Venom Spidey se v komiksovém dobrodružství snaží rozluštit rodinné tajemství

Spidey se v komiksovém dobrodružství snaží rozluštit rodinné tajemství

Spidey se v komiksovém dobrodružství snaží rozluštit rodinné tajemství

Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na Spider-Manovo divoké dobrodružství s domnělou sestrou a jedním z nejnebezpeč­nějších padouchů vůbec, samotným Kingpinem.

7 0
11.8.2019

Spider-Manovy komiksy patří mezi největší klenot v rámci Marvel Comics a nejinak tomu je i u nedávného příspěvku z dílny proslulého Marka Waida, tvůrce kultovního Kingdom Come, jenž tento příběh napsal společně s Jamesem Robinsonem (Starman). O ilustraci se postarali špičkoví italští výtvarníci Gabriele Dell'Otto (Secret War) a Werther Dell'Edera (X-Force).

Abychom to vzali pěkně od začátku, Peter Parker je jednoho krásného dne napaden neznámými ozbrojenci ve vlastním bytě a brzy se ocitá na útěku. Pomocnou ruku mu podá odvážná kráska, která se představí jako Teresa Parker, Peterova dlouho ztracená sestra. Spidey se svou domnělou příbuznou vyráží na cestu napříč Evropou a Afrikou a při této příležitosti potkává i jednoho ze svých arcinepřátel, samotného Wilsona Fiska alias Kingpina. Kromě toho také odhaluje několik pikantností z rodinné historie Richarda a Mary Parkerových.


Spidey stále neztrácí svůj smysl pro humor. Foto: Marvel Comics

Komiksy od Marka Waida si většinou drží kvalitu od první do poslední stránky a Rodinný podnik tento trend v žádném případě nenarušuje. V doprovodu úchvatné kresby obou italských mistrů sledujeme příběh plný nejrůznějších zvratů, z nichž některé přispěly i k zápletce letošního hitu z vesmíru MCU Spider-Man: Far from Home. Na rozdíl od některých u nás vydaných pavoučích komiksů má Rodinný podnik i špičkového záporáka, neboť nezastavitelný kolos Wilson Fisk, v době amerického vydání komiksu těžící ze seriálového zpracování Vincenta D'Onofria, vždy patřil mezi naprostou elitu v rámci nepřátel newyorských hrdinů a ani ve Waidově díle nedělá svým dřívějším příběhům ostudu. A abychom nezapomněli, zčásti se nám konečně rozvíjí i ztracený osud Richarda a Mary Parkerových, o nichž se čtenář dozví několik velice zajímavých informací. Celkově komiks působí jako samostatný příběh, avšak právě díky Parkerovic minulosti a několika dalším aspektům nakonec zapadá do širší pavoučí série.

České vydání nabízí jako bonus životopisy hlavních tvůrců komiksu, které vyzdvihují jejich nejkultovnější díla, a také krásně zpracovanou rubriku „Ze zákulisí“, v níž vidíme návrhy na zpracování jednotlivých stránek celého příběhu. A že se jedná o pastvu pro oči, na to asi nemusíme upozorňovat. Celkově je tedy Rodinný podnik jedním z nejlepších Spider-Manů poslední doby, který nevědomky vykopl celou další pavoučí sérii.

100%

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Paralelní světy

Originální název: Spider-Man: Into the Spider-Verse
Premiéra: 13. prosince 2018 (Česko), 14. prosince 2018 (USA)
Režie: Bob Perscietti, Peter Ramsey, Rodney Rothman
Scénář: Phil Lord, Rodney Rothman
Hudba: Daniel Pemberton
Hrají: Shameik Moore (Miles Morales), Jake Johnson (Peter Parker), Mahershala Ali (Aaron Davis), Liev Schreiber (Kingpin), Hailee Steinfeld (Gwen Stacy), Brian Tyree Henry (Jefferson Davis), Luna Lauren Velez (Rio Morales), Lily Tomlin (May Parker)

Nejlepší postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Reklama