Downton Abbey (Panství Downton) Edith Crawleyová

Edith Crawleyová

Edith Crawleyová

Prostřední dcera Roberta a Cory Crawleyových.

Sezóny 6
2010 - 2015

Základní informace:

  • Celé jméno: Edith Pelhamová (rozená Crawleyová)
  • Rok narození: 1892
  • Současná rezidence: hrad Brancaster, Northumberlan­d, Anglie
  • Předchozí rezidence: panství Downton, Yorkshire, Anglie
  • Rodinná příslušnost: Crawleyovi, Pelhamovi
  • Titul: Markýza z Hexhamu

Rodinní příslušníci:

Edith je prostřední dcerou Roberta a Cory Crawleyových. Žije ve stínu své starší sestry Mary, s kterou má komplikovaný vztah a vzájemně si dělají naschvály. Kvůli tomu touží po uznání od jiných lidí, především kvůli mnohým talentům, které má (kam dokonce patří i řízení auta). Jelikož se považuje za tu nejméně přitažlivou ze sester Crawleyových, doufá, že jednou najde pravou lásku. Když už se však zdá, že našla toho pravého v siru Anthonym Strallanovi, zaskočí ji, když Anthony svatbu odvolá, kvůli čemuž se Edith trápí ještě více a už si myslí, že bude nadosmrti stará panna a bez dětí.


Aby našla nový směr, stane se z ní novinářka, přičemž se dá dohromady se svým šéfem Michaelem Gregsonem, který se ale později ztratí (a se vší pravděpodobností je zabit) někde v Německu. Edith je s ním těhotná a porodí dceru Marigold, ale jelikož se jedná o nelegitimní dítě, nemůže se ho Edith oficiální ujat aniž by si nepokazila svou pověst. Naštěstí se vše nějak vyřeší a ona se později provdá za Herberta Pelhama, díky čemuž se z ní stane Markýza, a má tudíž vyšší postavení, než kdokoliv z její rodiny. Společně se svým manželem a Marigold začnou žít na hradě Brancaster.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tominotomino

Sérii od série stále lepší.

webmaster
14.8.2019 | 22:30:30
Markykucerka

Začatek nebyl nejlepší než mi došlo že její postava nemá sebevědomí a je i dost srážená vlastní rodinou… hodná ikdyž uskříplá

21.1.2019 | 0:38:59
TaLu

Hezký vývoj postavy velmi dobře podané herečkou.

26.10.2015 | 19:47:38

Nepřehlédněte

Na jaké staré a nové tváře se v pokračování můžete těšit?

Na jaké staré a nové tváře se v pokračování můžete těšit?

Do premiéry filmového pokračování Downton Abbey zbývá téměř týden a pokud vás zajímá, jaké nové postavy uvidíte a zda se do filmu vrátí všechny seriálové hlavní postavy, je tento článek pro vás.

Reklama

Nejoblíbenější členové služebnictva

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás