Arcane
94/100 - 109×

Arcane

Seriál Arcane je zasazen do herního světa League of Legends, který si zamilovala spousta hráčů. Odehrává se konkrétně v utopickém Piltoveru, kde se zaměřuje na dvě soupeřící sestry.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 40 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Ella Purnell (Jinx), Hailee Steinfeld (Vi), J. B. Blanc (Vander), Mia Sinclair Jenness (Powder), Jason Spisak (Silco), Toks Olagundoye (Mel Medarda), Mick Wingert (Heimerdinger), Kevin Alejandro (Jayce Talis), Harry Lloyd (Viktor), Katie Leung (Caitlyn), Shohreh Aghdashloo (Grayson), Fred Tatasciore (Benzo),

Arcane

Příběh seriálu se odehrává v utopickém Piltoveru a utlačeném podzemí Zaunu, kde budeme mít možnost sledovat původ hned několika postav. Hlavní dějová linka se však bude točit hlavně okolo sester Vi a Jinx, kdy se pravděpodobně dozvíme, jak se z Jinx stala bláznivá a se zločinem spojená dívka s rozsáhlým arzenálem zbraní a proč neustále soupeří se svou sestrou.

Jedná se o vůbec první adaptaci hry League of Legends na poli filmovém i seriálovém. Vývojářské studio Riot Games, které stojí za hrou, ale i nadcházejícím seriálem Arcane, nejednou ukázalo, že filmečky a CGI má zkrátka zmáknuté a bylo jen otázkou času, než vznikne plnohodnotný snímek na stříbrná plátna či seriál na streamovací platformy.


Foto: Netflix

V hlavních rolích hrají:

Upoutávka k seriálu Arcane:

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
martin2

Serál pro fanoušky hry, pro ostatní průměrné nelogické scifi

28.1.2024 | 17:11:23
Ali19

Dost dobrý.

12.3.2023 | 13:38:31
Erzik

V podstatě dokonalé!

redaktor
19.9.2022 | 20:46:16
coldfirecze

Velká pecka s velkým potencionálem :) Příběh i zpracování za mě 100%

15.9.2022 | 14:11:03
honza03

Absolutní pecka!

28.8.2022 | 0:57:04
Cr4zyFl4mes

5/5, 10/10, 100/100. Ani po čase, co jsem si to nechal uležet v hlavě mě nenapadá jediná věc, kterou bych vytknul. Edit po měsíci (a po nepočítaně zhlédnutí): Možná by se nějaké minimum slabin našlo, ale to je tak na strhnutí max 5%. Nechápu, jaktože to není větší hit na edně. Jak může být seriál tak dokonalý v tolika směrech?

23.2.2022 | 9:17:07
SUFORAYSIS

Super ANIMACE a ATMOSFÉRA :-).........a plno jinejch VĚCÍ CO NEMÁM ČAS TEŤ MENOVAT! :-)

12.2.2022 | 12:58:45
mirako

1. série – 90% | 9/10 – 9/10 – /10 – /10 – /10 – /10 – /10 – /10

Arcane má skvěle vizuálně provedenou steampunkovou atmosféru. Kromě LoLka, které jsem nikdy moc nehrál, mi to velice připomíná herní sérii Dishonored od Arkane Studios, kterou mám velmi rád. Soundtrack a hudba od Imagine Dragons mi tam sedí. Postavy a svět jsou zpracovány parádně a příběh je zajímavý.

9.1.2022 | 13:43:07
choudys

Perfektně zmáknutý seriál, který mě překvapil. Pomalejší rozjezd a ukázka obou „světů“, se rozjede do příběhu, který mě vůbec nenudil. Ba naopak. Animace tu nemá konkurenci, vše líbivě podáno.
Souhlas komentářem pode mnou od Kubey.

2.1.2022 | 23:45:45
Kubey

Skvelo zvládnutá animácia, ktorú dopĺňa parádna hudba, dej je často nepredvídateľný a každou epizódou dokáže vždy vyvolať plno emócii. Hlavne tretia epizóda bola veľmi depresívna a smutná. Krásne sa každou časťou ukazujú dôvody, prečo sa z Powder stala Jinx so psychickými problémami. Za mňa najväčšie prekvapenie roka a dúfam, že sa v roku 2023 dočkáme novej série, už len pre ten koniec. :)

28.12.2021 | 18:10:39
1

Nepřehlédněte

Druhá řada je oficiálně na cestě

Druhá řada je oficiálně na cestě

Není asi velkým překvapením, že po masivním úspěchu a konci první série došlo na oznámení řady druhé. V tuto chvíli je aktuálně ve fázi příprav a její vydání je zatím neznámé. Dost možná se jí dočkáme v druhé polovině příštího roku.

První dojmy

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

První dojmy - Jak dopadly první tři epizody?

Po měsících čekání máme za sebou první akt skládající se ze tří epizod, který se rozjel ve velkém stylu. Díky rozsáhlému světu League of Legends budovaného spoustu let, jež je přinejmenším mezi hráči dost dobře známí, mají tvůrci možnost nastolit opravdu slušný seriál.

Reklama

Odkazy a easter eggy

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

Kterých odkazů jsme se dočkali v první sérii?

První série byla plná odkazů a referencí na hru League of Legends, kterou Arcane důkladně zadaptoval na seriálovém poli prostřednictvím Netflixu, kde se těší velké popularitě. V následujícím článku se na takzvané easter eggy podíváme, avšak předem upozorňuji na případné spoilery.

Nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Připomeňte si nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Připomeňte si nejlepší filmečky od tvůrců League of Legends

Za posledních dvanáct let vyšlo několik skvělých ukázek a krátkých filmečků z herního světa League of Legends, které zkrátka svým vizuálem a častokrát i hudbou berou dech. Je na čase si ty nejlepší opět připomenout.

Nejoblíbenější postavy

Plakáty postav

Plakáty postav

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama