Elementary (Jak prosté)
81/100 - 89×

Sledovat

Elementary(Jak prosté)

Velmi chytrý a ne úplně nejpříjemnější chlápek se ze současného Londýna přestěhuje do New Yorku a pomáhá místní policii řešit zapeklitější případy. Na každém kroku ho doprovází Dr. Joan Watson (Lucy Liu), kterou jeho otec platí, aby zajistila, že syn už zůstane střízlivý, a které se pomáhání s případy díky své medicínské minulosti zalíbí. Vzhledem k tomu, že chlápkovo jméno je Sherlock Holmes, můžeme očekávat, že úspěšnost newyorské policie prudce poroste…

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CBS | 42 minut
žánr
Akční, Detektivní
hrají
Jon Michael Hill (Detektiv Marcus Bell), Lucy Liu (Dr. Joan Watsonová), Aidan Quinn (Kapitán Thomas Gregson), Jonny Lee Miller (Sherlock Holmes), Natalie Dormer (Jamie Moriartyová), Ophelia Lovibond (Katheryn "Kitty" Winterová), John Noble (Morland Holmes), Nelsan Ellis (Shinwell Johnson), Betty Gilpin (Fiona "Mittens" Helbronová),

Dr. Joan Watsonová

Dr. Joan Watsonová

Původním povoláním doktorka, shodou okolností s touto profesí skončila a začala pracovat s Holmesem.

Sezóny 6
2012 -

Přezdívka: Joannie

Rodiče: Mary Watson, Pan Watson, neznámý biologický otec

Sourozenci: Oren Watson

Přítelové: Ty Morstan (bývalý přítel), Liam Danow (bývalý milenec), Microft Holmes (bývalý milenec), Andrew Paek (bývalý přítel)

Zaměstnání: dříve chirurg, pak „střízlivý společník“, nyní konzultantka pro newyorskou policii

Minulost

Joan byla na škole nejlepší z ročníku a tak není divu, že se z ní stala úspěšná chiruržka. Během své lékařské praxe se zapletla s Liamem Danowem, který byl jejím pacientem. Když později začal brát drogy, Joan ho dostala na odvykací kúru.

Později jako doktorka omylem způsobila smrt pacienta a byla na 2 měsíce suspendována. Jelikož si po této události už jako doktorka nemohla věřit, zanechala této činnosti. Díky svému vztahu s Liamem se naučila, jak jednat s drogově závislými, proto se rozhodla stát se střízlivým společníkem.

S Holmesem se setkávají, když je najata jeho otcem jako střízlivý společník, aby mu pomohla zůstat čistým po propuštění z rehabilitace. Poté, co jí vyprší smlouva, zůstane, ale zalže Holmesovi a řekne mu, že jí jeho otec prodloužil smlouvu.

Holmes začíná spoléhat na její přínos a roste jeho důvěra k ní. Po chvíli Holmes zjistí a následně ji sdělí, že ví, že už není placena jako jeho společnice. Nabídne jí, že ji bude učit v oblasti vyšetřování kriminálních případů a řekne jí, jak moc pro něj znamená a jak mu pomáhá se soustředit. Watsonová tuto nabídku přijme a stane se konzultantkou.

Zajímavosti

  • Její biologický otec je schizofrenik a bezdomovec, který se její matkou rozvedl rok po té, co se Joan narodila.
  • Čas od času se nabídne jako dobrovolnice při pomáhání lidem bez domova a také proto, aby našla svého otce.
  • Vlastní iPhone a Blackberry.
  • Jejím oblíbeným autorem je Zadie Smith.
  • Představitelka Joan, Luci Liu, hrála v seriálu Ally McBealová spolu s Robertem Downey Jr., který shodou okolností ztvárnil postavu Sherlocka ve filmu.
  • Joan strávila jednu noc s Sherlockovým bratrem Mycroftem v Londýně a jednou v New Yorku.
  • Joan umí mandarínskou čínštinu v omezeném rozsahu, to víme od Sherlocka, který řekl, že mluví mandarínsky, ale ne tak dobře, jak by chtěl. Joan na to odpověděla, že mluví taky, jen ne tak dobře, jak by chtěla její matka.

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

Sherlockovo bádání pokračuje

Sherlockovo bádání pokračuje

V předchozích letech nás stanice CBS dlouho napínala, než nám prozradila osud seriálu. Letos se ale rozhodla velmi brzy po premiéře nové série. Sherlock bude mít práci i příští rok.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama