Waco
98/100 - 27×

Waco

Tato šestidílná minisérie představí události z roku 1993, kdy se u města Waco v Texasu odehrál nechvalně známý incident, kde FBI a ATF obléhaly ranč, kde se usídlila náboženská sekta Davidánů.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Paramount Network
žánr
Drama, Životopisný
hrají
Michael Shannon (Gary Noesner), Taylor Kitsch (David Koresh), Paul Sparks (Steve Schneider), Melissa Benoist (Rachel Koresh), Shea Whigham (Mitch Decker)

Waco - Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
vaschek

Seriál je podle mne vynikajícím zpracováním nepříliš známé ale bohužel typicky americké události. Působí sice, že je spíše na straně Davidiánů, ale vzhledem k tomu, že podkladem jsou 2 knihy očitých svědků, domnívám se, že velká část je bohužel pravdivá. Nemohu pochopit, že i po shlédnutí tohoto díla se najdou lidé, kteří napíší, že hlavní vina je na straně Koreshe. Mohu bohužel potvrdit z osobní zkušenosti, že i u nás jsou náboženské skupiny jejichž psychologie je velmi podobná a pokud budou zahnáni do kouta takovýmto brutální způsobem, je možné si představit leccos. Mimochodem David Thibodeau v knize píše že „Branch Davidians“ je vnější označení, které oni nikdy nepřijali, považovali se za „Studenty Bible“.

26.2.2020 | 2:21:08
Arianus

Nebudu radsi komentovat (samotne udalosti, miniserie 10/10 a shledl jsem ji jednim dechem). Jak to bylo doopravdy nevime, ale pokud to bylo byt jen z 80% jako v miniserii, FBI a ATF to poradne posrala a zabila bezduvodne 76 lidi jen proto, aby dokazali ze oni meli pravdu.

16.6.2018 | 22:12:31
Giskard

Skvěle natočené a zahrané. Pár drobných nepřesností v ději přiznávají i sami přeživší, ale celkově je to z obou stran výborně ztvárněné podání fanatismu v lidské duši (jak na straně Koreshe, tak na víře FBI že na fanatiky platí hrubá síla)

4.3.2018 | 8:06:04
KevSpa

Šestidílná minisérie podle skutečných událostí je dechberoucí podívaná, která se na celou situaci dívá z více úhlů. Ačkoli na straně bezpečnostních složek samozřejmě došlo k obrovským pochybením, k takové situaci by nedošlo, nebýt náboženského fanatismu. Koresh byl prostě hajzl, kterému byly životy ostatních ukradené, ale měl moc s nimi manipulovat. V tomhle ohledu je hlavní viník jednoznačný, jsem ovšem ráda, že tvůrci se snažili vykreslit všechny postavy jako chybující lidi a že nic nebylo černobílé. A klidně bych snesla i pár dílů navíc.

webmaster, korektor
2.3.2018 | 22:58:34
martasczech

Super seriál

21.2.2018 | 17:07:10
Lucifrid

Po čtvrté epizodě mé nadšení stále trvá a zároveň mě neskutečně štve, že nás čekají už jen dva díly.

webmaster
19.2.2018 | 0:47:52

Reklama

Filtr seriálů