Venom Edňáci hodnotí snímek Venom

Edňáci hodnotí snímek Venom

Edňáci hodnotí snímek Venom

Snímek Venom se konečně dostal do kin a několik našich redaktorů se rozhodlo podělit se s vámi o dojmy, které v nich nejnovější filmové zpracování osudů slavného antihrdiny zanechaly.


3 1
8.10.2018

@DarthRevan

I když erkový rating nevyšel, je Venom příjemným překvapením letošních komiksovek a působí mezi nimi jako malé zjevení. Přesně jak některé recenze slibovaly, jedná se o pořádnou oldschoolovku, která ubíhá nesmírně svižně a během své relativně krátké stopáže nezačne nikdy nudit. Herecky mu kraluje Tom Hardy jako hlas Venoma, přičemž tímto svým výkonem překonává i sebe samotného coby Eddieho Brocka. Překvapivě snesitelná je (až na příšernou paruku) i Michelle Williams v roli Anne Weying, která nadchla zvláště jednou vynikající scénou.

Příběh je pak inspirován legendární sérií Lethal Protector a díky tomu je Venom v druhém kinosetkání s diváky mnohem více kladnou postavou, než byl posledně. Jeho tažení si pak kvůli sérii vcelku dobrých vtipů užíváte a díky zasazení do San Francisca pak konečně v komiksovce poznáváte i jiné město, než je až moc častý New York. I když se film nevyhne špatným momentů, z nichž rozhodně připomeňme hlavně příšerné CGI efekty, trapného záporáka, občasnou nelogiku symbiontova chování a hrozně chaotický závěrečný souboj, pobavíte se u něj více než u posledního pavoučího filmu od MCU. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout vynikající supermanský easter egg, který jako by předurčil existenci DC v novém univerzu studia Sony. Univerza, jež se nejspíše dočká dalších pokračování, u kterých i přes dílčí chyby pilotního snímku rozhodně budu i já.


75%

Venom vás pohltí. Foto: Sony Pictures

@Zira

Filmy se Spider-Manem jsem měla vždy ráda, a když byl Venom uveden v druhém pokračování pavoučí trilogie, tak jsem byla jeho postavou nadšená. Symbiont, který je v těle obyčejného člověka a potřebuje ho ke svému přežití, mě jako nápad nadchnul. Když jsem zjistila, že Sony plánuje pro Venoma vlastní film, byla jsem ráda, že někdo převzal tuto postavu a trochu víc si s ní pohraje, protože v druhém pokračování (Spider-Man 3) neměl moc šancí se projevit. Tom Hardy je pro mě i jako pro mnoho dalších lidí vzorem herce, který dělá svoji práci prostě skvěle. Ať už je to Bane z The Dark Knight Rises, Eames z Inception, Max z Mad Maxe nebo jeho další role, tak mám Toma ráda v čemkoliv. Přijde mi, že on dokáže film vždy pozvednout na vyšší úroveň a u Venoma jsem neměla pochyb, že by to tak nedopadlo.

Co se týče filmu samotného, na který jsem šla do IMAXu, měla bych k němu pár připomínek. Samotný herec Drakea se mi prostě nelíbil a tím, že v něm pak později pobýval Riot, tomu vůbec nepomohlo. Nevadilo by mi, kdyby tam bylo více bitek, což nemá s ratingem PG-13 nic společného. Tom a Michelle byli úžasní, obzvlášť pak Tom. Nejvíce se mi líbilo to povídání mezi Eddiem a Venomem, samotný Venom, Tomův herecký výkon a lokace, protože San Francisco je od Charmed mým oblíbeným městem.

95%

@tom99

Sony se znovu pokouší světu dokázat, že má tým skvělých scenáristů, kteří dokáží vyplodit dobrý film. Světe div se, ale nemá. Čtyři scenáristé sice dali hlavy dohromady, ale výsledek je k pláči. Ani tu nelze hovořit o nějakém příběhu, zápletce, napětí, momentu překvapení či snad zvratu v ději. To bychom chtěli, zdá se moc. Je nám servírována ubohá zápletka se symbiontem bez špetky scenáristické zručnosti, takový příběh by neobstál ani před dvaceti lety. I Daredevil s Benem Affleckem se vedle Venoma jeví jako poměrně fajn zábava a Hulk s Ericem Banou jako hluboký, psychologický snímek.

Tom Hardy jistě fanoušky do kin naláká, ale dle mého názoru mu role vůbec nesedla. Jednak nemá moc co hrát a zadruhé mi přišlo, že si sám z role dělá srandu a je po celou dobu na cracku (ano, i když v sobě nemá symbionta, což je asi nejvíc zarážející). Ostatní osazenstvo je pouze placeným komparzem, který ve filmu je, aby tam Hardy nebyl sám, a my tak nezjistili, že Sony tam nemůže dát nějakou známější postavu z komiksů. Riz Ahmed je velký sympaťák, ale prostě jeho postava je tak bezpáteřní, že bohužel nemá co hrát. Pár světlých záblesků jeho motivace tam je, ale nic není dotaženo do konce, vše se jen rychle nastíní a poté opět šup jinam k další nesmyslné scéně.

Žádná akční podívaná se také nekoná, o závěrečné bitce ani nemluvě. Tento film nikdy neměl vzniknout a já se vlastně divím, že výsledek je tak hrozný, když Sony o projektu přemýšlí už od dob Spider-Mana 3. Hřebíkem do rakve je první potitulková scéna s hercem, který se bohužel na onu roli vůbec nehodí. Vzít profláklého herce z tolika filmů a nasadit mu směšnou paruku, to je styl obsazování známých herců, který fungoval před dvaceti a více lety. Doby, kdy se hercům lepily vlasy a vousy, protože si je nechtěli nechat narůst, jsou už dávno pryč. Sony zaspalo (a ne poprvé). Tím nejlepším na filmu je druhá potitulková scéna, díky které se vlastně na ten blbý animáč i snad těším.

40%

Riot není tak dobrým záporákem, jak se čekalo. Foto: Sony Pictures

@Thomas

Po těch příšerných recenzích je nakonec Venom docela koukatelný. Samozřejmě na komiksovou extraligu od Marvel Studios nemá ani náhodou a nedisponuje ani tak zajímavými postavami jako DC Comics. Film se snaží jít ve stopách Deadpoola, naráží však na přístupnost PG-13. Jedná se o neškodné pošťuchování pro puberťáky, které se vám vykouří z hlavy dřív, než přijde na řadu druhá potitulková scéna (která vlastně nemá s filmem nic společného). Jestli vás námět pohlcení člověka nějakým monstrem láká, je lepší nedávný Upgrade.

50%

@marconero

První film ze spider-manovského univerza studia Sony předcházela již před uvedením v tuzemských kinech poněkud nepěkná pověst. Zámořští recenzenti totiž film příliš nepochválili a naše očekávání tak moc nadějná nebyla. Snímek Venom označili za film, který se hodí spíše do éry před batmanovskou trilogií Christophera Nolana nebo počátkem MCU. A právě tahle vlastnost mne na Venomovi zaujala nejvíce. V dnešní době se na nás totiž hrnou filmy jako Black Panther, které se snaží řešit problémy dnešního světa. Venom se sice také částečně snaží odrážet dnešek v podobě postavy Carltona Drakea a přesunu vesmírných programů do soukromé sféry. Ve všem ostatním je však Venom bezstarostný akční biják.

Tom Hardy byl pro tuto roli skvělou volbou a uplatnil zde i svůj komediální talent, jelikož vtípky mezi ním a jeho symbiontem jsou asi tím nejlepším na celém filmu. Drobná kritika z mé strany směřuje pouze na vedlejší postavy, které nejsou příliš zajímavé. Celkově je Venom svou oldschoolovostí příjemným osvěžením v rámci dnešních komiksových filmů. Má charismatického hlavního hrdinu a prostý děj, který však plně zapadá do jisté béčkové atmosféry celého snímku. Těším se na další díly.

70 %

Těšíte se na případný druhý díl?

Diskuze /16

Uchvatitel

Po dvou shlédnutích v kině musím naprosto souhlasit s Tom99 film byl fakticky odpad a myslím že kdyby nevznikl vůbec nic by se nestalo, no co tak snad na to rychle zapomenu :D

#13 DarthRevan
8.10.2018 | 17:23:28
Soontir Fel

Brockova a Venomova motivace byla zabití Petra Parkera alias Spider-mana. Takhle bez Spideyho je Venom dost podivný. A že to byla větší zábava než Spider-man:Homecoming? To jako vážně? V tom případě jsem asi viděl jiný film. Jinak neříkám, že jsem se nebavil. Jen mě prostě celý film dost štvalo jak kladná postava to je.

8.10.2018 | 18:10:44
KollbY

tom99 ..I Daredevil s Benem Affleckem se vedle Venoma jeví jako poměrně fajn zábava- po tomhle jsem už nezvládl dočíst tvoji recenzi :D chápu že někomu se venom nelibil nekomu jo .. ale tohle napsat aniž by do tebe udeřil aspoň 2× blesk :D neber to zle mám rád tvoje recenze ale tohle mě položilo :D

#7 tom99
8.10.2018 | 20:43:22
PecaCZE

Dobrej film, škoda že nebyl drsnější od 18-ti let. A mohl být buď kratší a nebo mohl být začátek filmu mnohem lepší, protože dokud se Brock nedostal k symbiontu byla to pěkná nuda. Na konci další nepřehlednej boj v noci, kde je střih po každý ráně, takže vůbec nic nevidíte, proboha kdy už se to naučej. A vtipů bylo tak akorát, já jsem s filmem spokojenej.

8.10.2018 | 20:48:36
rock3550

Mne sa film páčil, ako tu bolo spomenute vdaka kratkej stopazi ma nenudil, len ma zarazila jedna vec (bacha spoiler,snad budu vykricniky fungovat, v nahlede nefunguju) ! Ako to ze Venom prezil vybuch tej rakety? !

8.10.2018 | 21:42:06
rock3550

Mne sa film páčil, ako tu bolo spomenute vdaka kratkej stopazi ma nenudil, len ma zarazila jedna vec (bacha spoiler,snad budu vykricniky fungovat, v nahlede nefunguju) ! Ako to ze Venom prezil vybuch tej rakety? !

8.10.2018 | 21:42:06
tom99

#3 KollbY: Hele, každý má nějaký názor. Daredevil s Affleckem není podle mě tak špatný, jak se veřejně říká. Skvělá hudba Evanescence tomu dodává šťávu a prostě i když ten film má hrozně moc chyb, má nějaký příběh. A prostě tenkrát před tolika lety to (alespoň u mě) fungovalo. Takže ano, Daredevil se mi dost líbil oproti Venomovi. Tam mě alespoň překvapila smrt Elektry a jiných, u Venoma bylo vše předvídatelné, akce nemasná neslaná, dialogy příšerný. Takže nic ve zlém, ale já mám jasno :-)

#8 KollbY #9 Hed94
webmaster
8.10.2018 | 22:03:38
KollbY

#7 tom99: Jak jsem řekl každému se líbí něco jiného :p

8.10.2018 | 22:19:06
Hed94

#7 tom99: Já souhlasím s Kollbym, že tvoje recenze je docela přitažená za vlasy… Jasně 100 lidí má 100 chutí, ale napsat, že to není akční podívaná, nebo že to nemá příběh je prostě lež…

Woody Harrelson mi tam taky nesedl, ale to je asi tak jediná věc, spolu s občasným chováním vedlejších postav, která se dá tomu filmu reálně vytknout…

Pokuď od toho někdo čekal nějaký hluboký temný příběh, tak si asi spletl film / universum a postavu.

#10 tom99 #12 Uchvatitel
9.10.2018 | 15:59:18
tom99

#9 Hed94: Tak promiň, opravuji – špatná akční podívaná. Takže ve finále akce neakce…

webmaster
9.10.2018 | 20:45:16
Nigrant

Hrozná sračka…

10.10.2018 | 10:51:59
Uchvatitel

#9 Hed94: No to si snad děláš pr*el ne? Napsat že od toho nemá člověk čekat temný příběh, když jde o postavu co žere lidi?(ano takto ji udělali samotní scénáristi ve filmu) Haló, haló hledá se mozek…

#16 Hed94
11.10.2018 | 12:09:59
DarthRevan

#1 Uchvatitel: Hele, proč jsi na to teda šel dvakrát? :)

#14 Uchvatitel
webmaster
11.10.2018 | 22:02:24
Uchvatitel

#13 DarthRevan: Protože je totální blbost hodnotit film na základě jednoho shlédnutí, protože je zde mnoho faktorů, které působí na to jak ten film vnímáš. A hlavně jsem na to šel dvakrát, protože jsem doufal a že to poprvé se sekli a pustili nám nějakou joke verzi a tu pravou se nechávali až na ten druhý den :D bohužel…nescho­vávali si nic

#15 tom99
11.10.2018 | 23:02:13
tom99

#14 Uchvatitel: Jo, jo, stejný pocit jsem měl po The Last Jedi. Po prvním promítání jsem si myslel, že je to zlý sen…

webmaster
13.10.2018 | 11:08:19
Hed94

#12 Uchvatitel: Nejdřív najdi mozek svůj, než začneš jiné osočovat z jeho absence. Já na to šel bez jakýchkoliv očekávání a překvapilo to. Tys evidentně chtěl něco super vážnýho a temnýho, ale je to marvel sakra a že Venom zblajzne člověka neznamená, že celej film musí bejt hyper temnej.

14.10.2018 | 15:32:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Paralelní světy

Originální název: Spider-Man: Into the Spider-Verse
Premiéra: 13. prosince 2018 (Česko), 14. prosince 2018 (USA)
Režie: Bob Perscietti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Scénář: Phil Lord, Rodney Rothman
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Shameik Moore (Miles Morales), Jake Johnson (Peter Parker), Mahershala Ali (Aaron Davis), Liev Schreiber (Kingpin), Hailee Steinfeld (Gwen Stacy), Brian Tyree Henry (Jefferson Davis), Luna Lauren Velez (Rio Morales), Lily Tomlin (May Parker)

Nejlepší postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK