The Big C (Ve znamení raka)
86/100 - 20×

The Big C(Ve znamení raka)

I když máte smrtelnou nemoc, nesmíte ztrácet smysl pro humor. Hlavní postava seriálu zjistí, že má rakovinu, což její život obrátí naruby. Místo sebelítosti se však rozhodne, že bude svůj život žít co nejvíce naplno.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Showtime | 30 minut
žánr
Drama
hrají
Laura Linney (Cathy Jamison), Oliver Platt (Paul Jamison), Gabourey Sidibe (Andrea Jackson), John Benjamin Hickey (Sean Tolkey), Cynthia Nixon (Rebecca), Hugh Dancy (Lee)

The Big C

The Big C

I když máte smrtelnou nemoc, nesmíte ztrácet smysl pro humor a chuť žít. Ve vašich posledních dnech si právě uvědomíte, jak by vlastně váš život měl vážně vypadat. Nesmíte však nic vzdávat a poslední momenty si musíte pořádně užít, rakovina nerakovina!

0 0
31.12.2010

Přesně takovou filozofii totiž zastává hlavní hrdinka seriálu – učitelka Cathy Jamison. Místo toho, aby se litovala, změní svůj dosavadní život od základů. Začne se zajímat o své sousedy a více se scházet se svým bratrem Seanem alias ekologickým aktivistou, kterého byste nejspíše nerozeznali od bezdomovce. Velkou změnou také projde vztah s jejím manželem Paulem, do toho navíc musí vychovávat svého pubertálního syna Adama. Ze všech klacků, které jí ale život pod nohy hází, si Cathy nic nedělá, naopak se jim jen směje a s elegancí přeskakuje.

The Big C je jedinečný seriál, jehož děj vám rozhodně nemůžeme vyzradit dopředu, protože bychom vás připravili o ty nejúžasnější momenty vašeho televizního života. A to rozhodně nepřeháním. Čeká vás humor – normální i černý, čeká vás láska, naděje, touha, čekají na vás vykouzlené úsměvyvytlačené slzy. Všechno dohromady ale The Big C podává tak nenásilně a mistrně, že vám těch třicet minut jedné epizody vždy uteče jako voda.

Ačkoliv je tento seriál u nás víceméně neznámý, těší se velké oblibě. Svědčí o tom například i dvě vítězství v Satellite Awards 2010 (nejlepší seriál, nejlepší herečka v hlavní roli) a také jeden Zlatý glób 2011, který si odnesla Laura Linney za její roli Cathy. Seriál se už také vysílal ve více než 20 zemích světa.

Za duchovní matku seriálu je považována producentka Darlene Hunt. Seriál měl svoji premiéru 16. srpna 2010 a aktuálně má dvě série po 13 epizodách, z toho aktuální, desetidílná třetí, startuje letos v dubnu 2012.

Zdroj: Showtime

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Hlídejte si nás

Hra jménem život

Leftover Cuties - Game Called Life

Písnička, která hraje v úvodní sekvenci, je počinem kapely Leftover Cuties. Jmenuje se dosti výstižně – Game Called Life a upřímně si ani snad nelze představit příhodnější melodii, která by nás díl od dílu vlídně vítala.

Reklama

Nejlepší postavy

Narozeniny

Obrázek

Obrázek

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama