Citadel (Citadela)
61/100 - 18×

Citadel(Citadela)

Před osmi lety došlo k pádu Citadely, globální špionážní agentury, kterou zničil mocný syndikát Mantikora, jež ze stínů manipuluje se světem. Následkem toho byly dvěma elitním agentům vymazány vzpomínky a od té doby žijí své životy pod novými identitami. Avšak jednoho dne je kontaktuje bývalý kolega, který zoufale potřebuje jejich pomoc, aby zabránili Mantikoře v nastolení nového světového řádu. Dvojice se tedy vydává na misi kolem celého světa, aby Mantikoru zastavili a zápolili se svým vztahem založeným na tajnostech, lžích a nebezpečné i nehynoucí lásce.

USA | 2023 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Amazon | 45 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Richard Madden (Mason Kane), Priyanka Chopra Jonas (Nadia Sinh), Stanley Tucci (Bernard Orlick), Lesley Manville (Dahlia Archer)

Citadel je druhým nejdražším seriálem v historii

Citadel je druhým nejdražším seriálem v historii

Nový seriál Citadel, na jehož tvorbě se podílejí bratři Russoovi, patří k seriálům s vysokým očekáváním, což je částečně i díky tomu, kolik peněz bylo na jeho tvorbu utraceno. A to tak moc, že dražší už je pouze jeden jediný seriál.

0 0
18.3.2023

Práce na seriálu začaly už v roce 2020 a určitě se počítalo s dřívějším uvedením seriálu než až v dubnu tohoto roku. Nicméně seriál si během tvorby prošel různými komplikacemi, změnami a přetáčkami, které stály studio další a další peníze. Jak už jsme psali v dřívějším článku, za vznikem seriálu stojí Josh Appelbaum, který měl společně s Andrém Nemecem zastávat funkci showrunnera, ale kvůli kreativním změnám byl do této role nakonec obsazen David Weil. Zároveň v průběhu produkce došlo k obměnění téměř poloviny kreativního týmu. Celá první řada tak studio stála více než 200 milionů dolarů, a zjevně se částka vyšplhala až téměř k 250 milionům, čímž je projekt v žebříčku nejdražších seriálů na stříbrném místě. Dražší už je jen rovněž amazonský seriál The Lord of the Rings: The Rings of Power, na něhož bylo utraceno více než 450 milionů dolarů.

(Na přetáčkách se utratilo dalších 75 milionů dolarů. Foto: Telegraph)

Původně se na tvorbu Citadel odhadovala částka okolo 160 milionů, ale kvůli přetáčkám, díky nimž se také zmenšil počet epizod ze sedmi na šest, se cena navýšila přibližně o dalších 75 milionů. Amazon tak za uplynulý rok přišel tvorbou dvou nejdražších seriálů v historii o spoustu peněz, ale věříme, a rovněž tak i samotné studio, že se jim to u Citadel vyplatí stejně jako u Rings of Power. Obzvláště ředitelka Amazon Studios Jennifer Salke do konceptu tohoto špionážního seriálu s ohromným globálním měřítkem vkládá velikou důvěru.

Zdroj: Slashfilm

Myslíte, že se studiu vrátí peníze utracené za tvorbu Citadel?

Diskuze /3

A1B2

Jim se to u rings of power vyplatilo? Jak?

#3 iNstinkt-
19.3.2023 | 22:00:21
Spiker

Sledovaností

19.3.2023 | 22:54:53
iNstinkt-

#1 A1B2: Jak bylo to utraceno za efekty, makeup, kostýmy a mnoho dalšího a všechno až na herecký výkony a scénář je absolutní top. Takže jestli scénárista nedostal většinu z těch 450mega bylo to dobře utracených 450mega.

22.3.2023 | 0:40:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Citadel nebude jen jeden seriál, ale globální franšíza

Citadel nebude jen jeden seriál, ale globální franšíza

Téměř za měsíc se můžeme těšit na premiéru novinky Citadel. Ta navíc bude mít mezinárodní dosah, jelikož kolem ní Amazon vybuduje celou špionážní franšízu, jíž budou tvořit mezinárodní spin-offy.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama