Elementary (Jak prosté)
81/100 - 89×

Elementary(Jak prosté)

Velmi chytrý a ne úplně nejpříjemnější chlápek se ze současného Londýna přestěhuje do New Yorku a pomáhá místní policii řešit zapeklitější případy. Na každém kroku ho doprovází Dr. Joan Watson (Lucy Liu), kterou jeho otec platí, aby zajistila, že syn už zůstane střízlivý, a které se pomáhání s případy díky své medicínské minulosti zalíbí. Vzhledem k tomu, že chlápkovo jméno je Sherlock Holmes, můžeme očekávat, že úspěšnost newyorské policie prudce poroste…

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CBS | 42 minut
žánr
Akční, Detektivní
hrají
Jon Michael Hill (Detektiv Marcus Bell), Lucy Liu (Dr. Joan Watsonová), Aidan Quinn (Kapitán Thomas Gregson), Jonny Lee Miller (Sherlock Holmes), Natalie Dormer (Jamie Moriartyová), Ophelia Lovibond (Katheryn "Kitty" Winterová), John Noble (Morland Holmes), Nelsan Ellis (Shinwell Johnson), Betty Gilpin (Fiona "Mittens" Helbronová),

Jamie Moriartyová

Jamie Moriartyová

Je Sherlockovým úhlavním nepřítelem, ale prožila si s ním aférku pod jménem Irene Adlerová. Tento vztah ho pořád ovlivňuje a zapříčinil jeho závislost na drogách.

Sezóny 3
2013 - 2015

Rok narození: 1981

Zaměstnání: zločinec, malířka, restaurátorka

Aliasy: Irene Adlerová

Přítel: Sherlock Holmes (bývalý milenec)

Děti: Kayden Fullerová

Poté, co jí Sherlock překazil plány, když pracoval pro Scotland Yard, ho přiměla, aby se do ní zamiloval a ona ho tak mohla studovat. Zvažovala, že ho zabije, ale upoutaly ji jeho deduktivní schopnosti, které často přirovnávala k těm svým, i když samozřejmě tvrdila, že ona je chytřejší. Místo toho vytvořila postavu Irene Adlerové a zařídila, že se s ním setká.

Jako Irene si hrála na to, že je americká turistka v Londýně, která maluje vlastní obrazy a zároveň restauruje ty historické. Moriartina vášeň pro umění a jednou z mála charakteristik, které se promítly i do Irene. Když zjistila, že pro ni Sherlock neznamená hrozbu, nahrála Ireninu smrt (nechala po sobě kaluž vlastní krve a poznámku s podpisem M) a vrátila se ke své identitě Moriariy. Netušila, že zapříčinila Sherlockův skluz k drogové závislosti a projevila upřímný zármutek, když se o tom dozvěděla.

Byla hlavní zápornou postavou první série a hraje hlavní roli už od první epizody, kde je zmíněna ještě před tím, než se tam objeví. I po jejím zatčení a uvěznění má na Holmese velký vliv, stále si dopisují, protože je pro něj jedinou osobou, s kterou si rozumí.

Těsně před tím, než se s Sherlockem seznámila osobně, měla krátkou aférku s neznámým mužem a otěhotněla. Dítě poté dala k adopci a to se dostalo k zámožnému anglickému páru, který se později přestěhoval do New Yorku. Navzdory své kruté povaze si Jamie vedla podrobné záznamy o své dceři a doopravdy se o ni zajímala, i když není žádný důkaz o tom, že by s ní někdy komunikovala.

Zajímavosti

  • Epizody s postavou Irene byly napsány s tím, že je bude hrát Natalie Dormer. Byla obsazena ještě před tím, než byly epizody napsány.
  • Jamie měla mentora, který sdílel stejné nadšení pro umění jako ona.

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
DramaQueen

Miluju Natalii a spojení postav Moriartyho a Irene Adlerové je dle mého to nejlepší, co ze sherlokovských parafrází Elementary přineslo. Promiň, Joan…Lucy mi k postavě sedí moc hezky, prostředí NY mi taky nevadí, ale tohle zkrátka vede… :) Pamatuju se, jak hrozně jsem byla v šoku a byla to bomba!

17.5.2017 | 21:13:07

Stav překladu

Epizoda S07E13: Their Last Bow

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravuje tým ve složení @LadyAlex, @matrix17 a @Annie2809.

Titulky vždy sedí na verzi HDTV.x264-FLEET a HDTV.x264-KILLERS.

JAK VLOŽIT TITULKY DO VIDEA?

Nepřehlédněte

Sherlockovo bádání pokračuje

Sherlockovo bádání pokračuje

V předchozích letech nás stanice CBS dlouho napínala, než nám prozradila osud seriálu. Letos se ale rozhodla velmi brzy po premiéře nové série. Sherlock bude mít práci i příští rok.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama