Downton Abbey (Panství Downton) Richard Grey

Richard Grey

Richard Grey

Baron Merton, který je kmotrem Mary Crawleyové.

Sezóny 4
2012 - 2015

Základní informace:

  • Celé jméno: Richard „Dickie“ Grey
  • Rok narození: ?
  • Současná rezidence: Crawley House, Downton, Yorkshire, Anglie
  • Předchozí rezidence: Cavenham Park, Yorskhire, Anglie
  • Rodinná příslušnost: Greyovi
  • Titul: Baron Merton

Rodinní příslušníci:


Dickie je hlavou rodiny Greyových. Se svou manželkou Adou má dva syny, ale jejich manželství nebylo moc šťastné a bylo ukončeno její smrtí. Přátelí se s manželi Crawleyovými a stal se dokonce kmotrem jejich nejstarší dcery Mary, kterou přijede opět navštívit v den její svatby s Matthewem Crawleym.

Znovu se s ním setkáváme v roce 1922, kdy přijede do Downtonu za Violet Crawleyovou. Zde se sbližuje s Isobel Crawleyovou, kterou později požádá i o ruku. Po promyšlení na to Isobel přistoupí. Když se však seznámí s jeho syny, tak ti, a především Larry, se k ní nechovají s úctou, což vyústí v to, že Isobel zásnuby odvolá, protože nechce, aby se kvůli ní odcizil od svých synů. Řekne mu však, že si ho vezme, pokud ji jeho synové přijmou, ale ti tak neučiní a zásnuby jsou v nedohlednu. Dickie a Isobel zůstávají přáteli. Dickie je také na její straně co se týče budoucnosti nemocnice v Downtonské vesnici. Zároveň začne jeho budoucí snacha Amelia navazovat vztah s Isobel, po které chce, aby si Dickieho vzala za účelem toho, aby se o něj mohla Isobel starat u sebe na Downtonu a jí a Larrymu by zůstalo sídlo Cavenham Park.

Později je Dickiemu diagnostikována zhoubná chudokrevnost a Amelia s Larrym se o něj najednou začínají starat a nikomu nedovolují ho navštěvovat. Podle všeho je totiž Dickieho nemoc smrtelná a oni nechtějí, aby dědici byli jen oni a ne Isobel. Isobel však s pomocí Violet zasáhne a poví Dickiemu, že si jej i přes nesouhlas jeho rodiny vezme a bude s o něj starat v dobrém i ve zlém. Naštěstí doktor Clarkson přijde se zprávou, že jeho nemoc není nakonec smrtelná. Někdy během následujících měsíců si Dickie vezme Isobel za manželku a z ní se stane Baronka Mertonová. Žijí společně v Downtonu v domě Crawleyových.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

Na jaké staré a nové tváře se v pokračování můžete těšit?

Na jaké staré a nové tváře se v pokračování můžete těšit?

Do premiéry filmového pokračování Downton Abbey zbývá téměř týden a pokud vás zajímá, jaké nové postavy uvidíte a zda se do filmu vrátí všechny seriálové hlavní postavy, je tento článek pro vás.

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás