Arcane
95/100 - 104×

Arcane

Seriál Arcane je zasazen do herního světa League of Legends, který si zamilovala spousta hráčů. Odehrává se konkrétně v utopickém Piltoveru, kde se zaměřuje na dvě soupeřící sestry.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 40 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Ella Purnell (Jinx), Hailee Steinfeld (Vi), J. B. Blanc (Vander), Mia Sinclair Jenness (Powder), Jason Spisak (Silco), Toks Olagundoye (Mel Medarda), Mick Wingert (Heimerdinger), Kevin Alejandro (Jayce Talis), Harry Lloyd (Viktor), Katie Leung (Caitlyn), Shohreh Aghdashloo (Grayson), Fred Tatasciore (Benzo),

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

Po měsících čekání máme za sebou první akt skládající se ze tří epizod, který se rozjel ve velkém stylu. Díky rozsáhlému světu League of Legends budovaného spoustu let, jež je přinejmenším mezi hráči dost dobře známí, mají tvůrci možnost nastolit opravdu slušný seriál.

13 0
8.11.2021

Nebudeme dlouho chodit okolo horké kaše a s čistým svědomím na rovinu říkám, že tenhle seriál byste neměli minout. Tvůrci nám prozatím naservírovali tři parádní epizody poháněné palivem, kterému nemuže konkurovat jen tak ledajaký animák. Laťka je nastavená hodně vysoko a doufejme, že dalších šest dílů naváže na dosavadní epizody v podobně nesoucím se svěžím tempu.

Po zhlédnutí upoutávek a načtení synopse samotného seriálu jsem měl strach, zda příběh dvou soupeřících sester je dostatečné zajímavá látka pro samostatný seriál. A podívejme se, oni ty obavy nakonec byly naprosto zbytečné.

První epizoda divákovi představí naše dvě hlavní protagonistky Vi a Powder, sestry, které mají k sobě vybudovaný dosti blízky vztah. Kromě odhalení jejich originu se také seznámíme s přáteli Claggerem a Myloem, jenž ve hře nevystupují a stejně tak jako další postavy byly vytvořeny speciálně pro nový seriál. A přesně tahle partička se vydá na loupež do Piltoveru, města nad zemí, odkud se odpíchne celý děj. Do toho se vmísí další dějové linky, které jsou vždy částečně propojené a vše hezky přehledně.

Nelze zde opomenout fakt, že jako hráč League of Legends jsem si dost možná seriál užil o chlup více, což neznamená, že si jej neužijí diváci tímto světem nepolíbení. Jednotlivé postavy mi nejsou cizí a i díky tomu člověku neunikne pár odkazů (jestliže se tomu dá v tomhle případě takto říkat), kterých si všimnou skutečně jen hráči LoLka.

Po dvou epizodách seznamování se se světem, parádních momentů i vtipných scén a budování si vztahu k postavám přišel na řadu třetí, a tedy závěrečný díl prvního aktu, jež je přesným opakem předchozích epizod, co se emocí a celkového pojetí týče. Veze se na vlně násilí doplněného smutnými i depresivními momenty. Kromě nečekaných zvratů a překvapení jsme dostali skvělé akční i krvavé sekvence, a samozřejmě závěr, který odhalil kam se bude ubírat druhý akt vycházející již příští neděli.

V případě prvních dílů nemohu šetřit superlativy a opravdu nevím, co bych vyloženě vytknul a považoval za velké negativum. Snad jen hudbu, která není tolik výrazná a grafické zpracování, které posunuli tvůrci na novou úroveň v některých svých starších cinematic trailerů, ovšem u seriálu Arcane vsadili spíše na „kreslenou“ animaci, než na vizuál blížící se relativní realitě. To ale záleží na vkusu každého z nás.

Verdikt

Arcane servíruje překvapivě slušný děj neustále šlapající na plyn, který jede svižným tempem. Doplňují jej známé postavy a skvělé akční sekvence plné krve. Sám se divím, že na pole seriálové a filmové tvorby tvůrci vstoupili až dvanáct let po vydání samotné hry. Ale možná právě díky přípravám a dlouhých let budování loru se jim podařilo trefit vskutku do černého.

Co na seriál Arcane říkáte vy? Ohodnotit ho můžete v sekci hodnocení.

Foto: Netflix

Diskuze /3

Zetha

Lolko jsem nikdy nehrála, seriál vypadá zatím super. Je dobře, že k chápání není hra potřeba :) Bude někdy článek o těch „odkazech, kterých si všimnou jen hráči“?

#2 Larryson
10.11.2021 | 10:25:44
Larryson

#1 Zetha: Určitě, ale předpokládám, že odkazů ještě přibude, tak si ho dáme až po ukončení první série ;) Mimo to prozradím, že vyjde také článek, ve kterém se podíváme na jednotlivé postavy ze hry, které se objevily v seriálu.

webmaster
10.11.2021 | 22:11:07
paulus79

ja dávam Arcane 100%,pretože nenávidím animované filmy alebo seriály,ale rozhodol som sa kvôli dobrej kritike a manželke stiahnuť prvé tri diely…no a teraz sa neviem dočkať dalších dielov :-)

20.11.2021 | 15:24:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nepřehlédněte

Druhá řada je oficiálně na cestě

Druhá řada je oficiálně na cestě

Není asi velkým překvapením, že po masivním úspěchu a konci první série došlo na oznámení řady druhé. V tuto chvíli je aktuálně ve fázi příprav a její vydání je zatím neznámé. Dost možná se jí dočkáme v druhé polovině příštího roku.

Reklama

První dojmy

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

Po měsících čekání máme za sebou první akt skládající se ze tří epizod, který se rozjel ve velkém stylu. Díky rozsáhlému světu League of Legends budovaného spoustu let, jež je přinejmenším mezi hráči dost dobře známí, mají tvůrci možnost nastolit opravdu slušný seriál.

Odkazy a easter eggy

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

První série byla plná odkazů a referencí na hru League of Legends, kterou Arcane důkladně zadaptoval na seriálovém poli prostřednictvím Netflixu, kde se těší velké popularitě. V následujícím článku se na takzvané easter eggy podíváme, avšak předem upozorňuji na případné spoilery.

Nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Připomeňte si nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Připomeňte si nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Za posledních dvanáct let vyšlo několik skvělých ukázek a krátkých filmečků z herního světa League of Legends, které zkrátka svým vizuálem a častokrát i hudbou berou dech. Je na čase si ty nejlepší opět připomenout.

Nejoblíbenější postavy

Plakáty postav

Plakáty postav

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama