Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Peabody Awards a nominace na Hugo Awards

Peabody Awards a nominace na Hugo Awards

Po dvou cenách Emmy a po několika ocenění Scream Awards se Hra o Trůny dočkala další ceny. Je jí Peabody Award – nejstarší ocenění v elektronických médiích, které nemá žádné kategorie a které má na každý rok určitý počet udělených ocenění.

1 0
8.4.2012

Je tedy celkem jasné, že Hra o trůny nezvítězila v žádné konkrétní kategorii, ale jako celek.

Peabody o Hře o trůny napsali:Hra o trůny je adaptací fantasy knih z dávnověku spisovatele George R. R. Martina. Seriál do sebe ponoří diváky všech věkových kategorií a zřetelně popisuje svět mystický i nemystický, důvěru i zradu, zázraky i chaos.

Doufejme, že se seriálu bude dařit sbírat různá ocenění i nadále a s tímto naším přáním je spojena také nominace na Hugo Awards v kategorii Nejlepší dramatická prezentace.

Zde bude Hra o trůny soupěřit například s Harry Potterem a druhou částí jeho Relikvií smrti, Kapitánem Amerikou – Prvním Avengerem nebo filmem Zdrojový kód.

V kategorii o nejlepší knihu je nominován i Martinův Tanec s draky, který by u nás měl vyjít v českém překladu na přelomu května a června.

My tímto seriálu gratulujeme a doufáme, že na přelomu srpna a září, kdy mají být Hugo Awards oznámeny, Vás budeme moci informovat o tom, že Hra o trůny získala další cenu.

Zdroj: HBO

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama