Downton Abbey (Panství Downton)
97/100 - 94×

Sledovat

Downton Abbey(Panství Downton)

Jaké by to bylo žít na anglickém panství v době vlády krále Jiřího V. poté, co ztroskotá loď Titanic? Nahlédněte do životů šlechtické rodiny Crawleyových a jejich početného služebnictva, kteří žijí na panství Downton.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | NBC, ITV1 | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Hugh Bonneville (Robert Crawley), Elizabeth McGovern (Cora Crawleyová), Maggie Smith (Violet Crawleyová), Michelle Dockery (Mary Crawleyová), Laura Carmichael (Edith Crawleyová), Jessica Brown Findlay (Sybil Crawleyová), Dan Stevens (Matthew Crawley), Penelope Wilton (Isobel Crawleyová), Jim Carter (Charles Carson), Phyllis Logan (Elsie Hughesová), Allen Leech (Tom Branson), Joanne Froggatt (Anna Smithová), Brendan Coyle (John Bates), Lesley Nicol (Beryl Patmoreová), Sophie McShera (Daisy Robinsonová)

Julian Fellowes plánuje další filmové pokračování

Julian Fellowes plánuje další filmové pokračování

Panství Downton se po čtyřech letech od ukončení seriálu dočkalo filmového pokračování, které se v kinech promítalo v září 2019. A nyní tvůrce Julian Fellowes potvrdil, že bude pracovat na dalším filmovém pokračování.

5 3
17.2.2020

Julian Fellowes je u Panství Downton už od jeho začátku v roce 2010 a v loňském roce pracoval i na jeho filmovém pokračování, které se odehrávalo cca rok a půl po konci seriálu a rodina Crawleyových se v něm připravovala na návštěvu královské rodiny.

Fellowes má nyní plné ruce práce se svým novým seriálem The Gilded Age, který byl původně vyvíjen pro stanici NBC, ale nakonec se přesunul pod taktovku HBO. Avšak po dodělání scénáře k tomuto seriálu má v plánu se pustit právě do filmového pokračování Downtonu. Nutno podotknout, že loňský film zaznamenal velký úspěch a jedná se o nejvýdělečnější snímek filmové společnosti Focus Features, která distribuovala film v USA. Do té doby byl na vrcholu film Zkrocená hora z roku 2005, který má na svém kontě tři Oscary. Film Downton Abbey si z americké půdy odnesl necelých 97 milionů dolarů a z celého světa téměř 200 milionů dolarů. Pokud vás zajímá konkrétně Česká republika, tak zde si snímek v kinech vydělal 155 tisíc dolarů, což je v přepočtu kolem 3,5 milionů korun.

(Královská návštěva dala všem postavám zabrat.)

Můžeme se tak těšit, že uvidíme další pokračování v životě našich postav. Fellowes i ostatní členové produkčního týmu už mají nápady na další film a co by se v něm mohlo dít. Překážku ovšem může představovat pracovní vytížení všech hlavních herců, kteří mají nabité programy a bylo už zázrakem, že se je všechny podařilo ve stejnou dobu získat pro první film. Povede si to i podruhé? Doufejme že ano. Útěchou nám ale může být, že herec Rob James-Collier, představitel Thomase, prozradil, že všichni herci jsou určitě pro další pokračování.

Zdroje: Deadline, EW, BOM
Foto: Focus Features

Přejete si další pokračování? Konec prvního filmu nám naznačil několik věcí, které by se mohly v budoucnu stát, takže se vás ptáme, co byste v dalším filmu rádi viděli?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filmová pokračování

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama