Terra Nova
78/100 - 134×

Terra Nova

V roce 2149 je lidstvo na pokraji zkázy. Planeta je přelidněná, životní prostředí zničené. Poslední nadějí na záchranu budoucnosti lidské rasy se stává objevení trhliny v čase, kterou je možné projít do pravěké historie. Zrodí se myšlenka přesídlit lidstvo do doby dinosaurů, před 85 miliony let, a přichází druhá šance vybudovat civilizaci znovu a tentokrát lépe. Dokážou moderní lidé v tom čase přežít? A jsou poučeni z chyb svých předků?

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 42 minut
žánr
Drama, Rodinný, Sci-fi
hrají
Shelley Conn (Elisabeth Shannon), Jason O'Mara (Jim Shannon), Landon Liboiron (Josh Shannon), Naomi Scott (Maddy Shannon), Christine Adams (Mira), Stephen Lang (Nathaniel Taylor), Allison Miller (Skye), Alana Mansour (Zoe Shannon)

Jim Shannon

Jim Shannon

Otec rodiny Shannonových, kteří se nelegálně dostali na Terra Novu.

Sezóny 1
2011 - 2011


Jim býval policejním důstojníkem do té doby, než byl zatčen za porušení zákona, který říká, že rodina jsou pouze čtyři lidé. Pokusil se svou nejmladší dceru Zoe ukrýt před populační kontrolou. To se bohužel nepovedlo. Jim se pokusil vzdorovat kontrolorům, když našli Zoe ve větrací šachtě. Jeho akce byla také následně potrestána, když byl odsouzen k šesti letům vězení ve vězení s maximálním zabezpečením. Po tajném setkání se svou manželkou využil dané příležitosti a naplánoval si útěk z vězení, aby se mohl opět setkat se svou rodinou na Terra Nově, lidské kolonii na Zemi 85 miliónů let v minulosti.

Jimův příchod na Terra Novu okamžitě pokazil faktem, že sebou přivedl i svou nejmladší dceru Zoe. Nicméně je ochoten za své činy přijmout spravedlivý trest a ihned za ně přijímá plnou zodpovědnost. Jim se, se zbytkem 10. výpravy setká při přijímacím ceremoniálu a ihned poté je odveden k veliteli Nathanielovi Taylorovi. Během setkání s velitelem Taylorem je Jim přidělen do zemědělského oddělení v Terra Nově. Následně po začátku v nové práci, ukazuje Jim obrovskou píli a vůli, čehož si všimne i velitel Taylor.

Jim vystupuje jako velmi milující, ochranářský a starostlivý otec. Touží po tom, aby jeho děti akceptovali svůj nový domov a aby se z nich stali dříči. Může být i agresivní, ale to pouze v případě, když cítí, že je jeho rodina v nebezpečí nebo pokud někdo porušuje stanovené zákony. Do určité míry ukázal i svou vychytralost, a to zejména při útěku z vězení a následném naplánování, jak se mu podaří i se Zoe dostat portálem na Terra Novu.

Jim Shannon je…

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Terra Nova je u konce


Bohužel se musíme rozloučit s dinosaury, protože seriál Terra Nova se už nevrátí s druhou řadou na televizní obrazovky. Dejte nám vědět v tomto fóru, jak na vás seriál působí.

Ohodnoťte seriál Terra Nova

Poznejte dinosaury z blízka

Reklama

Anketa

Měl by seriál Terra Nova získat pokračování?

96%
4%
45 hlasů

Neznáte Terra Novu?

Thumbnail Play icon
Video přeložil @Harfist.

Momentky

Momentky

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama