The Magicians
88/100 - 98×

The Magicians

Quentin Coldwater si v mládí vysnil svět plný kouzel, o kterém četl v knížkách. O to víc ho zaskočí, že tento svět z inkoustu a papíru opravdu existuje. A že on je jedním z mála lidí na planetě, kteří dokážou skutečně kouzlit. Začne proto studovat na škole pro kouzelníky Brakebills v New Yorku, kde si najde nové přátele a začne se učit tomu, pro co se skutečně narodil. Seriál vychází z knižní trilogie Leva Grossmana.

USA | 2015 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Syfy | 45 minut
hrají
Jason Ralph (Quentin Coldwater), Olivia Taylor Dudley (Alice Quinn), Arjun Gupta (William "Penny" Adiyodi), Hale Appleman (Eliot Waugh), Stella Maeve (Julia Wicker), Summer Bishil (Margo Hanson), Rick Worthy (Henry Fogg), Jade Tailor (Kady Orloff-Diaz)


Scenáristé Gamble a McNamara se rozpovídali o temné stránce seriálu

Scenáristé Gamble a McNamara se rozpovídali o temné stránce seriálu

Na letošním Comic-Conu jsme se od představitelů hlavních rolí dozvěděli mnoho jejich osobních odhadů a očekávání, tentokrát se však o své poznatky podělila i tvůrčí dvojice scenáristů.


7 0
11.8.2017

Sera Gamble začínala jako scenáristka pro Supernatural, kde pracovala s Ericem Kripkem, a později přebrala jeho roli hlavního scenáristy, když Eric seriál po páté sérii opustil. Nyní Sera pracuje pro The Magicians, kterému právě začalo natáčení třetí série na stanici Syfy.

Sera charakterizovala The Magicians jako seriál, který se soustředí spíše na vztahy mezi Quentinem Coldwaterem a jeho přáteli než na epické bitvy. Lynn ze serveru Fangasm se zeptala, jestli je něco, co se Sera naučila při práci pro Supernatural a uplatnila u The Magicians, nebo se naopak poučila ve věcech, které dělat nemá. Například když se soustředí spíše na drobné intimní příběhy než na boje mezi nebem a peklem.


Embed from Getty Images

(John McNamara a Sera Gamble na loňském Comic-Conu)

Sera: To jsem se ve skutečnosti naučila v Supernatural. Pracovala jsem tam na prvních sedmi řadách a tohle byla jedna z věcí, kterým Eric Kripke bezmezně věřil – hned jakmile jsme si ujasnili, že seriál je především o vztahu mezi hlavní bratrskou dvojicí, věděli jsme, že to bude kostrou každé epizody. A také to bude součástí zápletky každé série. Jsem velmi vděčná, že jsem se naučila, že základem příběhu jsou postavy, jejich vztahy a to, jak se navzájem zrazují. Když máte v seriálu dobře zpracované toto, může to být klidně i o nebi a zemi.

Lynn: Vzala jste si tento poznatek a vložila ho do universa, které sice zkoumá různá místa, ale zároveň si zachovává svoji intimitu.

Sera: Ano. Je to vtipné, protože i když jsem tehdy pracovala s Ericem, všechno se točilo kolem základního rodinného pouta, jde o to, že vlastní krev zkrátka nezapřete. Vždy jsem byla tím člověkem, který naléhal na ostatní, abychom vyobrazili hlavně příběh o nefunkčních rodinách a vztazích. Protože realita nikdy není růžová a i vlastní rodina vás někdy zklame.

Embed from Getty Images

(Jensen Ackles (Dean) a Jared Padalecki (Sam), bratři ze Supernatural)

Všichni kolem přikyvují.

Sera: Vždycky jsem byla ta, co se soustředila na outsidery, ty, co neměli takové dobré vztahy, a myslím, že přesně tohle Lev Grossman pojal ve svých knihách a silně to ke mně promluvilo. The Magicians je v podstatě o klubu černých ovcí, nikdo z postav nemá dobré vztahy s rodinou, nikdo z nich nemá s rodinou to správné pouto, takže si vytváří svou vlastní, novou rodinu.

Jinými slovy: rodina nemusí být pouze pokrevní.

Někdo se ptal, proč člověk často sklouzává k příběhům, které v sobě zahrnují nadpřirozeno, a Gamble i McNamara uvedli, že takové příběhy vám dají možnost povědět prostý příběh toho, jaké je to být člověkem. The Magicians je seriál známý svou neostýchavostí zobrazit velice temné motivy, včetně smrti, znásilnění a dalších forem násilí. Sera odpovídala na to, proč si tvůrci vybrali se těmto tématům věnovat tak otevřeně.

Sera: Protože chceme tato témata důkladně pozorovat a rozebrat. Všichni, kdo se podílí na scénářích pro The Magicians, chtějí prozkoumat a zprostředkovat divákům také stinnou stránku lidské povahy a vnitřní temnotu, která přijde, když si projdete něčím opravdu traumatickým.

(Scéna Juliina znásilnění vyvolala bouřlivé reakce fanoušků; foto: Syfy)

McNamara: Miluju Grossmanovy knihy, ale nikdy jsem je pořádně nevstřebal, dokud jsem si neuvědomil, že celý MacGuffin (zápletka, pozn. red.) je v podstatě o dítěti, kterému ubližuje dospělý člověk. A vy nemůžete říct jen polovinu příběhu, to byste lhali. Násilí v televizi je často zobrazováno odlehčeně, vtipně a málokdy se ukazují i hrozivé následky, které násilí zanechává.

Originální článek na webu Fangasm.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!