Downton Abbey (Panství Downton)
97/100 - 94×

Sledovat

Downton Abbey(Panství Downton)

Jaké by to bylo žít na anglickém panství v době vlády krále Jiřího V. poté, co ztroskotá loď Titanic? Nahlédněte do životů šlechtické rodiny Crawleyových a jejich početného služebnictva, kteří žijí na panství Downton.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | NBC, ITV1 | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Hugh Bonneville (Robert Crawley), Elizabeth McGovern (Cora Crawleyová), Maggie Smith (Violet Crawleyová), Michelle Dockery (Mary Crawleyová), Laura Carmichael (Edith Crawleyová), Jessica Brown Findlay (Sybil Crawleyová), Dan Stevens (Matthew Crawley), Penelope Wilton (Isobel Crawleyová), Jim Carter (Charles Carson), Phyllis Logan (Elsie Hughesová), Allen Leech (Tom Branson), Joanne Froggatt (Anna Smithová), Brendan Coyle (John Bates), Lesley Nicol (Beryl Patmoreová), Sophie McShera (Daisy Robinsonová)

Richard Grey

Richard Grey

Baron Merton, který je kmotrem Mary Crawleyové.

Sezóny 6
2012 - 2022

Základní informace:

  • Celé jméno: Richard „Dickie“ Grey
  • Rok narození: ?
  • Současná rezidence: Crawley House, Downton, Yorkshire, Anglie
  • Předchozí rezidence: Cavenham Park, Yorskhire, Anglie
  • Rodinná příslušnost: Greyovi
  • Titul: Baron Merton

Rodinní příslušníci:

Dickie je hlavou rodiny Greyových. Se svou manželkou Adou má dva syny, ale jejich manželství nebylo moc šťastné a bylo ukončeno její smrtí. Přátelí se s manželi Crawleyovými a stal se dokonce kmotrem jejich nejstarší dcery Mary, kterou přijede opět navštívit v den její svatby s Matthewem Crawleym.

Znovu se s ním setkáváme v roce 1922, kdy přijede do Downtonu za Violet Crawleyovou. Zde se sbližuje s Isobel Crawleyovou, kterou později požádá i o ruku. Po promyšlení na to Isobel přistoupí. Když se však seznámí s jeho syny, tak ti, a především Larry, se k ní nechovají s úctou, což vyústí v to, že Isobel zásnuby odvolá, protože nechce, aby se kvůli ní odcizil od svých synů. Řekne mu však, že si ho vezme, pokud ji jeho synové přijmou, ale ti tak neučiní a zásnuby jsou v nedohlednu. Dickie a Isobel zůstávají přáteli. Dickie je také na její straně co se týče budoucnosti nemocnice v Downtonské vesnici. Zároveň začne jeho budoucí snacha Amelia navazovat vztah s Isobel, po které chce, aby si Dickieho vzala za účelem toho, aby se o něj mohla Isobel starat u sebe na Downtonu a jí a Larrymu by zůstalo sídlo Cavenham Park.

Později je Dickiemu diagnostikována zhoubná chudokrevnost a Amelia s Larrym se o něj najednou začínají starat a nikomu nedovolují ho navštěvovat. Podle všeho je totiž Dickieho nemoc smrtelná a oni nechtějí, aby dědici byli jen oni a ne Isobel. Isobel však s pomocí Violet zasáhne a poví Dickiemu, že si jej i přes nesouhlas jeho rodiny vezme a bude s o něj starat v dobrém i ve zlém. Naštěstí doktor Clarkson přijde se zprávou, že jeho nemoc není nakonec smrtelná. Někdy během následujících měsíců si Dickie vezme Isobel za manželku a z ní se stane Baronka Mertonová. Žijí společně v Downtonu v domě Crawleyových.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filmová pokračování

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama