The Blacklist (Černá listina) Rekapitulace případu č.21 Luther Braxton

Rekapitulace případu č.21 Luther Braxton

Rekapitulace případu č.21 Luther Braxton

Red se po delší pauze vrátil s novým jménem a ve vskutku velkém stylu. Jak dopadl dvojdíl minulého týdne Luther Braxton?


9 0
10.2.2015

Předně je třeba zmínit, že Blacklist nově měnil den svého vysílání. Stanice NBC se o něj nemusí bát, protože zatím patří mezi jejich špičku. Naopak zase potřebovali něčím oživit čtvrteční večer, který jim už dlouhá léta pomalu skomírá. A využili k tomu právě tento dvoudílný příběh. První část si odbyla premiéru hned po vysílání Super Bowlu, který v Americe patří mezi nejsledovanější pořady. Chytře tak nalákali diváky, aby si následně pustili pokračování příběhu ve čtvrtek večer. Jak to dopadlo? Nedělní po-superbowlová epizoda si odnesla krásných téměř 26 milionů diváku a následně ve čtvrtek 10 milionů, což je zhruba její tradiční průměr. V dalších týdnech pak uvidíme jaký měli vliv diváci ze Super Bowlu a na jakých číslech se ve čtvrtek nakonec skutečně usídlí. Jedno je však jisté, třetí řada už je v kapse.

Co tedy samotná epizoda? Red se tentokrát vydal na sólo akci bez své podpory z FBI a to rovnou do vysoce utajované americké vězeňské základny, ze které obvykle nebývá návratu. Sice ho k tomu vedli částečně vlastenecké důvody, ale nebyl by to Red, kdyby nešlo i o jeho vlastní zájmy a o Lizzy. Kam jinam by totiž americká vláda ukryla své veškeré tajnosti, než do vězení s tím nejvyšším stupněm zabezpečení. Evidentně to nebyl nejlepší nápad. Když se o důležitosti těchto informací dozví jeden z Redových starých známých, dojde dozajista k vzájemně zničujícímu střetu. Luther Braxton se sem navíc nevydal získat jen tak nějaké tajemství, ale indície vedoucí k balíčku informací, který by značně mohl otřást světovým řádem. A je jen na Redovi a Lizzy mu v tom zabránit. Na scénu také přichází nástupce Alana Fitche, vedoucí tohoto utajovaného Spolku, kterému jsou na stopě.
Závěr první části nás zanechává ve velmi nepředvídatelné pozici. Díky bohu, že epizoda se vysílala hned za 4 dny :-) Lizzy má teď v držení Braxton a je si plně vědom její důležitosti a pro získání toho co potřebuje, je ochoten udělat cokoliv. Redovi tak nezbývá, než využít veškerých svých zdrojů a ochránit, jak Elizabeth, tak i své eso v rukávu, Fulcrum. Také nás čekal výlet Lizziny mysli a jisté zlomové události. Dozvídáme se tak pozadí Redovy náklonnosti k Elizabeth. Ještě ale není všem dnům konec. Fulcrum totiž konečně přichází na scénu!


Red a Lizzy zažívají společné těžké chvilky, Foto: NBC

Co nás čeká příště? Red má v hledáčku jistého Ruslana Denisova, po kterém prahne i samotná CIA. Ale i věc s Redem, Lizzy i Fulcrumem se značně zkomplikuje.

Thumbnail Play icon

Diskuze /2

jolie.l

Už aby to bylo … ještě pár dní a nový díl …

10.2.2015 | 19:54:46
dagsoftware

Fulcrum už na NBC kedysi bol, len to bolo niečo úplne iné.

25.2.2015 | 20:07:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E02: Greyson Blaise

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky jsou z Netflixu.

Sedí na verze:

  • HDTV.x264-SVA
  • 720p.HDTV.x264-AVS
  • iNTERNAL.720p­.WEB.x264-BAMBOOZLE
  • 720p.AMZN.WEB­Rip.DDP5.1.x264-NTb
  • 1080p.AMZN.WEB­Rip.DDP5.1.x264-NTb

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Prohlédněte si Redův seznam

Listina v celé své kráse

Listina v celé své kráse

Během zatím čtyř sérií krimi The Blacklist jsme měli tu čest poznat desítky různých položek ze seznamu Raymonda Reddingtona. Pojďme se na něj podívat detailněji. Kdo je tou zatím nejvýše postavenou osobou na Černé listině? A kolik položek listina vlastně čítá?

A pokračujeme

Blacklist se dočká páté série

Blacklist se dočká páté série

Raymond Reddington představí ještě přinejmenším 22 nových položek. NBC obnovila seriál The Blacklist pro pátou řadu, která bude mít premiéru na podzim. Černá listina tak ve své páté sezóně překročí magickou hranici 100 epizod.

Hlavní postavy

Hlavní postavy

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás