfist.

Momentky

Momentky

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama