24 (24 hodin)
90/100 - 52×

24(24 hodin)

Jack Bauer je agentem vládní agentury CTU, úkolem které je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům (Counter Terrorist Unit). Společně s rodinou má velký dar připlést se do pořádných malérů, které jsou navíc nebezpečné pro celé USA. Jde o přelomový seriál s reálnou časovou linií – každá epizoda pokrývá jednu hodinu děje a jedna 24 epizodní sezona tak pokrývá přesně jeden skutečně náročný Bauerův den (a jednu teroristickou hrozbu). Bauer je agentem vládní agentury CTU, jeho úkolem je předcházet a zasahovat proti možným teroristickým útokům na USA.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Drama, Thriller
hrají
Kiefer Sutherland (Jack Bauer), Elisha Cuthbert (Kim Bauer), Carlos Bernard (Tony Almeida), Gbenga Akinnagbe (Erik Ritter), Michelle Fairley (Margot Al-Harazi), Tate Donovan (Mark Boudreau), Kim Raver (Audrey Boudreau), Yvonne Strahovski (Kate Morgan)

Tony Almeida

Tony Almeida

Almeida získal titul Bakalář a Magister počítačových věd na státní univerzitě v San Diegu a také na státní universitě ve Stanfordu. Sloužil u námořní pěchoty Spojených států jako nadporučík a je kvalifikovaný instruktor bojového umění “Krav Maga“. Almeida má odstřelovačský výcvik a je kvalifikovaný na vyhledávání cílů v terénu.

Sezóny 6
2001 - 2009

! Článek obsahuje spoilery do 5. série

Almeida získal titul Bakalář a Magister počítačových věd na státní univerzitě v San Diegu a také na státní universitě ve Stanfordu. Sloužil u námořní pěchoty Spojených států jako nadporučík a je kvalifikovaný instruktor bojového umění “Krav Maga“. Almeida má odstřelovačský výcvik a je kvalifikovaný na vyhledávání cílů v terénu.

Před nástupem do CTU pracoval pro společnost Transmeta jako systémový analytik.

CTU

V první sérii byl Almeida třetí nadřízený v Counter Terrorist Unit v Los Angeles (po Jacku Bauerovi a Nině Myersové ). Na konci prvního dne odešel Jack z CTU kvůli osobním potížím po zavraždění jeho manželky a Nina šla do vězení za různé zločiny. Tony se tak stal zástupcem ředitele George Masona.

Ve druhé sérii byl George Mason během akce v terénu vystaven záření plutonia a po deseti hodinách od nalezení bomby obětoval svůj život, aby byla bomba shozena do prolákliny v Mohavské poušti. Tím se stal ředitelem Tony a na tomto postu zůstal až do třetí série, kdy byl poslán do vězení za napomáhání teroristovi, který držel jako rukojmí jeho manželku Michelle Dessler. Byl obviněn z velezrady a rozsudek zněl 20 let vězení ale hrozil mu i trest smrti.

Navzdory jejich konfliktům a rozdílům sdílí Tony a Jack vzájemný respekt a pracovali společně na několika důležitých misích. Protože Jack a bývalý prezident David Palmer obhajovali Tonyho jednání, za které byl poslán do vězení, dostal Tony milost.

Po CTU

Tonyho manželka, Michelle Dessler, se sním po jeho propuštění z vězení rozvedla, protože začal pít. Tony se přestěhoval k ženě jménem Jen Slater, kde strávil většinu času až asi do jedné čtvrtiny čtvrtého dne, kdy Jack potřeboval pomoc dostat se ze zabezpečené budovy. Tony zachránil Jackovi život a taky život jeho přítelkyně Audrey Raines a na chvíli je skryl u sebe doma. Jack plánoval zatknutí jednoho z podezřelých a chtěl jít do akce sám, aby nezatahoval Tonyho do dalších událostí, ale Tony se sám dobrovolně nabídl, protože jak řekl by bylo hloupé zachránit mu život a nechat ho zabít o hodinu později.

Během vyšetřování si Jack všiml, že Tony úplně ožil a přesvědčil ho aby se vrátil aspoň prozatímně zpět do CTU, kde by pracoval pro Jacka. Napětí na CTU vzrostlo, poté co byli velením pověřeni Bill Buchanan a Michelle Dessler, kteří měli nahradit Erin Driscoll.

Tony a Michelle se ze začátku nemohli shodnout, ale postupem času se začali zase sbližovat a ke konci dne se rozhodli, že odejdou z CTU a začnou nový život jinde. Nicméně během akce byl Tony chycen nájemnou vražedkyní. Vražedkyně, bisexuální žena jménem Mandy, dostala Michelle do ironické situace – buď to nařídí jednotkám LAPD aby se stáhli a ona tak měla volnou cestu ven nebo zabije Tonyho. Michelle ji nevyhověla a myslela si, že Tonyho ztratila. Avšak díky rychlé akci Jacka Bauera a jeho taktického týmu byl Tony zachráněn a vrácen Michelle.

Na konci 4. dne, kdy se jeden „horlivý“ člen Loganovi administrativy rozhodl, že Jack musí zemřít kvůli své účasti při nelegální razii na čínském konzulátu, byl Tony důležitou součástí při fingování jeho smrti. Tony propašoval Jacka z CTU a pak už musel dát sbohem svému nejlepšímu příteli, muži o kterém věděl, že už ho nikdy neuvidí.

Během 5. řady, kdy byl zavražděn prezident David Palmer, se Michelle rozhodla, že pojede na CTU aby jim pomohla s vyšetřováním. Tony se jí od toho snažil odradit, ale po krátkém váhání se rozhodl jet s Michelle. Její auto však vybuchne a Tony k ní přibíhá až když už je v bezvědomí a možná už dokonce mrtvá. Zatím co s ní leží na trávníku blízko auta, palivová nádrž vozu se zapálí a auto exploduje podruhé. Tony je vážně raněn a v kritickém stavu. Následně se dovídáme že Michelle je doopravdy mrtvá.

Tony byl přepraven na ošetřovnu CTU. Agent Curtis Manning s ním chtěl mluvit, ale Tony byl v tak špatném stavu, že ho bylo nemožné vyslechnout před operací. Mezitím byl Waltem Cummingsem do CTU poslán vrah, který má zabít Jacka Bauera. Poté co vrah zabil doktora a převlékl se za něj, zavolal Jackovi a oznámil mu, že Tony se probral z bezvědomí a chce s ním mluvit. Po příchodu na ošetřovnu Jack odhalil blížící se útok a při potyčce vraha zabil.

Tony se po několika hodinách probudí, ptá se po Michelle, ale ředitel CTU Bill Buchanan mu řekne, že její stav je zatím nejistý, protože ho chtěl uchránit šoku z její smrti. Nicméně Tonymu se přece jen něco vybavuje, začne mít podezření a tak odejde z ošetřovny, zpřístupní si počítač a zjistí, že Michelle je mrtvá.

Poté co teroristi vypustili v CTU nervový plyn Sentox, zůstal Tony na ošetřovně, která byla jako jedna z mála místností izolována a tak do ní nemohl proniknou Sentox, který na CTU zabil více než 40% personálu.

V 7:59 se Henderson, vězeň, kterého vyslýchal agent Burke a který byl převezen na ošetřovnu aby ho nezabil plyn, probudí z komatu a bodne Tonyho injekční stříkačkou, ve které je nadměrná dávka hyocinepentothalu (droga, kterou používal Burke aby přinutil Hendersona mluvit). Henderson unikl z CTU. Tony po krátké chvíli umírá Jackovi v náručí a jeho poslední slova byla „ Je mrtvá, Jacku.“ V 7. sérii dostaneme jiný pohled na tuto událost…

Bauer – Almeida

Začátek přátelství Tonyho Almeidy a Jacka Bauera byl dost neobvyklý, protože během 1. dne Almeida žárlil na svoji přítelkyni Ninu Myers, která byla jednu chvíli milenkou Jacka Bauera. Když bylo odhaleno, že Nina byla zrádce a dvojitý agent stali se Jack a Tony nerozlučnými přáteli, protože se oba cítili zrazeni stejnou ženou.

Během 2. dne se Tony snaží najít Jackovu dceru Kim. Po smrti zvláštínho agenta George Masona se Tony stává ředitelem CTU. Nicméně, poté co Jack zjistí, že Kyperský záznam je podvržený aby rozpoutal válku se zeměmi Středního Východu, pokusí se dokázat jeho zfalšování. Když Tony zjistí, že Jack má pravdu, snaží se podporovat jeho vyšetřování a proto omámí divizního ředitele Ryana Chappella, který nevěří, že Jack může získat důkazy o nepravosti Kyperského záznamu.

Ve třetí řadě Almeida, Bauer, a jeden agent CTU jménem Gael Ortega spolupracují na tajné operaci – zajištění viru, který mají koupit Salazarovi. Avšak operace selhala a virus padl do rukou bývalého agenta MI6, Stephena Saunderse. Saunders drží Tonyho manželku, Michelle, jako rukojmí a Jack zjistí, že Tony riskuje všechno jenom aby ji zachránil. Almeida splnil Saundersovy požadavky a byl za to poslán na 7 měsíců do vězení. Po jeho zatčení řekl Jack diviznímu řediteli Bradu Hammondovi: „ Měli byste mu dát medaili a ne pouta!“

Během 4. dne pomohl Tony (společně s Michelle, Chloe a prezidentem Palmerem) Jackovi zinscenovat jeho smrt aby mu usnadnil útěk. V této řadě se Tony několikrát zmíní o tom že Jack je jediný opravdový přítel, který mu zbyl a proto se s ním na konci jen nerad loučí.

24 the game

Zatímco Jack Bauer je často zaneprázdněný ochranou Kim a hledáním informacích o teroristických hrozbách, Tony je v terénu stejně často jako Jack a Chase. Během dne Tony zatkl Josepha Sin-Chunga, který se vydával za člena posádky nákladní lodi Lee Jin-Yu. Tony taky zabránil teroristické hrobě ve stanici metra. Během doby kdy bylo CTU obsazeno teroristy nařídil Tony Kim zakódovat harddisk tak aby zabránil teroristům v získání informací.

Krátce potom co se Kim vrátila do CTU, Tony vede jeden z taktických týmů aby zneškodnili bombu. Hodinu po této hrozbě, musel Tony řídil vyšetřování, týkající se situace s rukojmími. Tony musí vyjednávat s neznámým střelcem. Zjistí, že je to jen zoufalý muž zkoušející zachránit svého nemocného syna. Tony úspěšně střelce uklidní, ale střelec je pak nalezen mrtvý. Poté co Tony prohledal střelcovo tělo, začal podezřívat guvernéra Jamese Radforda. Tonyho podezření se potvrdilo, když mu zavolal asistent guvernéra Radforda a oznámil mu, že se s ním chce sejít.

Tony se setkal Radfordovým asistentem a ten mu dal přístupovou kartu do Radfordovy kanceláře, protože ho podezříval, že se zapletl s teroristy. Podezření se potvrdilo potom co byli napadeni helikoptérou a asistent byl zabit. Tony jen tak tak unikne a jede do guvernérovy kanceláře. Po té co se vypořádal s několika Radfordem placenými ozbrojenci, našel Tony důkaz, který potvrzoval Radfordovo spojení s teroristy. Ukázalo se, že Radford je ve spojení s Peterem Madsenem, Josephem Sin-Chungem a ještě jedním neznámým mužem. Tony vystopoval Radfordovu konverzaci s neznámým mužem. Radford se pokusí utéct, ale ještě před tím než Tony stihne cokoliv udělat, je Radford zabit nájemnou vražedkyní Mandy. Tonyho důkaz byl pro CTU velmi cenný protože díky němu se později podařilo identifikovat neznámého muže jako Maxe.

Zatímco Jack je zaneprázdněn vyšetřováním ve Fort Leskeru, Tony, Michelle, a Chappelle získali infomace, že Kate Warner je ještě naživu, ale Chappelle zabránil Tonymu aby informoval Jacka, protože chtěl aby první dokončil misi. Později je stopa dovedla až na Maxovu jachtu. I přes Chappelovy námitky Tony šel ještě jednou do akce aby pomáhal Jackovi s pronásledování v přístavních docích v L.A. Tony nejprve vyzvedne Chase aby kryl Jacka palbou a pak sám pilotuje helikoptéru.

Tony manévruje helikoptéru kolem jachty zatímco Chase střílí nepřátele a Jack se slaní na jachtu. Jak den končí, Tony zůstává s Kate na jachtě aby tam „uklidili“ a Chase pilotuje helikoptéru se zraněným Jackem do nejbližší nemocnice.

podle wikipedia.org

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Jak zakončit příběh Jacka Bauera?

Jaký byste Jacku Bauerovi přáli konec?

69%
13%
11%
7%
108 hlasů

Reklama

Přehled sérií

Přehled sérií 24

Jaká je vaše nejoblíbenější řada seriálu 24?

44%
14%
10%
8%
8%
6%
6%
5%
80 hlasů

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama