Waco
98/100 - 27×

Waco

Tato šestidílná minisérie představí události z roku 1993, kdy se u města Waco v Texasu odehrál nechvalně známý incident, kde FBI a ATF obléhaly ranč, kde se usídlila náboženská sekta Davidánů.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Paramount Network
žánr
Drama, Životopisný
hrají
Michael Shannon (Gary Noesner), Taylor Kitsch (David Koresh), Paul Sparks (Steve Schneider), Melissa Benoist (Rachel Koresh), Shea Whigham (Mitch Decker)

Waco

Waco

Tato šestidílná minisérie představí události z roku 1993, kdy se u města Waco v Texasu odehrál nechvalně známý incident, kde FBI a ATF obléhaly ranč, kde se usídlila náboženská sekta Davidánů.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
vaschek

Seriál je podle mne vynikajícím zpracováním nepříliš známé ale bohužel typicky americké události. Působí sice, že je spíše na straně Davidiánů, ale vzhledem k tomu, že podkladem jsou 2 knihy očitých svědků, domnívám se, že velká část je bohužel pravdivá. Nemohu pochopit, že i po shlédnutí tohoto díla se najdou lidé, kteří napíší, že hlavní vina je na straně Koreshe. Mohu bohužel potvrdit z osobní zkušenosti, že i u nás jsou náboženské skupiny jejichž psychologie je velmi podobná a pokud budou zahnáni do kouta takovýmto brutální způsobem, je možné si představit leccos. Mimochodem David Thibodeau v knize píše že „Branch Davidians“ je vnější označení, které oni nikdy nepřijali, považovali se za „Studenty Bible“.

26.2.2020 | 2:21:08
Arianus

Nebudu radsi komentovat (samotne udalosti, miniserie 10/10 a shledl jsem ji jednim dechem). Jak to bylo doopravdy nevime, ale pokud to bylo byt jen z 80% jako v miniserii, FBI a ATF to poradne posrala a zabila bezduvodne 76 lidi jen proto, aby dokazali ze oni meli pravdu.

16.6.2018 | 22:12:31
Giskard

Skvěle natočené a zahrané. Pár drobných nepřesností v ději přiznávají i sami přeživší, ale celkově je to z obou stran výborně ztvárněné podání fanatismu v lidské duši (jak na straně Koreshe, tak na víře FBI že na fanatiky platí hrubá síla)

4.3.2018 | 8:06:04
KevSpa

Šestidílná minisérie podle skutečných událostí je dechberoucí podívaná, která se na celou situaci dívá z více úhlů. Ačkoli na straně bezpečnostních složek samozřejmě došlo k obrovským pochybením, k takové situaci by nedošlo, nebýt náboženského fanatismu. Koresh byl prostě hajzl, kterému byly životy ostatních ukradené, ale měl moc s nimi manipulovat. V tomhle ohledu je hlavní viník jednoznačný, jsem ovšem ráda, že tvůrci se snažili vykreslit všechny postavy jako chybující lidi a že nic nebylo černobílé. A klidně bych snesla i pár dílů navíc.

webmaster, korektor
2.3.2018 | 22:58:34
martasczech

Super seriál

21.2.2018 | 17:07:10
Lucifrid

Po čtvrté epizodě mé nadšení stále trvá a zároveň mě neskutečně štve, že nás čekají už jen dva díly.

webmaster
19.2.2018 | 0:47:52

Reklama

Filtr seriálů