Citadel
0/100 - 0×

Citadel

Před osmi lety došlo k pádu Citadely, globální špionážní agentury, kterou zničil mocný syndikát Manticore, jenž ze stínů manipuluje se světem. Následkem toho byly dvěma elitním agentům vymazány vzpomínky a od té doby žijí své životy pod novými identitami. Avšak jednoho dne je kontaktuje bývalý kolega, který zoufale potřebuje jejich pomoc, aby zabránili Manticoru v nastolení nového světového řádu. Dvojice se tedy vydává na misi kolem celého světa, aby Manticoru zastavili a zápolili se svým vztahem založeným na tajnostech, lžích a nebezpečné i nehynoucí lásce.

USA | 2023 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | Amazon | 50 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller

Citadel je druhým nejdražším seriálem v historii

Citadel je druhým nejdražším seriálem v historii

Nový seriál Citadel, na jehož tvorbě se podílejí bratři Russoovi, patří k seriálům s vysokým očekáváním, což je částečně i díky tomu, kolik peněz bylo na jeho tvorbu utraceno. A to tak moc, že dražší už je pouze jeden jediný seriál.

0 0
18.3.2023

Práce na seriálu začaly už v roce 2020 a určitě se počítalo s dřívějším uvedením seriálu než až v dubnu tohoto roku. Nicméně seriál si během tvorby prošel různými komplikacemi, změnami a přetáčkami, které stály studio další a další peníze. Jak už jsme psali v dřívějším článku, za vznikem seriálu stojí Josh Appelbaum, který měl společně s Andrém Nemecem zastávat funkci showrunnera, ale kvůli kreativním změnám byl do této role nakonec obsazen David Weil. Zároveň v průběhu produkce došlo k obměnění téměř poloviny kreativního týmu. Celá první řada tak studio stála více než 200 milionů dolarů, a zjevně se částka vyšplhala až téměř k 250 milionům, čímž je projekt v žebříčku nejdražších seriálů na stříbrném místě. Dražší už je jen rovněž amazonský seriál The Lord of the Rings: The Rings of Power, na něhož bylo utraceno více než 450 milionů dolarů.

(Na přetáčkách se utratilo dalších 75 milionů dolarů. Foto: Telegraph)

Původně se na tvorbu Citadel odhadovala částka okolo 160 milionů, ale kvůli přetáčkám, díky nimž se také zmenšil počet epizod ze sedmi na šest, se cena navýšila přibližně o dalších 75 milionů. Amazon tak za uplynulý rok přišel tvorbou dvou nejdražších seriálů v historii o spoustu peněz, ale věříme, a rovněž tak i samotné studio, že se jim to u Citadel vyplatí stejně jako u Rings of Power. Obzvláště ředitelka Amazon Studios Jennifer Salke do konceptu tohoto špionážního seriálu s ohromným globálním měřítkem vkládá velikou důvěru.

Zdroj: Slashfilm

Myslíte, že se studiu vrátí peníze utracené za tvorbu Citadel?

Diskuze /3

A1B2

Jim se to u rings of power vyplatilo? Jak?

#3 iNstinkt-
19.3.2023 | 22:00:21
Spiker

Sledovaností

19.3.2023 | 22:54:53
iNstinkt-

#1 A1B2: Jak bylo to utraceno za efekty, makeup, kostýmy a mnoho dalšího a všechno až na herecký výkony a scénář je absolutní top. Takže jestli scénárista nedostal většinu z těch 450mega bylo to dobře utracených 450mega.

22.3.2023 | 0:40:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama