Dig (Ztracená archa)
86/100 - 43×

Dig(Ztracená archa)

Agent FBI Peter Connelly vyšetřuje záhadnou smrt mladé archeoložky v Jeruzalémě. Při svém pátrání ale zjistí, že je na stopě spiknutí, které má po dvou tisících letech změnit běh dějin.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | USA Network | 42 minut
žánr
Krimi, Mysteriózní, Thriller
hrají
Jason Isaacs (Peter Connelly), Anne Heche (Lynn Monahan), Ori Pfeffer (Golan Cohen), Guy Selnik (Avram), Alison Sudol (Emma Wilson), Richard E. Grant (Ian Margrove), Lauren Ambrose (Debbie Morgan), David Costabile (Tad Billingham), Zen McGrath (Josh), Omar Metwally (Jusef Chálid), Angela Bettis (Faye), Regina Taylor (Ruth Ridell)

Tajné společnosti - 1. část

Tajné společnosti - 1. část

Seriál Dig se věnuje konspiraci staré dva tisíce let. Pro fanoušky teorií spiknutí tedy uvádíme první část seznamu těch snad nejznámějších více či méně tajných společností, které by mohly mít co do činění s událostmi tohoto seriálu.

9 0
2.4.2015

Templáři

Řád templářů, neboli Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu (Pauperes commilitones Christi templique Salomonici), byl založen ve dvacátých letech 12. století. Jeho prvořadým úkolem byla ochrana křesťanských poutníků procházejících městem. Brzy řád natolik zesílil, že se začal účastnit i bitev v rámci křížových výprav. Většina historiků věří, že templáři byli rozpuštěni v roce 1312, zatímco jiní se domnívají, že členové pouze přešli do ilegality a že tento řád stále existuje.

(Foto: hermes-press.com)

Svobodní zednáři

Svobodné zednářství je nejstarší bratrství na světě. Jeho členové se pravidelně scházejí v lóžích, aby na sobě pracovali a zlepšovali i svět kolem sebe. Věnují se veřejné charitativní činnosti, jejich ostatní činnosti jsou však tajné. Po více než dvě století se zednáři při přijímání nováčků spoléhali na doporučení svých členů, v současné době se k nim může přihlásit kdokoli s výjimkou žen nebo ateistů.

(Foto: USA Network)

Rosekruciáni

Původní rosekruciánství vzniklo v Německu na začátku 17. století na základě západní mystické a esoterické tradice. V současné době existuje mnoho skupin, které o sobě prohlašují, že jsou jediným pokračovatelem původního řádu, ale neexistuje pro to žádný důkaz. AMORC, jeden z předních řádů, který byl založen ve 20. století, vysvětluje, že rosekruciánství není o náboženství, ale je to cesta, která v sobě spojuje metafyziku a mystiku. Řád AMORC působí i v České republice. Dalším větším moderním řádem je Rosicrucian Fellowship, který se zaměřuje na křesťanskou mystiku a uzdravování nemocných.

(Foto: whewellsghost­.wordpress.com)

Ordo Templi Orientis

Podle americké Velké lóže OTO zasvětili členové tohoto řádu život „k zajištění svobody jednotlivce a svému rozvoji ve Světle, Moudrosti, Porozumění, Poznání a Moci prostřednictvím Krásy, Odvahy a Vtipu na základě Všeobecného bratrství". Tato citace pochází z Knihy zákona napsané nejslavnějším vůdcem OTO, tzv. Bestií, Aleisterem Crowleym. A o jaký zákon v knize jde? „Dělej, co ty chceš.“

(Foto: USA Network)

Hermetický řád Zlatého úsvitu

Tato společnost z 19. století byla vytvořena kolem teorie a praxe okultismu, metafyziky a paranormálních aktivit. V souladu s teosofií je Hermetický řád Zlatého úsvitu otevřen i ženám a považuje je za rovnocenné mužům. Členové se zabývají studiem metafyzického významu čtyř živlů, kabaly, tarotu, astrologie, geomantie, magie a některé skupiny praktikují i sexuální alchymii.

(Foto: USA Network)

Čtěte také: Tajné společnosti – 2. část

Diskuze /7

Mass

Ilumináti ! :D jsou všude!

#2 Nameless1
čestný člen redakce
2.4.2015 | 13:13:17
Nameless1

#1 Mass: Ilumináti budou ve druhém díle.

čestný člen redakce
2.4.2015 | 15:11:58
Lucifrid

Když jsme u těch Iluminátů… znáte na FB skupinu Přiznání Iluminátů? :D

#4 KevSpa
webmaster
2.4.2015 | 16:20:12
KevSpa

#3 Lucifrid: Znám. :D

webmaster
2.4.2015 | 20:32:15
JohnLuther

Celkovo nemám rád ten povik okolo Illuminátov. Dnešné deti na internete sa zahrávajú s niečim, o čom nevedia nič…

13.4.2015 | 19:13:17
JohnLuther

Lol, čo je to za kravinu že Slobodomurári sú najstarším rádom na svete ? Odkiaľ máte takúto sprostosť ?

#7 Nameless1
13.4.2015 | 19:14:59
Nameless1

#6 JohnLuther: Nejde o nejstarší řád, ale nejstarší bratrstvo, zdroj zde: http://www.usanetwork.com/…et-societies

čestný člen redakce
14.4.2015 | 21:59:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy a teorie z epizody Armageddon Protocol

Postřehy a teorie z epizody Armageddon Protocol

Poslední epizoda konspiračního seriálu Dig s názvem Armageddon Protocol je za námi, pojďme si tedy společně zrekapitulovat, co jsme se v závěru této minisérie dozvěděli.

Reklama

Historické okénko

Kumránské svitky a esejské učení

Kumránské svitky a esejské učení

V minulém článku jsme psali o esejcích a o jejich životě v poušti. Tentokrát se budeme věnovat nalezeným písemnostem v kumránských jeskyních. V těch byly nalezeny jak svitky napsané esejci, tak další různé rukopisy. V článku vám přiblížíme tyto svitky a jejich nález a také vám vysvětlíme, jak to bylo s měděnou destičkou ze seriálu.

Nejoblíbenější postavy

Tajné společnosti

Tajné společnosti - 2. část

Tajné společnosti - 2. část

Přinášíme vám druhou část přehledu o tajných společnostech, ve které nechybí ani oblíbení Ilumináti. V šesté epizodě seriálu Dig je zmínka o Řádu Moria, který bude pravděpodobně taky souviset s Ilumináty, protože jeden z názvů této společnosti je Moria vítězící nad větrem.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama