The Handmaid's Tale (Příběh služebnice)
91/100 - 227×

The Handmaid's Tale(Příběh služebnice)

V blízké budoucnosti vlivem pohlavních chorob a znečištěného životního prostředí lidstvo téměř ztratilo schopnost reprodukce. Nastalého chaosu využila sektářská skupina zvaná Synové Jákoba a násilně svrhla vládu. Spojené státy americké již neexistují. Teď je to republika Gileád. Totalitní režim založený na vlastním výkladu bible. Ženy již nemají žádná práva. Hrstka těch, které jsou stále plodné, jsou degradovány na tzv. služebnice, jejichž jediný úkol je rodit děti pro vládnoucí elitu. Jejich těla již nepatří jim, ale republice. Toto je příběh jedné z nich.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
6 sezón | Hulu | 50 minut
žánr
Drama, Sci-fi
hrají
Elisabeth Moss (June Osborne), Alexis Bledel (Emily), Joseph Fiennes (Velitel Fred Waterford), Max Minghella (Nick Blaine), Yvonne Strahovski (Serena Joy), Samira Wiley (Moira), Madeline Brewer (Janine), Ann Dowd (Teta Lydie), O-T Fagbenle (Luke), Amanda Brugel (Rita), Sydney Sweeney (Eden Blaine), Bradley Whitford (Velitel Joseph Lawrence), Clea DuVall (Sylvia)

Šestá řada The Handmaid's Tale bude poslední

Šestá řada The Handmaid's Tale bude poslední

Stanice Hulu se chystá ukončit svůj největší seriálový hit. The Handmaid's Tale skončí šestou řadou.

23 0
11.9.2022

Pátá řada The Handmaid's Tale ještě ani neodstartovala, ale už teď víme, že nás čeká příprava na finálovou řadu. Stanice Hulu totiž oznámila, že šestá řada bude poslední. Oznámení finálové řady si můžete poslechnout i od celého obsazení:

Jednotlivé řady seriálu byly různě zaměřeny a v následující páté řadě si připomeneme, že ne všechny hříchy se dají smýt. Následně už se můžeme těšit na uzavření celého příběhu.

Nebude to však znamenat rozloučení s celým světem The Handmaid's Tale. Streamovací služba totiž zcela jistě pracuje na spin-offu k celému seriálu. Ten se bude věnovat volnému pokračování, které Margaret Atwood napsala. V roce 2019 vyšla kniha The Testaments, na jejímž seriálovém zpracování již stanice Hulu usilovně pracuje. Je tedy vysoce pravděpodobné, že nový seriál volně naváže na původní seriál hned po jeho ukončení.

Těšíte se na konec seriálu?

Zdroj anotačního obrázku: Hulu

Diskuze /3

Merisielu

To by mohlo znamenat, že přijde víc děje a míň nekonečnýho civění. Paráda.

#2 igwar
12.9.2022 | 11:07:26
igwar

#1 Merisielu: Snáď budeš mať pravdu. Aj keď všetky dôležité dejové linky uzatvára až príbeh Testamentu – záchrana Hannah, pád Gileádu… Čiže nejaké komplexné, dejovo komplikované ukončovanie nás nečaká. Ale nesťažujem sa, doteraz vždy dokázali tvorcovia príbehovo ponúknuť maximum.

12.9.2022 | 13:42:41
med2019

Završení v Big American Style.

  1. Serena je zakladatelka Mayday :) nebo
  2. Serena zjišťuje, že nemá takovou oporu v gileádu, že je nucena stát se opět něčí manželkou a je odsunuta mimo Gileád. Založí porodní centrum s podporou Gileádu a stává se sama matkou. S mateřstvím přijde na to, co bylo služebnicím odpíráno a stává se významnou bojovnici za práva žen v Gileádu a významnou osobností při záchraně uprchlic. S June se stávají nerozlučnou dvojky a dochází k záchraně Hannah. The Big American Happy End. :)
15.10.2022 | 8:46:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

The Handmaid's Tale může klidně pokračovat až do desáté série

Pokud se bude seriálu dařit, může tady být dalších osm sérií. Před časem se takto vyjádřil jeden významný činitel z řad vedení stanice Hulu. Pro mnohé fanoušky toto ale není zrovna dobrá zpráva.

Reklama

Nejlepší postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama