The Handmaid's Tale (Příběh služebnice)
91/100 - 227×

The Handmaid's Tale(Příběh služebnice)

V blízké budoucnosti vlivem pohlavních chorob a znečištěného životního prostředí lidstvo téměř ztratilo schopnost reprodukce. Nastalého chaosu využila sektářská skupina zvaná Synové Jákoba a násilně svrhla vládu. Spojené státy americké již neexistují. Teď je to republika Gileád. Totalitní režim založený na vlastním výkladu bible. Ženy již nemají žádná práva. Hrstka těch, které jsou stále plodné, jsou degradovány na tzv. služebnice, jejichž jediný úkol je rodit děti pro vládnoucí elitu. Jejich těla již nepatří jim, ale republice. Toto je příběh jedné z nich.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
6 sezón | Hulu | 50 minut
žánr
Drama, Sci-fi
hrají
Elisabeth Moss (June Osborne), Alexis Bledel (Emily), Joseph Fiennes (Velitel Fred Waterford), Max Minghella (Nick Blaine), Yvonne Strahovski (Serena Joy), Samira Wiley (Moira), Madeline Brewer (Janine), Ann Dowd (Teta Lydie), O-T Fagbenle (Luke), Amanda Brugel (Rita), Sydney Sweeney (Eden Blaine), Bradley Whitford (Velitel Joseph Lawrence), Clea DuVall (Sylvia)

S04E04: Milk

S04E04: Milk

Jane a Janine podnikají trýznivou cestu ve snaze opustit Gileád. V Torontu se Serena snaží manipulovat s Ritou, která hledá radu u Moiry.

sk
5.5.2021
48 minut

Foto: HuluHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
GoT-hannah

Tak tento díl byl pro mě trochu zklamáním. Už mi to přijde místy takové přitažené za vlasy. June je problémová, celý Gileád to ví, že si na ni musí dávat pozor… přesto jí dají další šanci, nechají jí opět vyváznout… Já jí samozřejmě fandím a jsem ráda, že se z toho znovu dostala, ale už mi to přijde takové ohrané. První tři série pro mě byly topka, z této čtvrté mám zatím rozporuplné pocity a říkám si, co všechno se ještě bude dít, když seriál má mít 6 sérií? trošku se bojím, aby to seriálu neubralo na kvalitě a nezačali tzv vařit z vody…

19.9.2022 | 13:41:33
Edward Bloom

Mě to bavilo dost, určitý momenty (hlavně ke konci) mě opět celkem vzaly.

16.9.2021 | 0:47:40
Wertcha

Proč to muselo být zrovna mléko? To bych čekala, že bude hrát nějakou roli – mělo jim být cestou špatně ze smradu (já jsem to teda nezažila, ale dokážu si představit, jak to musí být po chvíli na zvracení, když člověk sedí v mléce v uzavřené cisterně)… Načichlé šaty, kysne to na nich… A týpek se hned dožaduje potěšení? Vždyť ty dvě musely být úplně nechutné… U Sereny nechápu, proč by nemohla být těhotná. Sice obrázek z ultrazvuku ukazuje na plod minimálně po prvním trimestru, ale jednak nikdo neřekl, v kolikátém má být týdnu, jednak ten obrázek mohli dát takový jen pro názornost (s medicínskou správností se nikdo moc nemaže). Nebyl by to zdaleka první kiks. Stačí, že June má schopnost přežití a uzdravení jako postava z kresleného seriálu…

17.7.2021 | 15:31:08
paradoxys

Díl špatný nebyl. Mléčná přeprava sice trochu rozvláčná, ale takto je tento seriál prostě natáčen. Těhotenství Sereny pobavilo- teď by se děvče asi neměla vrátit do Gileádu, jinak tam skončí jako služebnice :D

18.5.2021 | 14:00:45
igwar

Tá „mliečna“ doprava do Chicaga a patálie s ňou spojené, ktoré už vymenovala IIIvett, trochu zarazila aj mňa. Ale budiš. Tehotenstvo Sereny ju práve naopak s Fredom zblíži, chcieť opak by bol hlúpy plán. Zatiaľ všetko smeruje k tomu, že Serena tehotná je a otcom je Fred. Mimochodom, keby ju chceli oklamať a postaviť proti Fredovi, podstrčia jej skôr ultazvuk dievčaťa, aby mala silný motív nevrátiť sa do Gileádu. A čo sa týka Hanny, June nespoznala a ešte sa jej aj bála. Možno preto June už na tento problém pozerá trochu inak.

10.5.2021 | 16:41:42
IIIvett

Útěk June a Janine vůbec nedává smysl. Nejenom, že vlezou do vagónu, který z nějakého důvodu veze na frontu mléko, ale taky byl z nějakého důvodu otevřený (proč?). Chvilku jse si myslela, že třeba v tom mléce budou něco na tajnačku převážet, a zjistíme to, až by to June vypustila, ale ono nic. Taky je stupidní vlézt tam, kde je jen jeden východ, a ještě tak špatně přístupný. Kdyby vlak dojel, tam kam měl, jakmle by June a Janine vylezly, okamžitě by je našli. Prostě stupidita. June musela do Chicaga, a tak se tam musela prostě nějak dostat. A zdá se, že na Hannu kašle. Dokud jí neublíží, tak ji tam asi nechá. Hlavně že ublíží Gileádu

9.5.2021 | 19:13:00
Urtica

Mně se díl líbil. Sice si nemyslím, že by Serena nebyla těhotná (s Fredem byli na nože i bez toho), ale jinak souhlasím s Uschi. Navíc se mi líbilo připomenutí válečné „tradice“, kdy se násilí na bezbranných páchá i na straně těch „správných“.

7.5.2021 | 21:41:04
Omdlivava

Sorryjako, ale je to díl od dílu horší… To co píšete, cajk… ale pokud toto berete jako nějaký vývoj, tak to nás čeká ještě dalších 15 řad, teda v lepším případě. Nejsem úplně mega fanda, takže nehledám na internetu kdejakou domněnku a nebo drb ze zákulisí. Vyveďte mě z omylu, ale June je ta nejtupější revolucionářka a odbojářka, co jsem kdy viděla. A vysvětlete mi prosím, kde to teď sakra jsou? Jak to, že se tam proháněj lidi se samopalama? Ať přemýšlím jak chci, logika se vytratila.

7.5.2021 | 1:21:57
Lord_Casterly

Já si myslím že se děj posunul celkem dost. Samozřejmě to nebyla taková „bomba“ jako minulá epizoda, ale June s Janine se konečně dostaly do Chicaga, zjistili jsme víc z historie Janine, konkrétně kolem jejího těhotenství a dost zajímavě se to vyvíjí i v Kanadě.

6.5.2021 | 21:56:50
Uschi

sheeku: Děj se ale posunul, a to o dost. Chce to jen nehledat senzace a začít číst mezi řádky. Chápu ale, že ne každej je toho schopnej. Takže tady jsou hinty : Serena nejspíš není těhotná (ten ultrazvuk je fotka již dospělého plodu a asi to proti ní použili aby šla proti Fredovi), byl představen novej odboj, Janine konečně udělala rozhodnutí sama za sebe (obrovské vývoj). PS: Použij mozek, než řekneš o něčem, že je slabé. Jen ten seriál nechápeš.

6.5.2021 | 21:13:11
1

Nepřehlédněte

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

Pokud se bude seriálu dařit, může tady být dalších osm sérií. Před časem se takto vyjádřil jeden významný činitel z řad vedení stanice Hulu. Pro mnohé fanoušky toto ale není zrovna dobrá zpráva.

Reklama

Nejlepší postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama