Arcane
94/100 - 110×

Arcane

Seriál Arcane je zasazen do herního světa League of Legends, který si zamilovala spousta hráčů. Odehrává se konkrétně v utopickém Piltoveru, kde se zaměřuje na dvě soupeřící sestry.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Netflix | 40 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Ella Purnell (Jinx), Hailee Steinfeld (Vi), J. B. Blanc (Vander), Mia Sinclair Jenness (Powder), Jason Spisak (Silco), Toks Olagundoye (Mel Medarda), Mick Wingert (Heimerdinger), Kevin Alejandro (Jayce Talis), Harry Lloyd (Viktor), Katie Leung (Caitlyn), Shohreh Aghdashloo (Grayson), Fred Tatasciore (Benzo),

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

První série byla plná odkazů a referencí na hru League of Legends, kterou Arcane důkladně zadaptoval na seriálovém poli prostřednictvím Netflixu, kde se těší velké popularitě. V následujícím článku se na takzvané easter eggy podíváme, avšak předem upozorňuji na případné spoilery.

13 0
23.11.2021

V první epizodě během kratičkého záběru je možné zahlédnout tohoto golema, který je ve hře jako NPC, čili potvůrka ovládaná počítačem, kterou lze zabít.

O Teemovi se píše jako o legendě a přímo v seriálu je mu věnována videohra, kterou hraje Powder. Ačkoli se o tomhle křečkovi básní v dobrém, věřte mi, že ve hře ho proti sobě ani v týmu mít nechcete.

Při příchodu Vandera do Benzova obchodu můžeme nad dveřmi vidět přilbu válečníka. Ta odkazuje na postavu jménem Tryndamere, který ve hře takovou helmu nosí.

Ve stejném obchodě o pár vteřin později můžeme zahlédnout také klobouk nesoucí název Rabadon's Deathcap, který lze ve hře koupit jako předmět pro vylepšení vaší postavy.

Při vstupu strážců pořádku pak Ekko očkem masky v poličce sleduje dění v obchodě. Vedle ostatních masek na poličce se nachází Eye of the Oasis, další z předmětů přímo ze hry.

Během oslav Dne pokroku si holčička prohlíží potápěčskou helmu. Ta odkazuje na postavu jménem Nautilus, známou z adaptované videohry.

V jedné scéně je tetováno logo Pentakill skupiny ze hry, která se skládá z postav Karthus, Olaf, Sona, Mordekaiser, Yorick, Kayle a Viego.

Při představování technologií Heimerdingerovi nám je ukázaná rukavice a rameno s laserem. Jak víme, Vi takové rukavice využívá a znalci hry již v tuto chvíli vědí, že ono rameno je neodmyslitelně spjato pro změnu s Viktorem, které v seriálu také použije.

Tento pár v místním nevěstinci má na sobě masky, které odkazují na masku herní postavy Kindred.

Ve čtvrté a šesté epizodě se objevil Poro, tajuplné stvoření, které je možné občas zahlédnout během hraní League of Legends. Ačkoli ve hře nejde o nijak důležitou potvůrku, v seriálu Poro vystupuje jako mazlíček Heimerdingera.

V šestém díle vystupuje kapela Imagine Dragons, která zároveň složila hudbu pro samotný seriál. Podívat se na scénu s nimi se můžete v níže přiloženém videu.

Thumbnail Play icon

V závěrečném díle druhého aktu bylo v jedné scéně možno vidět, jak si jedna z postav listuje dětskou knížkou, v níž je opět Teemo.


––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Závěrem dodám, že v předposledním a posledním díle jsme se konečně dočkali Jayceova kladiva, rukavic, které nosí Vi a raketometu, z něhož v úplném finále vypálila Jinx. Toto vybavení je všem hráčům dost dobře známé a jistě si všimli i pár schopností, které třeba během hraní za tyto postavy samy použili.

Všimli jste si nějakého dalšího odkazu, reference či easter eggu?

Zdroj: Netflix

Diskuze /10

Carlos Matos

Jo odkaz který byl na scéně víc než jeden frame… alias item ze hry Turbo Chemtank :) vs Vi / Jayce

24.11.2021 | 1:43:26
Carlos Matos

Ještě jsem našel tento odkaz na championa Yasuo https://pbs.twimg.com/…DjEUWQAIAL_3?…

#5 Janeqq #8 mirako
24.11.2021 | 1:53:17
lukroncz

Článek o odkazech a nedáte do něj Warwicka, na kterého bylo referencí několik

#4 Denis Růžička
24.11.2021 | 18:19:04
Denis Růžička

#3 lukroncz: Warwicka zmíním v dalším článku, kde si probereme všechny postavy, co se v seriálu objevili a samozřejmě si lehce zaspekulujeme o pokračování a jednotlivých teoriích ;)

webmaster
24.11.2021 | 18:53:04
Janeqq

#2 Carlos Matos: Ten cringe mě bolí i za tebe, ty vole.

#6 Carlos Matos
25.11.2021 | 14:19:58
Carlos Matos

#5 Janeqq: :smiling_face_wit­h_tear:

26.11.2021 | 1:15:18
Sctyri

Doufám, že bude mít Heimer nějakou akční scénu a napere tam turetky :D

26.11.2021 | 21:44:12
mirako

Easter eggy tipu předmět nebo NPC ze hry.. :D :D :D Přesně to jsem čekal a LoLkaři jsou z toho odvaření jak kdyby šlo o nevím co… :D

#2 Carlos Matos: :D :D

9.1.2022 | 16:16:05
thiagogo

Your feedback helps me a lot, A very meaningful event, I hope everything will go well https://quordlegame.net

#10 marickan
8.9.2022 | 11:09:54
marickan

#9 thiagogo: Četl jsem o této hře v článku vtipy o mužích

20.1.2023 | 21:56:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Druhá řada je oficiálně na cestě

Druhá řada je oficiálně na cestě

Není asi velkým překvapením, že po masivním úspěchu a konci první série došlo na oznámení řady druhé. V tuto chvíli je aktuálně ve fázi příprav a její vydání je zatím neznámé. Dost možná se jí dočkáme v druhé polovině příštího roku.

První dojmy

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

Po měsících čekání máme za sebou první akt skládající se ze tří epizod, který se rozjel ve velkém stylu. Díky rozsáhlému světu League of Legends budovaného spoustu let, jež je přinejmenším mezi hráči dost dobře známí, mají tvůrci možnost nastolit opravdu slušný seriál.

Reklama

Odkazy a easter eggy

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

První série byla plná odkazů a referencí na hru League of Legends, kterou Arcane důkladně zadaptoval na seriálovém poli prostřednictvím Netflixu, kde se těší velké popularitě. V následujícím článku se na takzvané easter eggy podíváme, avšak předem upozorňuji na případné spoilery.

Nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Připomeňte si nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Připomeňte si nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Za posledních dvanáct let vyšlo několik skvělých ukázek a krátkých filmečků z herního světa League of Legends, které zkrátka svým vizuálem a častokrát i hudbou berou dech. Je na čase si ty nejlepší opět připomenout.

Nejoblíbenější postavy

Plakáty postav

Plakáty postav

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama