Continuum Co přineslo finále 3. série

Co přineslo finále 3. série

Co přineslo finále 3. série

Zatím stále není jasné zda se s kanadským seriálem Continuum setkáme i příští rok. Čtvrtá série ještě nebyla oficiálně potvrzena, což nás dělá trochu nervozními po dramatickém cliffhangeru v S03E13 Last Minute.

Pojďme se poohlédnout za finálem 3. série. Co přinesla třetí série? Kdo selhal a kdo uspěl?


3 0
2.7.2014

Kiera konečně pochopila, že dlouhá léta bojovala za nesprávnou stranu. Její vnímání je nyní správné, a proto se snaží udělat správnou věc. Dalo by se říct, že třetí série jí konečně otevřela oči a poskytla jí nová partnerství. Kieřino partnerství s Alecem bylo několikrát testováno, někdy až nenávratně. Cíle a motivace celých skupiny byly změněny. Z přátel se stali nepřátelé a naopak.

Hlavním posláním Kiery Cameron v předchozích sériích bylo vrátit se do své doby za svým synem a manželem. V průběhu jsme si však uvědomili, že časová linie byla již značně pozměněna v důsledku přítomnosti Kiery a Liber8. To znamená, že Kieřina rodina v budoucnosti se nyní velmi liší nebo (spíše) vůbec neexistuje. Sama Kiera v „Last Minute“ přiznala skutečnost, že už nikdy neuvidí svého syna. Podle mě se přizpůsobila jejímu novému životu a zdá se, že také potkala novou spřízněnou duši.


Alec a jeho vzestup a pád

Náhlý zvrat v Pironu představil nový směr pro případné další série Continua. Kellog kul pikle už od samého začátku. A konečně jeho misi k moci dokončil. Alecova prohra, sestoupení od vedení Pironu, nám trhá srdce. Kellog Alecovi podkopl nohy, a to mu nikdy nezapomeneme.

Třetí série posunula Continuum hodně dopředu. Prošli jsme si původním příběhem, a zjistili jsme, že jeho zaměření je mnohem šířsí. Poznali jsme Cestovatele. Původního nezávislého, který se vrátil v čase, aby založil kult Nezávislých. Tohle už není seriál o Kieře Cameron, které se snaží dostat domů. Nyní je to hlavně o podstatě času – a podstatě lidí. Říka se, že čas zahojí všechny rány, a v této show můžete zahojit i ty nejhlubší.

Alecova smrt byla pěkně šílená. Co říkáte na tu symboliku, že byl zabit kouskem ze zařízení na cestování? Co říkáte na třetí sérii jako takovou? Chtěli byste 4. sérii nebo vám vyhovuje zakončení, které tvůrci vymysleli? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem a nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Líbilo se vám finále 3. série?

75%
15%
6%
4%
96 hlasů

Diskuze /4

dalibor.durcak

Asi takhle…4. série by mohla být dost zajímavá, vzhled k událostem na konci série třetí. Ale pokud se rozhodne o ukončení seriálů, divit se nebudu. Kvalita šla hodně dolů.

2.7.2014 | 20:15:24
SelWraith

Pokud nebude obnoven seriál pro 4. sérii tak budu velice zklamán… Seriál nahodil úplně jinej směr.. a podle mě ten správnej.. Epickej moment.. trojice Kiera, Travis a Garza.. a jak to sehráli s Alecem fakt dokonalý.. Za mě rozhodně dobrej krok… teď už jen doufat :)

2.7.2014 | 23:27:47
Gappo

musí pokračovat, tohle přece nemůžou ukončit…budu doufat, že se brzo dozvíme datum další serie

3.7.2014 | 9:31:28
Gali

Nevidím jediný důvod proč by měli serial rušit. Podle hodnocení na všech stránkách je to velmi dobrý serial. Sledovanost má také (až na pár vyjimek) vybornou…

5.7.2014 | 13:28:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E06: Final Hour

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Verze:

  • HDTV.x264-KILLERS

Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v diskuzi.

Reklama

Jak funguje cestování časem?

3 teorie cestování časem

3 teorie cestování časem

Zajímalo vás někdy, jak probíhá cestování časem? Ve filmech a knihách existuje mnoho teorií o cestování v čase. My se vám pokusíme objasnit princip „tří základních“.

Nejoblíbenější postavy