Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Herecké novinky pro druhou sérii

Herecké novinky pro druhou sérii

Jak se ukazuje tak natáčení je v plném proudu a na internet se o něm skoro každý den dostane nějaká informace. O tom svědčí i počet nových herců s kterými se ve druhé sérii potkáme.

1 0
7.8.2011

Prvním z nových herců je Roy Dotrice, který si zahraje pyromancera Hallyna, vůdce cechu alchymistů.

Roye můžete znát například z filmu Kráska a zvíře, kde hrál otce. Později se účastnil nahrávání prvních tří audiobooků Písně ledu a ohně.

GRRM o něm prohlásil, že je to jeden z nejpříjemnějších herců, s kterým měl tu čest pracovat a je prý rád, že ho v seriálu má.

Obsazena byla také postava Jaqena H’ghara. Toho ztvární německý herec Tom Wlaschiha. Wlaschiha se objevil ve spoustě německých filmů a seriálů. Několik malých rolí měl i v několika Hollywoodských filmech jako Nepřítel před branami, Mnichov a Valkýra.

Jaqen H’ghar patří do skupiny kriminálníků, kteří jsou společně s Aryou odváděni na Zeď. Podle knih by jeho vzhled opravdu zajímavý. Polovina jeho vlasů by měla být zrzavá a druhá světlá. Jaqen by měl být cizinec ze Svobodných měst a měl by mluvit lámanou angličtinou. Měl by být svůdný, okouzlující a velmi nebezpečný.

Další postavou bude Qartheenský princ, Xaro Xhoan Daxos, který poskytne Daenerys a jejímu novému khalasaru úkryt a podporu ve starobylém městě Qarth.

Xara bude hrát britský herec Nonso Anozie, známý divadelník, který je nejmladším mladým hercem, který v profesionálním divadelnictví hrál ve hře Král Lear. Nonso se také objeví v nadcházejícím 3D snímku Barbar Conan, ve kterém si zahraje společně s Jasonem Momoou, který ve Hře o Trůny hrál Khala Droga.

Po předchozích spekulacích o seru Davosu Seaworthovi, bylo potvrzeno, že jeho syna Matthose Seawortha bude hrát Kerr Logan.

Bylo potvrzeno, že postava Ashy Greyjoy se v seriálu bude jmenovat Yara. Hrát ji pravděpodobně bude Gemma Whelan, kterou můžete znát z filmu Gulliverovy cesty nebo Vlkodlak. Asha (Yara) je starší sestrou Theona Greyjoye. Yara vzdoruje všem rodinným tradicím, tím že velí své vlastní lodi, vede své muže do bitev a s lehkostí vládne sekerou.

Ashino jméno bylo změněno pravděpodobně proto, že zní podobně se jménem Oshy, která se již v seriálu vyskytuje. Během první série bylo podobně změněno i jméno mladého lorda z Eyrie. V knižní předloze se jmenuje Robert, ale pro seriál mu bylo dáno jméno Robin, aby se jeho jméno nepletlo se jménem krále Roberta Baratheona

Zdroj: HBO

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama