Californication
88/100 - 168×

Californication

Myslíte si, že být známým spisovatelem je jako splněný sen? Že divoký život je zároveň šťastný život? Že máte milující rodinu a přátele, kteří jsou s vámi v dobrém i ve zlém? Zamyslete se znovu s Davidem Duchovnym v hořkosladkém seriálu Californication.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Showtime | 28 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
David Duchovny (Hank Moody), Natascha McElhone (Karen Van Der Beek), Madeline Zima (Mia Lewis)

Dočkáme se Hankova nejslavnějšího románu v češtině?

Dočkáme se Hankova nejslavnějšího románu v češtině?

Jak mnozí jistě víte, Hankův bestseller God Hates Us All není jen fiktivní knihou seriálu Californication, ale zároveň i skutečným románem, který vydala televize Showtime a pod kterou je jako autor „skutečně“ podepsán Hank Moody. Podobná reklamní kampaň mimochodem není v televizi ojedinělá. Ve stejném americkém e-shopu můžeme najít například i veleúspěšný detektivní román Heat Wave od uznávaného spisovatele Richarda Castlea, hlavní postavy stejnojmenného seriálu.

Pravidelní návštěvníci našeho fóra navíc vědí i to, že brianeeek, jeden z fanoušků seriálu Californication, se rozhodl God Hates Us All přeložit do češtiny a ve skromnějším nákladu i vydat v České republice.

brianeeek aktuálně pilně pracuje na překladu prvních stran, které rozhodnou, zda-li bude mít oslovený český vydavatel o danou látku zájem. S brianeekem jsem pravidelně v kontaktu a bude mě informovat, když dojde k jakémukoliv pokroku. Než se ale nějaké další novinky o české knize Bůh nás všechny nenávidí objeví, přečtěte si zatím alespoň krátkou anotaci z přebalu knihy:

Humorné literární dílo Bůh nás všechny nenávidí je příběh o dospívání pro dnešní apatickou generaci, avšak nejen pro ni. Moodyho hlavní hrdina – sám sebou opovrhující, přesto temně sympatický, který nedokončil vysokou, se náhodně stává drogovým dealerem, obklopený světem protikladů. Jeho šéf Pontiff – bongo kouřící dredatá postava papeže – vede pozoruhodně organizovaný a geniálně nelegální obchod využívaný, mimo jiné, chlapíkem z Upper East Side večně nosícím teplákovku s esem z Wall Streetu a rádoby rockovou hvězdou s neodolatelnou přítelkyni, jež je zároveň modelkou.

Osamělý hrdina touží po více než přechodném, ale důvěrném spojení, které sdílí se svými klienty. Aby uniknul matčiným zoufalým očekáváním, otcovým nekonečným zklamáním a jeho průkazně šílené ex-přítelkyni, stěhuje se do městské Mekky ambiciózních flákačů – do hotelu Chelsea – kde honba za rozkoší (a přítelkyně rockové hvězdy) ho posílá na sérii dobře míněných nešťastných dobrodružství, vedoucí ho zpět na začátek.

Jedinečně a s důvtipem vyprávěný, Bůh nás všechny nenávidí je ironický, optimistický a nezapomenutelný.

0 0
22.3.2011

Diskuze /7

impo5sible

Whou, tak doufám že se nějaké vydavatelství chytne, páč bych si tuto knihu rád přečetl.

22.3.2011 | 10:13:51
quajak

taky doufám, četl jsme ji v anj, ale rád bych podpořil koupí a nakonec bych ji i rád viděl ve své knihovně :)

22.3.2011 | 11:38:24
Pecka13

ta anotace zní skvěle, celou tu knihu bych si velmi rád koupil

22.3.2011 | 18:56:24
Richard

A čo si o tej knihe myslíš? Stojí to za čítanie, alebo je to len dalšia prehypovaná záležitosť?

22.3.2011 | 22:14:10
quajak

není to žádný zázrak co si budeme namlouvat, ale za úplný brak to určitě považovat nejde. Samozřejmě taky záleží na kvalitě překladu, ten už zabil nejedu dobrou knihu (1. překlad pána prstenů třeba).

23.3.2011 | 11:38:37
Fabosh

Dobry napad, ale ten preklad je prinejmensim hodne podivny, vubec to nejde pres jazyk a skladba vet je taky nic moc. Ale treba jsem sam :)

25.3.2011 | 9:51:03
Vahysek

castecny souhlas, ale treba to tak je umysly i v te aj xD kazdopadne se tesim na cely preklad a doufam, ze bude!!!

25.4.2011 | 10:24:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav titulků

Epizoda S07E12: Grace

cz100%
DOKONČENO

Stav překladu: než vyjdou anglické titulky, probíhá překlad z odposlechu

Reklama

Anketa

Co zatím říkáte na sedmou řadu?

59%
24%
6%
6%
2%
2%
189 hlasů

Hlídejte si nás

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama