Downton Abbey (Panství Downton)
97/100 - 92×

Downton Abbey(Panství Downton)

Jaké by to bylo žít na anglickém panství v době vlády krále Jiřího V. poté, co ztroskotá loď Titanic? Nahlédněte do životů šlechtické rodiny Crawleyových a jejich početného služebnictva, kteří žijí na panství Downton.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | NBC, ITV1 | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Hugh Bonneville (Robert Crawley), Elizabeth McGovern (Cora Crawleyová), Maggie Smith (Violet Crawleyová), Michelle Dockery (Mary Crawleyová), Laura Carmichael (Edith Crawleyová), Jessica Brown Findlay (Sybil Crawleyová), Dan Stevens (Matthew Crawley), Penelope Wilton (Isobel Crawleyová), Jim Carter (Charles Carson), Phyllis Logan (Elsie Hughesová), Allen Leech (Tom Branson), Joanne Froggatt (Anna Smithová), Brendan Coyle (John Bates), Lesley Nicol (Beryl Patmoreová), Sophie McShera (Daisy Robinsonová)

Mary Crawleyová

Mary Crawleyová

Nejstarší dcera Roberta a Cory Crawleyových.

Sezóny 6
2010 - 2015

Základní informace:

  • Celé jméno: Mary Josephine Talbotová (rozená Crawleyová)
  • Rok narození: 1891
  • Rezidence: panství Downton, Yorkshire, Anglie
  • Rodinná příslušnost: Crawleyovi, Talbotovi
  • Titul: Lady

Rodinní příslušníci:


Mary je nejstarší dcerou Roberta a Cory Crawleyových. Jelikož je žena, tak nemůže formálně zdědit panství Downton, a proto je domluven sňatek mezi ní a Patrickem Crawleym, který je synem Robertova bratrance Jamese, jenž je zákonitým dědicem panství. Avšak James i Patrick zahynou na Titanicu a novým dědicem panství se tak stává Matthew Crawley. Všichni by si přáli, aby se Mary za něj provdala, ale ta je na vážkách. Když se postupně začnou sbližovat, Mary si uvědomí, že Matthew je muž, po kterém touží a ke sňatku nakonec opravdu dojde.

Její vztah s Matthewem ji velmi změní, neboť doteď byla občas zlá ke svému okolí, zejména k sestře Edith. Matthew jí ale otevře její srdce a ona se začne k ostatním chovat vlídněji a zajímat se nejen o ně samotné, ale i o chod celého panství. Po Matthewově smrti ji doprovází mnoho dalších nápadníků, kteří touží po jejím srdci, ale ona k nim necítí totéž, až dokud nenarazí na Henryho Talbota, který se pak stane jejím druhým manželem. Po celou dobu je její nejvěrnější osobou a blízkou přítelkyní její komorná Anna.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucie.8

Hrozná mrcha. Nevydržela bych v její společnosti ani chvíli, vždycky mi bylo hrozně líto Edith.

webmaster
12.6.2021 | 17:59:52
Markykucerka

Tvrdá, namyšlená… svých chováním ubližuje nejbližším. Nemám jí ráda.

21.1.2019 | 0:35:28
SaDiablo

má světlý chvilky, ale je jich teda pomálu.

4.12.2018 | 20:58:00
ivča93

To je hrozná postava. Namyšlená, protivná, egoistická, všechno musí být po jejím. Nejradši bych jí liskla. Nechápu ty muže co na ní vidí. Jasně je krásná, ale co je to oproti její hnusné povaze. S ní by normální člověk nevydržel .

30.11.2018 | 11:35:43

Filmová pokračování

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama