Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody The Ghost

Postřehy z epizody The Ghost

Postřehy z epizody The Ghost

Čtvrtá série konečně začala a přináší nám hlavně více krve, magii a Ghost Ridera. Jaký je jeho komiksový příběh, co všechno tvůrci ukryli do první epizody a na co se můžeme těšit příště? Tohle všechno vám napoví naše postřehy.


30 0
25.9.2016

All-New Ghost Rider

Mnohé fanoušky zklamalo, že si tvůrci místo již přes čtyřicet let fungujícího Johnnyho Blaze vybrali Roberta „Robbieho“ Reyese, jenž na stránkách komiksu existuje od roku 2014. Jaký byl vlastně důvod volby méně prověřené postavy? Odpověď je prostá – tvůrci si Blaze šetří na něco jiného a nechtějí pro seriál upravovat jeho příběh, jako v případě Robbieho. Když se podíváme na celý seriál, můžeme si všimnout, že tvůrci vybírají novější postavy, jejichž úprava fanoušky nenaštve tolik jako v případě již déle fungujících postav. Většina tak pochází z tohoto století, ale samozřejmě se najdou výjimky v podobě několika agentů nebo superzločinců.

Již první epizoda si bere z komiksů docela dost. Máme tu Robbieho bratra jménem Gabe, autodílnu Canelo's Auto and Body a na komiksy odkazuje i scéna, kdy raketa z bazuky zasáhne Riderův Charger.


Jaký je Riderův seriálový původ zatím nevíme. Pro budoucí srovnání můžeme proto uvést ten komiksový. Robbie pracoval jako mladý mechanik v Los Angeles a místní gangy ztěžovaly život jemu a jeho bratru Gabeovi, pro kterého byl hrdinou. Aby se mohl přestěhovat do bezpečnější čtvrti, účastnil se závodu, jehož výhrou bylo padesát tisíc dolarů. Robbie ale netušil, že auto obýval duch, který Robbieho nakonec posedl a transformoval v Ghost Ridera. Duch patřil jeho strýci Eli Morrowovi, který dříve fungoval jako zločinec a uctívač ďábla. Prvním velkým nepřítelem, se kterým se pak Robbie utkal, byl Mr. Hyde AKA Cal Zabo, otec Daisy. Je možné, aby si pro něj Rider přišel i v seriálu? Přestože má Cal vymazanou paměť, pořád má na rukou krev a Ridera nezajímá, zda se člověk polepšil či ne. Člověka jeho hříchy vždycky jednou doženou.

Ex Machina

Jak nám napověděl konec minulé série, čtvrtá řada se z části zaměří na robotickou AIDu a LMD, které v komiksech hojně užíval Nick Fury i ostatní agenti S.H.I.E.L.D.u. Zápletku s touto mechanickou kráskou bych nejlépe přirovnal k filmu Ex Machina. V tomto filmu jistý vynálezce vytvoří několik robotů žen (včetně pohlavních orgánů) a snaží se, aby prošly turingovým testem a dokázaly oklamat člověka. Pokusným králíkem je mladý muž, který si s posledním modelem povídá a čím dál tím více věří, že jde o skutečnou lidskou bytost.

Tvůrci patrně chtějí, abychom si postavu oblíbili a pak jak sama AIDA zmínila, pošlou ji do akce, kde bude zraněna nebo zničena. Je také možné, že se dočkáme i LMD některé z hlavních postav a po nečekané smrti zjistíme, že šlo pouze o robota.

Haló, tady straší!

S blížící se premiérou Doctora Strange a Ghost Riderem v seriálu nám seriál přinese mnoho magických prvků. Prvním z nich je duch jménem Lucy, o kterém toho moc nevíme. Její popis nám ale prozradil, že jde o překrásnou ženu s násilnou minulostí. Zatím nemůžeme určit, zda lidi posedává nebo jim pouze přináší noční můry, které je nutí dělat zlé věci. Další epizody nám určitě řeknou více.

Quake a hon na Watchdogs

S přezdívkou Quake jsme se stejně jako v případě AIDy a LMD setkali na konci minulé série. Daisy se vydala na křížovou výpravu, která má sprovodit Watchdogs ze světa a přinést mír pro Inhumans a nevinné lidi. Dočkáme se snad opět Felixe Blakea? Ochrana Inhumans ale není jediným důvodem, proč Daisy opustila své přátele. Nechce se k nikomu vázat, aby nepřišla o dalšího blízkého.

První díl nové série nám také pověděl, že schopnosti nelze používat bez omezení a časté užívání drtí Daisy kosti v rukách. Souboj s Riderem nám pak zase řekl, že Daisy se sebou nenese žádné hříchy a Rider si její duši tedy nevezme. Může se to ale změnit?

Sokovijská smlouva a nové rozpoložení S.H.I.E.L.D.u 

Po událostech filmu Občanská válka je S.H.I.E.L.D. opět legitimní organizací a může fungovat bez toho, aby je pronásledovala vláda. Jelikož si ale svět myslí, že je Coulson po smrti, museli do postu ředitele dosadit novou postavu. V posledních postřezích jsme uvažovali nad tím, zda půjde o postavu, kterou už jsme viděli. Nakonec nám tvůrci prozradili, že si nového ředitele zahraje Jason O'Mara. Naneštěstí pořád nevíme, jak se ředitel jmenuje. Držení jména v tajnosti může tedy znamenat, že půjde o postavu nám známou z komiksů. Clark Gregg na svém instagramu zveřejnil obrázek týkající se Savage Lands. Mělo jít o nápovědu? Může být nový ředitel Ka-Zar a nebo si to agenti nakráčí přímo do nehostinné džungle plné dinosaurů? Obrázek samozřejmě také nemusí znamenat vůbec nic.

This new 10pm time slot has really opened things up on #agentsofshield (premiere sept 20)

Fotka uverejnená používateľom Clark Gregg (@clarkgregg), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–08–30T19:31:14+0­0:00“>Aug 30, 2016 o 12:31 PDT</time>

První epizoda nám také pověděla, že Sokovijsou smlouvu podepsala také Inhumanka Yo-Yo, kterou jsme poznali minulou sérii. Kolik Inhumanů tuto smlouvu asi podepsalo a pracuje pro vládu? Snad nám seriál řekne v průběhu času víc.

S novým ředitelem pak přichází také nová pravidla a stará parta byla od sebe oddělena. Nejvyšší pozici dostala Jemma a za ní patrně May, která cvičí mladé agenty. Číselné úrovně nahradily barvy a na každém kroku vás čeká nějaké prověření. Pozornější diváci si pak mohli všimnou dvou méně důležitých agentů, které jsme viděli v minulých sériích. Agentka Piper se objevila ve třetí sérii v díle s Kree a agenta Davise můžeme znát dokonce z první série z dílu s teleportujícím se Tobiasem Fordem.

S novou sérií pak přichází také nové hračky S.H.I.E.L.D.u v po­době vybuchujícího pera, mapovacích brýlí určených do akce nebo VR technologie, která působí opravdu skutečně. Její představení nemůže být náhoda, agenti tuto technologii pravděpodobně použijí na zmatení nějaké postavy. Poslední novinkou je vylepšení Coulsonovy ruky, která má navíc minimálně zabudovaný rentgen. Čeho se asi ještě dočkáme?

FOTO: ABC, Universal Pictures

Diskuze /11

komja

Nemůže ten obrázek bejt jenom jako ukázka toho, že ten novej ředitel SHIELDU hrál v Terra nově? :)

25.9.2016 | 16:28:20
regina084

S tím otcem Daisy to zní slibně! :)

25.9.2016 | 16:35:06
Chomy/Ema

Mmmm.........­....zajímávé!!!

25.9.2016 | 18:31:45
Ratemus

mají s Johnm Blazem další plány? to by mě zajímalo co to má znamenat.....a z 80% hádám že Aida se vymkne kontrole a máme tu dalšího Ultrona a po světě budou pobíhat roboti co budou vypadat jako agenti nebo hrdinové a proti Thanosovi potom budou bojovat roboti :-D ne to je jen legrace

25.9.2016 | 20:17:37
filozof

Myslím že „logika“ zabíjení Ghost Ridera není v tom, jestli má obět nějaké hříchy. On nerozhoduje o tom koho má zabít, jenom plní cizí rozkazy.

25.9.2016 | 21:54:58
Ratemus

akorát mi přijde škoda že původního GR vytvořil Mephisto když mu dal moc mocného démona Zarathose a to z něj udělalo Ghost Ridera.....tohoto týpka prostě posedl duch který vzýval dábla a hned je z něj stejná postava jako z Blazeho a přitom ten duch nemá s Mephistem nic společného…škoda

#8 Carnage
26.9.2016 | 5:52:15
Spiker

Vtipné je, že se Briana Venskus (agent Piper) objevila i v Supergirl.

26.9.2016 | 13:38:29
Carnage

#6 Ratemus: Origin Robbieho je pravděpodobně upravenej, že on má v sobě ducha pomsty, ještě se uvidí ale všude propagujou tu pomstu atd. takže bych řekl že tady bude jeho origin trošku jinej.

#10 Ratemus
26.9.2016 | 23:19:39
Dext3r

Normálně jsem už pomalu začal čekat jestli na nás nevytáhnou to, že novej „boss“ SHIELD-u je Stark :D . Njn… fantazie mi trochu ulítla. Ale tak trochu to tak působilo. Furt samej „Ředitel (bez jména)“ jako by nás chtěli překvapit. No škoda no. Tak snad jindy :(.

26.9.2016 | 23:58:05
Ratemus

#8 Carnage: ale jde mi o to že když tvůrci vymysleli tu novou postavu, že jí znovu pojmenovali Ghost rider když má uplně jinej origin od někoho jiného, protože duch pomsty přece není nic od Hell Lorda Mephista

#11 nowas
27.9.2016 | 15:33:53
nowas

#10 Ratemus: Ghost Driver :-D

28.9.2016 | 15:58:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy