FBI
81/100 - 20×

FBI

Seriál sleduje práci newyorské pobočky Federálního úřadu pro vyšetřování. Zde se nachází prvotřídní agenti, kteří řeší případy s velký dopadem, které zahrnují terorizmus, organizované zločiny a konspirace.

USA | 2018 | Pauza
vysílání
6 sezón | CBS | 43 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Missy Peregrym (Maggie Bellová), Zeeko Zaki (Omar Adom "O.A." Zidan), Ebonée Noel (Kristen Chazalová), Jeremy Sisto (Jubal Valentine), Sela Ward (Dana Mosierová), Alana de la Garza (Isobel Castilleová), John Boyd (Stuart Scola), Katherine Renee Kane (Tiffany Wallaceová), James Chen (Ian Lim), Rodney Richardson (Ray Stapleton), Thomas Philip O'Neill (Neil Mosbach), Mara Davi (Samantha Keltonová), Taylor Anthony Miller (Kelly Moran), Roshawn Franklin (Trevor Hobbs), Vedette Lim (Elise Taylorová)

Svět FBI obnoven rovnou dvojnásobně

Svět FBI obnoven rovnou dvojnásobně

Celý svět FBI rozhodně nekončí a všechny tři seriály z něj dostaly prodloužení nejen o jednu řadu, ale rovnou o dvě. Takže ať už jste fanoušky newyorského týmu, elitního týmu na chytání uprchlíků či mezinárodního týmu, rozhodně se sledováním v brzké době neskončíte.

7 0
10.5.2022

Svět FBI je vcelku mladý svět. Vytvořil ho plodný tvůrce Dick Wolf, kterému v současnosti běží mnoho seriálů, které se odehrávají ve stejném světě, takže se případně nemusíme dočkat nejen crossoverů mezi seriály ze světa FBI, ale i mezi dalšími jeho seriály.

První seriál, FBI, se začal vysílat od září roku 2018. V něm sledujeme příběhy newyorské pobočky FBI a především jeho hlavního terénního dua, Maggie Bellové a OA Zidana. I když se v průběhu vysílání změnily ředitelky pobočky a přibyl nám druhý terénní tým, naše duo zůstává neměnné (až na krátké mateřské dovolené představitelky Maggie). Tento seriál se stal pilířem všech následných spin-offů a neustále si drží velkou sledovanost. Není se tedy čemu divit, že byl prodloužen nejen pro pátou řadu, ale rovnou i pro šestou.

(Maggie a OA jsou hlavními představiteli celého světa, Foto: CBS)

Už v průběhu první řady FBI tvůrci seriálu přemýšleli nad dalším seriálem a zvolili si elitní tým specializující se na chytání těch nejhledanějších uprchlíků. Jeho velitelem se stal dohlížející zvláštní agent Jess LaCroix. Ten si sám vybral svůj vlastní tým, s jejichž pomocí se před ním neschoval jakýkoliv zločinec. S týmem jsme se seznámili už v 18. díle první řady FBI a fanoušci si ho zamilovali, takže první řada FBI: Most Wanted dostala zelenou a na obrazovkách se objevila na jaře dalšího roku.

Hlavní obsazení seriálu v průběhu vysílání zaznamenalo velké změny. Nejenže se vyměnili agenti týmu, bohužel jsme přišli i o našeho velitele. Na pozici velitele tak musel být nedávno přijat nový dohlížející zvláštní agent a tím se stal Remy Scott.

Seriál si drží velmi stabilní čísla sledovanosti, ale kvůli změně hlavní figury seriálu málokdo čekal, že bude seriál prodloužen rovnou pro další dvě řady. Jsme tak mile překvapeni a věříme, že nám Remy plně nahradí Jessovu absenci.

(Původní obsazení týmu z první řady, Foto: CBS)

Pro Dicka Wolfa dva seriály nestačili, takže na jaře minulého roku vytvořil s dalšími lidmi nástin dalšího spin-offu. Tentokrát se seriál měl věnovat mezinárodnímu týmu FBI, který bude operovat v Evropě, FBI: International. Stanici CBS se nápad zalíbil a přestože v posledních letech skončily všechny krimi seriály o mezinárodních týmech po prvních řadách, dal novému seriálu zelenou. Ten se tak objevil v září po boku svých starších sourozenců a všechny tři seriály mohli zaplnit celý úterní vysílací blok této stanice.

Velitelem týmu se stal Scott Forrester, chladnější, ale sympatický dohlížející zvláštní agent FBI. Spolu se svým týmem a s pomocí agentky Europolu, Katrin Jaegerové, řeší případy, ve kterých se pachatelem či obětí stal americký občan.

Seriál si od počátku drží stabilní čísla sledovanosti, která ale nejsou žádná vysoká. Proto dvojnásobné prodloužení tohoto seriálu nikdo nemohl čekat. Střídání interiérů a natáčení v zámoří v Budapešti stojí produkci hodně peněz, takže jsme byli napjatí, jestli se další řady vůbec dočkáme. Dočkáme, a neuvidíme nejen druhou řadu, ale i třetí.

(Mezinárodní tým má základnu v Budapešti, ale navštěvuje všechny evropské země, Foto: CBS)

Zdá se, že stanice CBS si chce pojistit svoji druhou největší seriálovou franšízu. Ta první, svět NCIS, pomalu dohasíná a je potřeba hledat její náhradu, kterou tak vidí právě ve světě FBI.

Diskuze /3

ducklife1

Thank you very much for sharing the information with me. It was just what we needed, and it allows me to get back to work on my portion of the project. poppy playtime

11.5.2022 | 9:35:36
Lex Luthor

Super jsem fanoušek FBI a jsou to jedni z mála seriálů, které stále stojí zato a na které se pořád těším jen tak dál

11.5.2022 | 13:04:32
Loytus

I appreciate you sharing this knowledge with me snake game. It was exactly what we needed!

10.1.2023 | 23:05:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E16: Protective Details

sk100%
DOKONČENO

Titulky překládal do 3. řady pro web Titulky bounas. Od 4. řady překládá seriál slovenská překladatelka @7Niki1. Jelikož na titulky pouze odkazujeme, nevíme, v jaký daný den budou hotové.

Na SkyShowtime je dostupná 1. série s českými titulky i dabingem.

Nové postavy

Reklama

Stejný svět, jedno FBI

6. řada potvrzena

Svět FBI obnoven rovnou dvojnásobně

Svět FBI obnoven rovnou dvojnásobně

Celý svět FBI rozhodně nekončí a všechny tři seriály z něj dostaly prodloužení nejen o jednu řadu, ale rovnou o dvě. Takže ať už jste fanoušky newyorského týmu, elitního týmu na chytání uprchlíků či mezinárodního týmu, rozhodně se sledováním v brzké době neskončíte.

Zajímavé články

Zvrat v Maggiině příběhu na konci osmnáctého dílu

Zvrat v Maggiině příběhu na konci osmnáctého dílu

Konec minulého dílu znamenal pro Maggie a její představitelku Missy Perregrym důležitý milník. Stalo se jí něco, co by ji mohlo nadosmrti poznamenat. Proč se pro tento krok tvůrci rozhodli? To se dozvíte ve článku.

Nejbližší narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama