Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Yes Men

Postřehy z epizody Yes Men

Postřehy z epizody Yes Men

V patnácté epizodě seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jsme se dočkali střetu dvou mimo­zemských bojovnic, zajímavých zadních vrátek k jednomu z marveláckých filmů a na závěr opět i jednoho šokujícího zvratu.


4 0
2.4.2014

V patnácté epizodě seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s názvem Yes Men jsme byli svědky střetu dvou mocných asgardských válečnic: lady Sif a Lorelei. Pokud jste viděli oba dva filmové Thory, Sif snad netřeba dále představovat. O jejím protipólu, zrádné Lorelei, jsme si pak psali už v postřezích na epizodu předchozí, na jejímž konci se poprvé objevila. I přes to všechno nám však nová epizoda dodala pořád dost látky na to, abychom měli o čem diskutovat i v postřezích těchto.

Ovšem nyní malé upozornění. Následující kapitola se bude silně opírat o jednu z klíčových událostí filmu Thor: Temný svět. Pokud jste tento film dosud neviděli a nechcete si zkazit překvapení, následující kapitolu nečtěte. Tak připraveni?


Rozkazy od Odina

Jak v epizodě Yes Men řekla sama Sif, rozkazy k polapení Lorelei obdržela od samotného vládce Asgardu Odina. Pokud jste však viděli druhého filmového Thora s podtitulem Temný svět, po kterém se tato epizoda odehrává, jistě víte, že Odinem není Odin, nýbrž maskovaný Loki, kterého celý Asgard, v čele s jeho bratrem Thorem, považuje za mrtvého. Co tahle informace ale znamená pro náš seriál?

Nabízí se vesměs dvě možnosti. První varianta je, že polapení Lorelei mohlo být pouze součástí Lokiho krytí, protože je to čin, který se od Odina očekává. Takové vysvětlení by však znamenalo, že situace kolem Lorelei už se v seriálu nebude nijak řešit, což je upřímně celkem nuda. Mnohem zajímavější je tedy možnost druhá:

Loki si vyžádal polapení Lorelei záměrně (taky ji mohl nechat jen tak řádit na Zemi, že ano), protože je součástí jeho širších plánů. K této možnosti směřují hned dvě skutečnosti. Loki jednak přikázal Sif přivést Lorelei na Asgard zpátky živou (přestože k tomu neuvedl žádný konkrétní důvod), a navíc je tu celá ta věc s častým spolčením Lorelei a Lokiho v komiksech, o kterém jsme si psali v již zmíněných minulých postřezích.

Pokud by tedy Loki skutečně plánoval spojenectví s Lorelei (z asgardského žaláře ji konec konců mohl vysvobodit on sám), v jaké formě bychom se takového spojenectví mohli dočkat? Lorelei by se nejspíš mohla vrátit na Zemi, třeba i s dalšími Asgarďany, kteří by agentům S.H.I.E.L.D.u mohli nově zatápět. Mnohem zajímavější by však bylo, kdyby se Lorelei objevila ve třetím filmovém Thorovi, kde by se stala Lokiho pravou rukou.

Pravda, téma očarování Thora, aby se do Lorelei zamiloval, a Loki ho tak mohl ovládat, sice neutáhne celý film, rozhodně by se však mohlo jednat o jednu z vedlejších dějových linií, kterou by jistě ocenili nejen fanoušci seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. A když už jsme u toho, k jaké příležitosti byste se s Lorelei znovu rádi setkali vy?

Šmoulové, kam se podíváš

V jedné scéně epizody Yes Men se agent Coulson ptá lady Sif, s jakými modrými mimozemšťany se během svých mezihvězdných výprav setkala. Vedle Zmrzlých obrů a Kree, které jsme opět pokryli už v postřezích minulých, zmínila lady Sif i několik ras jiných. Pokud byste se o nich čistě pro zajímavost rádi dozvěděli něco víc a nevadí vám počíst si chvilku i něco v angličtině, jednalo se o rasy Interditů, Levianů, Pheragotů, Sarků a pravděpodobně nejzajímavějších Centurianů.

Krtek na palubě

Největší šok nám však epizoda Yes Men připravila až ve své závěrečné scéně, kdy jsme se dozvěděli, že" agentka Melinda May":character:2513 má trochu jiné pracovní motivace než zbytek týmu, a zjevně pravidelně donáší na agenta Coulsona. Komu se však zodpovídá? Není moc pravděpodobné, že by Melinda vědomě pracovala s Jasnovidcem. Ať už proto jedná s kýmkoliv, zjevně stále věří, že plní svou povinnost jako agent S.H.I.E.L.D.u. Kdo je tedy na druhém konci její tajné linky? Právě to se dozvíme v nejnovější epizodě seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. s názvem End of the Beginning.

Diskuze /18

iNstinkt-

hele já nechápu proč si furt myslíte že loki vládne asgardu ? když on byl za odina přestrojenej jen pár vteřin/minut. A navíc pravej odin byl stále na asgardu.

#2 iNstinkt-
2.4.2014 | 14:36:12
iNstinkt-

#1 iNstinkt-: a někomu snad musí dojít že odin nejspíš nebude na dvou mistech zaroven

#3 Hurley
2.4.2014 | 14:41:06
Hurley

#2 iNstinkt-: Jenže nikdo neví, kde Odin je. Ona je totiž hlavní otázka, co Loki s Odinem udělal.

#4 iNstinkt-
webmaster
2.4.2014 | 14:55:40
iNstinkt-

#3 Hurley: No tak Loki Odinovi nemůže udělat nic. Podle mě Odin jen napravuje škody co udelali elfové a protože byl Odinův sál prázdnej tak Loki využil situace a zbavil se tak Thora.

#5 Hurley #8 Sinthoras #10 Lumicko
2.4.2014 | 15:09:55
Hurley

#4 iNstinkt-: Myslím, že s tak primitivní pointou ta finální scéna v Thorovi určitě myšlená nebyla. :)

#6 iNstinkt-
webmaster
2.4.2014 | 15:13:15
iNstinkt-

#5 Hurley: Chtělo by to nějakej bonus jako k Iron manovi 3.

#9 Abs
2.4.2014 | 15:23:43
SerFirox

Loki je borec, Lorelai ať se jde bodnout, tu snad v Thorovi 3 neuvidíme, byla by to nuda. :D

webmaster
2.4.2014 | 15:42:19
Sinthoras

#4 iNstinkt-: No tak já si celkem jistý jsem, že Loki Odinovi něco udělal, protože přece po té, co nafilmoval smrt před Thorem, tak se vrátil přímo za Odinem (1:24:30 ve filmu) a pak už vystupoval místo něj, podle mě ho někde zavřel, že by ho zabil si nemyslím.

2.4.2014 | 15:44:22
Abs

#6 iNstinkt-: Neříkám, že bonus by nebyl fajn, ale osobně si myslím že není třeba. Myslím že v tomhle není nad čím bádat, Loki prostě Odina někam uklidil (myslím, že ho nezabil, to by bylo moc hrr, udělat to mimo obraz!) a konečně tak získal trůn po kterém vždycky toužil. Navíc se velice příhodně a nenásilně zbavil Thora, u kterého nejvíc ze všech hrozilo, že jeho lest odhalí. Kdyby to bylo tak, jak píšeš ty a Loki uchvátil Odinův trůn jen na chvíli, tak proč by to dělal? Co by měl z toho, že by dovolil Thorovi odejít? Vždyť by se tím akorát prozradil. Pravý Odin by se totiž asi hodně divil, kam mu to synek zmizel a jistě by ho obratem zavolal nebo i násilím přitáhl zpátky, protože pochybuju o tom, že by mu dovolil Asgard jen tak opustit a složit své dědické právo na trůn. Takový lidumil Odin není (viz komiksová předloha), to Loki tak docela nevychytnul (a těmi řečmi o tom, jak je na Thora pyšný to přehnal úplně!) a prošlo mu to jen proto, že Thor je trochu natvrdlý a navíc si svého otce velmi idealizuje (předpokládám, že kdyby na tom trůnu fakt seděl Odin, Thor by za zradu místo k Jane letěl po hlavě rovnou do uvolněné Lokiho cely!).

#10 Lumicko
2.4.2014 | 15:48:41
Lumicko

#9 Abs: Jop suhlas.. Sice neviem ci by Odin zavrel Thora… Ale s ostatnym suhlas.

#4 iNstinkt-: Nepametam si uz presne.. Ale Loki hned dosiel za odinom prezleceny za strazcu ( lahko si vsimnes spravanie toho vojaka a je velmi napadne a podobne lokimu uplne..) a vyprava ze Thor je mrtvy atd.. neviem uz ako to je presne. A je useknuta scena.. Takze predpokladam ze Odina to znici a Loki vyuzije prezlecenie a rychlo omraci Odina a asi ho niekde uvezni..

2.4.2014 | 16:25:02
Lumicko

Inak na YT som prave videl dost velmi pravdepodobne a dobre vypadajucu teoriu.. https://www.youtube.com/watch?… Od Rune Vi: " I think a lot of people forgot the call back to the other movie. Or at least how I interpreted it: In thor 1 Loki and Odin's protracted argument seemed to exhaust Odin to point of needing Odinsleep then and there, though he was initially tired earlier he wasn't teetering as he was throughout the discussion until he collapsed. I think if Odin is captured In Thor 2 this was how it was done by Loki, he (in the guise of the soldier) informs Odin of Loki's death and this (perhaps in combination with the battle in Asgard) force Odin into Odinsleep again. And Loki usurps the throne again, not unlike how he had previously."

2.4.2014 | 16:28:55
Menelvagor

zapomínáte na Odin's sleep, kterej může trvat neurčitě dlouho a kterej teoreticky Loki svými kouzly může prodloužit a kterej se dost možná prodloužil i díky ztrátě manželky

2.4.2014 | 18:09:44
Menelvagor

jo sorry Lumicko psala to první :)

2.4.2014 | 18:10:30
anim

Mě kromě už zmíněných věcí (jako ženskou) zaujalo i to, když Lorelei řekla, že May není tou, koho Ward před očarováním miloval.. že by tou šťastnou vážně mohla být Skye?

#15 Hurley #16 Abs
2.4.2014 | 18:28:21
Hurley

#14 anim: Tak Simmons to asi nebude, že ano. :)

webmaster
2.4.2014 | 18:58:57
Abs

#14 anim: Tak to mě zaujalo taky a čula jsem to už od chvíle, kdy Ward mluvil v tom kasinu o tom, že kdysi cítil něco podobného k „někomu ze svého týmu“, protože přeci všichni víme, že spí s May, tak jí klidně mohl jmenovat, kdyby to byla ona :-). A jelikož si taky mslím, že Simmonsová to nebude (a doufám, že to není ani Coulson :-).), tak se na to, jak se to bude vyvíjet se Sky dost těším :-).

A jinak s Odinem to taky vidím na ten spánek, přesto, že by bylo bývalo od Lokiho logičtější, kdyby ho fakt zabil. A vlastně by mu to ani nikdo nemohl vyčítat, protože Odin by ho byl zabil už dávno a neudělal to jen kvůli své ženě. Ale teď po její smrti by mu v tom už nic nebránilo. A Loki to musel moc dobře vědět a myslím, že i proto se za žádnou cenu nechtěl vrátit do vězení a radši nafingoval smrt. Thor byl totiž hódně naivní, když si myslel, že by Odin dovolil, aby se Loki jen tak (navíc po spoluúčasti na velezradě) vrátil k doživotnímu trestu. Ten by letěl na popraviště jak namydlenej blesk :-).

2.4.2014 | 19:20:49
Hurley

Nikdo jinej než Skye v úvahu nepřipadá. Proto sem to do těch postřehů ani nedal.

webmaster
2.4.2014 | 19:36:08
VencaG

tvůj názor sa mě zamlůvá Hurley :)

2.4.2014 | 20:50:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy