Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Ramsay Sníh

Ramsay Sníh

Sadistický, ukrutný, mazaný a vychytralý nemanželský syn Roose Boltona. Prahne po své legitimizaci.

Sezóny 4
2013 - 2016

Ramsay je jediným synem Roose Boltona, lorda Hrůzova. Nejedná se ale o manželského syna, proto nese označení Sníh (kvůli tomu, že je jeho původ na severu) nebo také Boltonův bastard. Roose jej zplodil s jednou mlynářkou.

Když jeho otec odešel bojovat do Války pěti králů, tak se Ramsay stal správcem Hrůzova. Robb Stark ale vydal rozkaz k obklíčení Zimohradu a získání Theona Greyjoye jako zajatce. Roose tam poslal právě Ramsaye, protože Roose pozice je důležitější po boku Robba než při dobývání Zimohradu. Ramsay dokáže přesvědčit všechny vojáky rodu Greyjoyů, aby zradili Theona, a tak je Theon v zajetí.

Ramsay je znám tím, že má sklony k sadismu a krutému jednání. Naprosto se vyžívá v mučení, kterým je rod Boltonů znám.

Ramsay Sníh je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Po celou dobu třetí série neznáme pravé Ramsayho jméno, ale v posledním díle se dovídáme, že se jedná skutečně o Ramsayho Sněha. Theon Greyjoy je připevněn ke kříži a je neustále mučen. Ramsay dělá, že je spojencem jeho sestry Yary Greyjoy a osvobozuje jej. Ti poté zamíří ven, Theon sedne na koně a ujíždí pryč.

Prchajícího Theona pronásledují stráže Boltonů a dostanou jej. Zachrání ho ale Ramsay, který postřílí všechny útočníky a ujíždí s Theonem pryč za jeho sestrou. Když se dostanou na místo setkání, tak Theon zjistí, že Ramsay na něj udělal past a přivedl jej zpět do mučírny, kde Theona opět zajali.

Ramsay začíná Theona mučit, když chce po Theonovi, aby zjistil, kdo jej mučí. Nakonec Theon zjistí, že Ramsay je syn Rickarda Karstarka, ale Ramsay mu celou dobu lhal, a tak pokračuje v jeho mučení. Jednoho dne se Theon probudí bez pout a je obklopen prostitutkami. Když jim Theon podlehne, tak se tam ukáže Ramsay a nařídí, aby mu mučitelé uřízli to, co je pro něj nejdůležitější: jeho přirození.

Theon už je tak zhroucen, že prosí, aby jej Ramsay zabil. Ten mu ale říká, že je důležitý, a proto jej nemůže zabít, ale mučit jej může. Ramsay si začne z Theona utahovat a donutí ho, aby o sobě říkal, že je Smraďoch.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Ramsay si Theona Greyjoye tak dobře vytrénoval a „ochočil“, že je mu Theon už naprosto oddaný. Říká si Smraďochem a nezná nikoho jako Theon Greyjoy.

Roose Bolton přijíždí za svým synem a samozřejmě jej ihned pokárá za to, co všechno Theonovi způsobil. Ramsay si ale stojí za tím a ukáže otci, co z Theona díky pořádnému mučení udělal – Theon jej oholí a přitom se jej ani jednou nepokusí zabít. Také se Roose dozví, že Brandon a Rickon Stark jsou naživu.

Yara Greyjoy jede zachránit svého bratra, ale ten s ní nechce jít. Ramsay se Yaře postaví a spolu se svými vojáky ji vyžene z pevnosti. Za odměnu, že s ní Theon nechtěl jít, dostane koupel. Poté mu říká, aby se stal opět Theonem Greyjoyem a získal mu pevnost Kailinská držba, kde sídlí zbytky vojsk rodu Greyjoyů.

Kailinskou držbu se Ramsaymu podaří získat a poté jde na kobereček před svého otce. Ramsay si myslí, že mu chce nadat, proto mu oznamuje, že získal Kailinskou držbu. Roose je na syna pyšný, nepřišel mu nadat, ale odměnit ho. Z Ramsayho už není bastard, ale právoplatná dědic Hrůzova, stává se totiž právoplatný členem rodu Boltonů a konečně si může říkat Ramsay Bolton.

pátá série (Hostina pro vrány)

Ramsay je společně se svým otcem na Zimohradu, kde pro něj plní všechno, co si zamane. Roose to však nezajímá, protože si uvědomil, že kvůli smrti Tywina Lannistera možná ztratí Zimohrad. Napadl ho však plán, jak si Zimohrad pojistit – Ramsay si vezme mladou Sansu Stark, kterou Petyr Baeliš právě veze na hrad.

Sansa přijíždí na Zimohrad a Ramsay se před ní chová velmi slušně. S otcovým plánem souhlasil, proto nedělá žádné problémy. Stále se však vídá s Myrandou, která na Sansu začne žárlit. Ramsay jí však řekne, že i když si Sansu vezme, tak jeho srdce bude stále patřit jí.

Na jedné rodinné večeři se Ramsay neustále vytahuje, proto ho Roose uklidní tím, když oznámí, že se svou manželkou Waldou čeká dítě. Ramsay se divý, jak to může přes její tloušťku poznat. Zároveň si uvědomí, že tak možná přijde o své dědictví.

Svatba mezi Sansou a Ramsayem se koná v poklidu, ale jak přijdou na svatební lóže, tak se Ramsay zase předvede. Začne být na Sansu zlý a brutálně ji znásilní. Navíc poručí Theonovi, aby celé znásilňování sledoval.

Sansa začne být zoufalá a pokusí se několikrát o útěk. Ramsay však na všechno přijde a vždycky celou situaci vyřeší. Když se však blíží Stannisova armáda, tak vyrazí společně se svým otcem a jeho armádou do boje. Netuší však, jaké věci se během toho dějí na Zimohradu.

šestá série (Tanec s draky)

Ramsay truchlí nad ztrátou své milenky, a poté musí čelit pokárání od svého otce, protože ztratil jak Sansu, tak i Theona. Ramsay rychle navrhne poslat své muže na Černý hrad, protože to je nejpravděpodobnější místo, kam by se Sansa vydala. Nachází se tam totiž její nevlastní bratr Jon Sníh. Roose jeho návrh odmítá.

Za několik dní porodí lady Walda chlapce. Ve chvíli, kdy to Ramsay zjistí, zabije svého otce, a poté i svou nevlastní matku a jejího sotva narozeného syna. Ramsay se tak stává novým pánem Zimohradu a může si dělat, cokoliv bude chtít.

Ramsay se setkává se svými vazaly a jeden z nich, Malý Jon Umber, mu přiveze dárek v podobě Rickona Starka a divoké Ošy. Oša se ho po pár hodinách pokusí zabít, ale Ramsay její lest prokoukne a zabije ji. Následně napíše dopis na Černý hrad, kde Jonovi vyhrožuje.

Bitva je nevyhnutelná, a proto se Jon a Ramsay setkávají před bitvou, kde Ramsay oznamuje podmínky kapitulace. Jon ho odmítne, a proto se obě armády pustí do boje. Ještě před bojem však Ramsay zabije Jonova nevlastního bratra Rickona tím, že ho pošle k Jonovi a střelí mu šíp do zad, čímž ho usmrtí.

Ramsay má v bitvě jasnou převahu a už to vypadá, že Jon prohraje. V tom však přijede armáda rodu Arrynů a rozmetá veškeré Ramsayho vojsko. Ramsay se proto vrátí zpátky na Zimohrad, kde věří, že Jona porazí. Obr Wun Wun však vyrazí zimohradskou bránu, díky čemuž se Jonova armáda lehce dostane dovnitř. Ramsay nejprve zabije samotného obra a poté čelí Jonovi, který ho umlátí téměř ke smrti.

Ramsay je poslán do vězení, kde se opět setkává se Sansou. Ta mu říká, že jeho rod brzy vyhyne, a poté k němu do cely posílá jeho vlastní psy, kteří ho zaživa sežerou.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Car

zahrano mozna dobre ale jinak ho nesnasim… :D

12.7.2017 | 0:02:02
Areyas

Asi najlepšia postava, ktorá sa mohla objaviť medzi záporákmi. Joffrey a Cersei ma nejak nezaujali. Walder Frey predstavoval absolútny ľudský odpad. Ale Ramsey bol niečo iné ako oni. Hranica jeho sadizmu ďaleko prevýšila všetkých ale zároveň bol inteligentný a schopný. Hlavne sa mi páčilo, že ho vytvorili tak ako ho vytvorili – dokonalý opak k idealizovanému Jonovi Snowovi. Ich súboj bol klasickým stvárnením odvekého súboja dobra a zla. Tejto postave nemôžem vytknúť jedinú vec – bol sadistický, bezcitný (napr. spôsob ako zabil Rickona prakticky v náručí Jona) a dokonca aj jeho smrť bola skvelá. Čo sa hereckého výkonu týka- najlepší herecký výkon v seriáli. 100% dávam len jemu a trojici-Tyrion, Jon a Arya.

25.5.2017 | 14:17:17
hyena

bol dobry ale az tak na mna nezaposobil

13.5.2017 | 20:07:05
KaraSnowAllen

Sadistické, vražedné hovado, ultimántní p*čus, zvrhlý bastard s proklaté chladnokrevnou povahou. Miluju ho. Dostal, co si zasloužil, i tak jsem ho žrala.

25.4.2017 | 17:30:24
JustEllie

Je to takovej zmrd :D nesnášela jsem ho už od začátku :D Dobře mu tak !

17.4.2017 | 12:24:47
Nilly

Skvělý a bravurně zahraný :D samozřejmě, že mě jeho postava štvala, fandila jsem hlavním hrdinům a byla jsem ráda z jeho smrti, ale je to prostě jedna z nejlepších záporných postav seriálu.

29.3.2017 | 22:02:09
Mesquite

Parchant a nevypočitatelný zmrd-takže v poho. postava…

20.2.2017 | 18:46:56
Mr.Joker531

Největší zmrd… Ale i tak moje oblíbená postava!! :33 Iwan Rheon tady dokázal něco neskutecnyho…vy­nikající herecký výkon

16.11.2016 | 20:08:08
modrinka

Vzhledově se mi líbí ale povahově… nene kámo nene

17.9.2016 | 11:58:47
Natýýý

Bože mě tak bude chybět.Ty jeho hlášky s tím jeho úsměvem mě dostávaly :D Iwan ho zahrál bravůrně. Vždycky když se tam objevil tak člověk nevěděl co zas vyvede :D Na druhou stranu bych mu někdy nafackovala za to jak se choval k Sanse, ale byl to prostě Ramsay, že:D

2.9.2016 | 12:04:41

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama