Elementary (Jak prosté) Jamie Moriartyová

Jamie Moriartyová

Jamie Moriartyová

Je Sherlockovým úhlavním nepřítelem, ale prožila si s ním aférku pod jménem Irene Adlerová. Tento vztah ho pořád ovlivňuje a zapříčinil jeho závislost na drogách.

Sezóny 3
2013 - 2015

Rok narození: 1981

Zaměstnání: zločinec, malířka, restaurátorka


Aliasy: Irene Adlerová

Přítel: Sherlock Holmes (bývalý milenec)

Děti: Kayden Fullerová

Poté, co jí Sherlock překazil plány, když pracoval pro Scotland Yard, ho přiměla, aby se do ní zamiloval a ona ho tak mohla studovat. Zvažovala, že ho zabije, ale upoutaly ji jeho deduktivní schopnosti, které často přirovnávala k těm svým, i když samozřejmě tvrdila, že ona je chytřejší. Místo toho vytvořila postavu Irene Adlerové a zařídila, že se s ním setká.

Jako Irene si hrála na to, že je americká turistka v Londýně, která maluje vlastní obrazy a zároveň restauruje ty historické. Moriartina vášeň pro umění a jednou z mála charakteristik, které se promítly i do Irene. Když zjistila, že pro ni Sherlock neznamená hrozbu, nahrála Ireninu smrt (nechala po sobě kaluž vlastní krve a poznámku s podpisem M) a vrátila se ke své identitě Moriariy. Netušila, že zapříčinila Sherlockův skluz k drogové závislosti a projevila upřímný zármutek, když se o tom dozvěděla.

Byla hlavní zápornou postavou první série a hraje hlavní roli už od první epizody, kde je zmíněna ještě před tím, než se tam objeví. I po jejím zatčení a uvěznění má na Holmese velký vliv, stále si dopisují, protože je pro něj jedinou osobou, s kterou si rozumí.

Těsně před tím, než se s Sherlockem seznámila osobně, měla krátkou aférku s neznámým mužem a otěhotněla. Dítě poté dala k adopci a to se dostalo k zámožnému anglickému páru, který se později přestěhoval do New Yorku. Navzdory své kruté povaze si Jamie vedla podrobné záznamy o své dceři a doopravdy se o ni zajímala, i když není žádný důkaz o tom, že by s ní někdy komunikovala.

Zajímavosti

  • Epizody s postavou Irene byly napsány s tím, že je bude hrát Natalie Dormer. Byla obsazena ještě před tím, než byly epizody napsány.
  • Jamie měla mentora, který sdílel stejné nadšení pro umění jako ona.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
DramaQueen

Miluju Natalii a spojení postav Moriartyho a Irene Adlerové je dle mého to nejlepší, co ze sherlokovských parafrází Elementary přineslo. Promiň, Joan…Lucy mi k postavě sedí moc hezky, prostředí NY mi taky nevadí, ale tohle zkrátka vede… :) Pamatuju se, jak hrozně jsem byla v šoku a byla to bomba!

17.5.2017 | 21:13:07

Stav překladu

Epizoda S07E13: Their Last Bow

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravuje tým ve složení @LadyAlex, @matrix17 a @Annie2809.

Titulky vždy sedí na verzi HDTV.x264-FLEET a HDTV.x264-KILLERS.

JAK VLOŽIT TITULKY DO VIDEA?

Nepřehlédněte

Sherlockovo bádání pokračuje

Sherlockovo bádání pokračuje

V předchozích letech nás stanice CBS dlouho napínala, než nám prozradila osud seriálu. Letos se ale rozhodla velmi brzy po premiéře nové série. Sherlock bude mít práci i příští rok.

Reklama

Fotky

Fotky

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás