White Collar (Ve službách FBI)
96/100 - 92×

White Collar(Ve službách FBI)

Neal Caffrey je mladý charismatický milovník umění, historických artefaktů a drahého vína, který má dar to všechno získávat tak nějak svépomocně (čti nelegálně). Je natolik šikovný, že dopadnout ho FBI trvá několik let a podaří se jí to jen díky agentu Burkeovi. Talentů, jaké má Neil, by ale byla na moc dlouho škoda, že? Když se tak vyzná, proč to nevyužít tentokrát ve prospěch FBI? K řešení nejsložitějších případů si najměte nejchytřejšího kriminálníka!

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | USA Network | 42 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matt Bomer (Neal Caffrey), Tim DeKay (Peter Burke), Willie Garson (Mozzie), Marsha Thomason (Diana Berrigan), Hilarie Burton (Sara Ellis)

Alexandra Hunter

Alexandra Hunter

Profese: zlodějka
Specializace: černý trh


Charakteristika

Krásná a velmi chytrá zlodějka operující zejména na černém trhu Alex Hunter, je Nealovou spolehlivou přítelkyní a také bývalou partnerkou. V minulosti s Nealem často spolupracovala a podílela se na jeho mnoha úspěších. Alex je jednou z nejlepších zlodějek z oboru, vždy má správné informace a v téměř všech situacích si ví rady. O Alex je také známo, že má známosti u velmi mocných lidí z celého světa. Neal Alex po dlouhé době znovu zkontaktuje, zejména kvůli jantarové hrací skřínce, Alex mu však zpočátku odmítá pomoci, kvůli jeho spolupráci s FBI. Nakonec ale Nealovi přeci jenom pomůže a hrací skříňku se jim podaří úspěšně ukrást.

Setkání s Nealem

Alex se s Nealem setkala v době, kdy pracoval pro Vincenta Adlera. V tu dobu měla Alex zálusk na Adlerovi jihoamerické akvizice. S Nealem po několik týdnů chodila, do té doby, než se Neal seznámil s Kate, toto setkání znamenalo konec jejich milostného vztahu, avšak neznamenalo konec přátelství. Alex má také, i když neúmyslně, na svědomí Nealovům rozchod s Kate. Neal se snažil obelstít Kate a odletět do Evropy, aby mohl pomoci Alex ukrást jantarovou hrací skříňku. Jakmile se to Kate dozvěděla, okamžitě ukončila s Nealem svůj vztah a zmizela.

První pokus o krádež hrací skříňky

I přesto, že se s ním Kate rozešla, Neal přeci jenom odletěl do Kodaně na pomoc Alex. Oba dva proklouzli do Paláce Amalienborg, kde začali trávit čas s královskou rodinou. Ke krádeži se dostali opravdu hodně blízko, ale nakonec se jim to nepovedlo, podle Neala se jednalo o práci pro tři osoby a ne pro dvě. Při útěku se nakonec Alex zranila, když skákala ze střechy a Nealovi se povedlo jen tak tak utéct. Po svém zranění byla Alex převezena do nemocnice ve Francii, kde strávila několik týdnů. Neal jí během nich ani jednou nenavštívil.

Následky

Co následovalo po incidentu v Kodani zatím není úplně jisté. Mimo to, že Alex nikdy nenavštívila Neala, když byl ve vězení, zřejmě šlo o menší odplatu.

Hrací skříňka podruhé

Poté co se Neal dozvěděl, co po něm únosce Kate chce, rozhodl se Alex vyhledat. To se mu nakonec povedlo. Neal doufal, že by Alex mohla mít nějaké důležité informace o hrací skříňce, a že mu pomůže ji najít a ukrást. Alex ovšem Neala odmítla, a to z důvodu jeho spolupráce s FBI. Ale jakmile se Nealovi podařilo Alex přesvědčit, že pro něj sledovací zařízení není žádný problém, rozhodla se mu pomoct. Alex Nealovi prozradila, že se hrací skříňka ukrývá na Italském konzulátu v New Yorku.

Společně s Mozziem vypracovali Alex s Nealem plán na to, jak skříňku ukrást. Proto, aby jim plán vyšel, dala se Alex dohromady s vévodou Ignáciem Bardenem, aby se na konzulát mohla bez problémů dostat. Poté co se skříňky zmocní, Alex s ní uteče a nechá Neala s Mozziem na holičkách. Nakonec však skříňku Nealovi vrátí, hlavně z toho důvodu, že nechce, aby takhle dopadlo jejich rozloučení. Alex také vyjádří svůj nesouhlas ke Kate.

Následky krádeže

Alex se po krádeži skříňky musela ukrýt, protože jí v souvislosti s ní někdo hledal. Alex se snaží co to jde, aby sehnali peníze a mohla se dostat do bezpečí do Evropy, z toho důvodu kontaktuje Mozzieho. Po rozhovoru mezi Alex a Nealem, je jí Neal ochotný pomoci. Výměnou za to, že pomůže jemu i FBI zatknout místního podvodníka, zloděje a učitele na místní univerzitě George Oswalda. Poté, co se jim to podaří, dá Peter Alex jednosměrnou letenku do Itálie, kam nakonec uteče i s ukradeným obrazem od Matisse „Výhled na Saint Tropez.“

Návrat do New Yorku

V New Yorku se Alex objevila opět po pár měsících. V tu dobu se hlavně soustředila na krádeže stříbra a prodej stříbrných španělských mincí z Almirantha. Během doby, kdy byla v bezprostředním ohrožení, se Alex začala soustředit na spolupráci hlavně s lidmi, kteří nezůstávají dlouho na jednom místě.

V tu samou dobu se sejde s Nealem a požádá ho o pomoc, Alex mu řekne, že někdo po ní neustále jde a nemá nejmenší ponětí, kdo by to mohl být. Neal proto navrhne, aby ukradli hrací skříňku z Dianina bytu, kde v tu dobu byla uložena a navrátí jí do Ruského národního muzea. Alex je při tomto pokusu téměř chycená, utéct se jí podaří opravdu na poslední chvíli. Z důvodu bezpečnosti se Alex rozhodne znovu zmizet, ale protentokrát zanechá Nealovi své telefonní číslo, aby jí mohl kontaktovat.

Alex a hrací skříňka potřetí

Alexiným dědečkem nebyl nikdo jiný než Gerhard Wagner, v Americe vystupující pod jménem Michael Hunter. Wagner byl německý voják působící na německé ponorce, která ve 2. světové válce převážela poklad na miliardy dolarů. Těsně předtím, než ponorka ztroskotala, vyslal Wagner nouzový signál. Informace o fraktální anténě, důležité pro opětovné nalezení ponorky, zakódoval do již několikrát zmíněné jantarové hrací skříňky. Wagner měl v plánu ponorku po válce znovu nalézt.

Po pádu Třetí říše odletěl Wagner od Ameriky, když tvrdil, že má důležité a přísně tajné informace, které by se mohly Američanům hodit. Po příjezdu byl umístěn do nápravného zařízení na Ellis Islandu. Wagnerovi se však podařilo utéct a plnohodnotně imigrovat do Ameriky pod jménem Michael Hunter. Později zemřel v New Yorku a zanechal po sobě pouze jediného žijícího člena své rodiny, svou vnučku Alex.

Wagner ještě před svou smrtí o skříňce stihl Alex povědět a předal jí klíč, který otevírá ukrytou část hrací skříňky. Poté co se dostali ze zajetí, ze skladiště, kde je věznil Nealův velký rival Keller. Poté se Alex opět ztratila.

Vztahy

Neal Caffrey

Alex je Nealova velmi dobrá přítelkyně a bývalá milenka. Potkali se spolu před několika lety, když Neal pracoval pro Vincenta Adlera. Jako jedna z mála lidí ihned poznala, že Neal je podvodník. Po několik týdnů spolu měli milostný vztah, který skončil, když se Neal potkal s Kate, od té doby jsou dobrými přáteli.

Mozzie

Podle všeho má Alex s Mozzie zejména profesionální vztah. To, že by byli dobrými přáteli se zrovna říci nedá. Alex jednou požádá Mozzieho o pomoc a ten jí pomůže, tato událost by se tedy dala považovat jako začátek jejich přátelského vztahu.

Peter Burke

S Peterem Alex zrovna přátelský vztah nemá. A to hlavně kvůli tomu, že velmi nerada spolupracuje s FBI nebo s jakoukoli organizací ji podobnou. Avšak panuje mezi nimi profesionální vztah. Poté co Alex pomůže FBI s jedním případem, zařídí jí Peter jednosměrnou letenku do Itálie a tím jí zajistí bezpečí.

Foto: USA Network

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama