Under the Dome (Pod kupolí) Shrnutí a postřehy k epizodě Caged

Shrnutí a postřehy k epizodě Caged

Shrnutí a postřehy k epizodě Caged

Co způsobilo, že se snesla kupole nad Chester's Millem? To a mnohem více odhalila epizoda Caged. Podívejte, co dalšího důležitého se v díle stalo.

8 0
1.8.2015

Jak to všechno začalo

V dnešním díle jsme se konečně dozvěděli něco, na co čekáme už do prvního dílu tohoto seriálu – co způsobilo výskyt kupole v Chester's Mi­llu. Společnost Aktaion vyslala Christinu a Evu, aby našly vejce, které, jak se správně domnívají, může znamenat pro Zemi velice cenný a nový zdroj energie.

Ve chvíli, kdy se ale Christina dotkla vejce, nad Chester's Millem se objevila kupole, a na místě nálezu vejce, se zase objevila minikupole, kterou v první sérii našla NorrieJoem. Důležitým faktorem je ale také to, že při dotknutí vejce, byla Christina a Eva vcucnuti do země a zřejmě byly celé dva týdny uvězněny v kuklách.


Aktaion vyslal Christinu a Evu do Chester's Millu kvůli nálezu vejce. Pokud ale celou dobu věděli o jeho existenci, proč je vyslaly až po 25 letech, co vejce našla první Melanie? Kde Aktaion získal informace o výskytu vejce? To jsou skutečné otázky, které nás budou ještě chvíli trápit a my jen můžeme doufat, že do konce této řady na ně dostaneme odpověď.

(Po třech sériích konečně víme, proč se objevila kupole ve městě. Foto: CBS)

Vzdorování změně

Celá epizoda se znovu nesla v duchu o tom, kdo už podlehl Christině, kdo ji vzdoruje a kdo je stále na vážkách. Za ty dobráky rozhodně nyní můžeme považovat Velkého Jima, Julii, Joea, Norrie a také nově Sama. Barbie, hlavní postava seriálu, o kterém jsme si všichni mohli myslet, že on bude prvním, který bude vědět, na jaké straně bude stát, tak právě on je nejvíce nerozhodnou postavou ve hře Christiny.

Konečně bylo také v epizodě potvrzeno, že Christina je ovládána „něčím“ od samotného začátku, takže v podstatě vůbec nevíme, jak se ve skutečnosti chová pravá Christina Pine. Jestli to vůbec zjistíme, těžko říci. Nelze pochybovat, že Christina je zápornou postavou pro třetí série a v tuto chvíli je těžké si tipnout, zda by vydržela i do případné čtvrté série.

(Barbie svádí vnitřní souboj, zda věřit Christině či Julii. Foto: CBS)

Tajný projekt

V epizodě jste si také rovněž mohli všimnout velice podivného a záhadného nákresu, který objevila Julia v kanceláři Christiny. Zatím můžeme pouze spekulovat, co nákres znamená, ale už nyní je jasné, že bude hrát důležitou roli v následujících epizodách. Bude se jednat o projekt, který Christina bude chtít uskutečnit, a bude k němu potřebovat co nejvíce lidí. O co asi půjde?

(Vsaďte se, že o tomto projektu brzo v seriálu ještě uslyšíme. Foto: CBS)

Pomsta

Nejenže jsme se nejspíš zbavili Aktaionu nadobro poté, co je BarbieJuniorem vyřadili ze hry, ale málem jsme také přišli o Christinu, hlavní záporačku třetí řady. Sam velice chytrou dedukcí zjistil, že jeho nová láska Abby se předávkovala prášky, ke kterým měla přístup pouze Christina. Sam tedy odhalil, že Christina v podstatě donutila Abby k sebevraždě.

Po tomto zjištění Sam píchl nožem Christinu do břicha. Mnozí z vás, kteří Christinu nesnáší, nyní můžou Sama proklínat, proč jí zasadil pouze jednu ránu a neukončil to s ní rovnou. Je nepochybné, že se Christina ze svého zranění dostane a vyléčí ji buď její kukla, kupole, nebo oxytocin, o jehož účincích jsme se dozvěděli v minulém díle. Rozhodně se nemusíte bát, že by Christina byla už mimo hru.

(O Christinu jsme málem dnes přišli, ale opravdu jen málem. Foto: CBS)

Shrnutí a postřehy k epizodě Alaska
Shrnutí a postřehy k epizodě The Kinship
Shrnutí a postřehy k epizodě Redux
Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not
Shrnutí a rekapitulace druhé řady
Shrnutí a rekapitulace první řady

Pokud jste postřehli opět něco, co mi uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

Diskuze /7

dadinka

bože škoda že ta kráva nechcípla :)

1.8.2015 | 16:14:09
Cesc

Měl jí ten nůž vrazit do hlavy. :-(

1.8.2015 | 16:56:20
petr069

Kdy budou titulky k sedmému dílu této řady ? :)

#4 tom99
1.8.2015 | 18:46:38
tom99

#3 petr069: Dnes večer, opravdu nejpozději zítra ráno…

webmaster
1.8.2015 | 20:16:17
E925

ten jeji křivý ksycht mě straší po nocích

2.8.2015 | 1:47:25
Don.Vito

UTD by si urcite zaslouzilo FAN PAGE !!! a rychlost titulku je vazne mizerna :(

2.8.2015 | 3:17:23
pinkyWay

Ale už by ju konečne mohol niekto zabiť… :D :D

7.8.2015 | 19:43:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E13: The Enemy Within

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad titulků: @Honza95, @AnnieK998 a @Seticzech
Na verzi:
Under.the.Dome­.S03E13.HDTV.x264-LOL

Předběžný čas dokončení: Během tohoto týdne

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Reklama

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás