You (Ty)
93/100 - 98×

You(Ty)

Jednoho dne pozná Joe Goldberg, chytrý manažer knihkupectví, mladou spisovatelku Guinevere Beckovou, do které se ihned zamiluje. Jeho zájem o ni se ale brzy mění na nebezpečnou posedlost. Seriál vznikl na motivy stejnojmenné knihy Caroline Kepnesové.

USA | 2018 | Pauza
vysílání
5 sezón | Lifetime, Netflix | 50 minut
žánr
Psychologický, Romantický, Thriller
hrají
Penn Badgley (Joe Goldberg), Tati Gabrielle (Marienne Bellamy), Victoria Pedretti (Love Quinn), Saffron Burrows (Dottie Quinn), Shalita Grant (Sherry Conrad), Travis Van Winkle (Cary Conrad), Dylan Arnold (Theo Engler), James Scully (Forty Quinn), Ambyr Childers (Candace Stone), Carmela Zumbado (Delilah Alves), Jenna Ortega (Ellie Alves), Elizabeth Lail (Guinevere Beck), Luca Padovan (Paco), Shay Mitchell (Peach Salinger), Kathryn Gallagher (Annika Attwater)

Joe Goldberg se vrátil ve čtvrté řadě jako Jonathan Moore

Joe Goldberg se vrátil ve čtvrté řadě jako Jonathan Moore

Ve čtvrté řadě se Joe vydává do Evropy, kde chce najít svou jedinou lásku. Osud ho však nakonec zavede do Británie, kde chce začít znovu. Pojďme se podívat, co nám přinesla první část čtvrté řady. Článek obsahuje spoilery.

7 1
27.2.2023

Čtvrtá řada nám odstartovala jako přes kopírák. Joe Goldberg je rozhodnutý začít znovu. Zapomenout na své staré já a s čistým štítem, který mu nabízí jeho nová identita, chce žít poklidný život bez své lásky.
Jenomže na koho to má pohled ze svého nového apartmá? Sousedka Kate se dostává do jeho hledáčku ještě dřív, než se stihnete podívat, co má právě na sobě

Joe je sice stále poblázněný Marienne, která s ním nechce mít nic společného, ale i tak netrvá dlouho, aby jeho mysl zcela pohltila Kate. V tomto ohledu si tvůrci se změnou zápletky moc hlavu nedělali a dá se říct, že opsali funkční vzorec z předchozích řad. Navyklí fanoušci již pak jen slepě očekávají, kdy Goldberg opět podlehne své stinné stránce a začne řádit.

Netrvá to dlouho a máme doslova na stole první vraždu. Tady už jsou tvůrci inovativní a my se dozvídáme, že vrahem tentokrát není Joe. Ten se spřátelí se zlatou smetánkou Británie, kterou se někdo rozhodne vyvraždit a právě chudý Joe je ideálním kandidátem na koho to celé hodit.

Joe chce ve čtvrté řadě sekat latinu, Foto: Netflix

Čtvrtá řada nás tedy nutí přemýšlet o tom, kdo je vrah a postupně tuto záhadu rozkrýváme. V úvahu postupně přichází všichni noví kamarádi. Kromě toho sledujeme, jak vzniká jeho románek s Kate, kterou si sice drží co nejdál od těla, ale ne vždy mu to úplně vyjde. Stane se ona tou pravou? Jedinou spásou pro Kate je, že Joe má plnou hlavu vraha a je rozhodnutý ho zastavit.

Co se tvůrcům stále vůbec nedaří je styl, kterým se zbavují těl. Hubený nenamakaný Joe má štěstí, že si tvůrci myslí, že má supersílu a je schopen sám odtáhnout tělo do auta, naložit ho do auta a ještě ho během hodiny rozsekat a rozřezat. Dalším hřebíčkem do rakve je rychlé vykopání hrobu a odtažení těla osobního strážce, který na první pohled váží jednou tolik. Tedy by scénáristům vůbec nevadilo, kdyby si manipulaci s lidským tělem vyzkoušeli sami. Možná by pak ubylo podobných excesů.

S novými postavami se ve čtvrté řadě nešetří. Máme tu pěknou paletu smetánky, která je znuděná životem a chce si užívat. Rozhodně doporučujeme se s postavami seznámit ještě před sledováním nové řady, protože tentokrát tu máme větší množství opakujících se postav. Díky tomu si ujasníte jednotlivé vztahy a můžete začít hledat vraha. Velkým plusem je, že většina postav je něčím zajímavá a vy se tak mnohem víc vtáhnete do děje. Stejně tak vás bude zajímat, kdo zemře jako další.

Čtvrtá řada tak z části přichází se zcela novým konceptem, což je určitě velkým plusem. Sledovat znovu Joeovo řádění už by nemuselo být zajímavé. Ve druhé polovině sice můžeme čekat eskalaci Joeova chování, ale i tak jde o slabší odvar toho, na co jsme od něj zvyklí. Toto velké plus ještě podtrhuje skvělá práce se postavami, kdy jich je do děje najednou uvedeno nemalé množství a postupně jsou eliminovány. Nakonec se dočkáváme cliffhangeru, ve kterém se Joe připravuje na souboj s vrahem, čímž nás Netflix vlastně láká na druhou část. Sečteno podtrženo. You opět funguje a baví.

Jak se líbil začátek čtvrté řady vám?

Zdroj anotačního obrázku: Netflix

Diskuze /5

Marek18

Páčiť sa mi zatiaľ páči, len oproti predchádzajúcim sériám mi prídu ostatné postavy také prázdne. V minulých sezónach mali postavy nejaký príbeh a preto som si ich obľúbil. Teraz tu v 4 sérií proste len sú a to je tak všetko.

28.2.2023 | 0:57:05
OriginalHunter

Nieže by to bolo zlé ale čo sa týka prvej časti je oproti minulým sériam slabšia.Ako už bolo písané postavy sú nevýrazné. Nikto kto by mi padol do oka tam nieje. Snáď to tá druhá vynahradí a poriadne sa to rozbehne.

28.2.2023 | 7:34:28
BrianGee

Tahle řada nic moc. Ještě že se aspoň vrátí Love…

redaktor
1.3.2023 | 22:34:43
ilona89

BrianGee: jak víš, že se vrátí?

8.3.2023 | 22:26:10
BrianGee

ilona89: Nevěděl. Jenom jsem doufal v to, že se vrátí a nebude to jenom halucinace, nebo flashback

redaktor
18.3.2023 | 18:33:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama