Hobbit
96/100 - 63×

Hobbit

Všechno má svůj začátek. Než Středozemě zažila souboj, kdo bude Pán prstenů, vydal se hobit Bilbo na neočekávanou cestu za dobrodružstvím.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | 0 | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Karl Urban (Eomér), Miranda Otto (Eowyn), David Wenham (Faramir), Elijah Wood (Frodo Pytlík), Cate Blanchett (Galadriel), Ian McKellen (Gandalf), John Rhys-Davies (Gimli), Andy Serkis (Glum), Orlando Bloom (Legolas), Mikael Persbrandt (Medděd), Billy Boyd (Peregrin 'Pipin' Bral), Sylvester McCoy (Radagast), Sean Astin (Samvěd 'Sam' Křepelka), Christopher Lee (Saruman), Sala Baker (Sauron)

Produkční videa

Produkční videa

Během natáčení jednotlivých filmů Hobita zveřejňoval Peter Jackson na internet pro všechny nedočkavé fanoušky sérii produkčních videoblogů, vždy z právě probíhajícího natáčení. A všech výsledných osm videí nyní můžete zhlédnout uvnitř tohoto článku.

0 0
2.9.2012

Produkční deník #1

O deset let starší a kdo ví o kolik kilo lehčí Peter Jackson nás vítá na začátku natáčení Hobita. Vedle něj se tu rovněž seznámíme jak s některými herci, ať už známými či zcela novými, tak maskéry, návrháři i výtvarníky, projdeme si tu pár produkčních scén a přijmeme přivítání od původních obyvatel Nového Zélandu.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #2

Druhé produkční video se odehrává na konci prvního natáčecího bloku, kdy se většina herců i členů štábu vydává na dovolenou a Peter Jackson se svou armádou vrtulníků pročesává Nový Zéland a hledá další skvostné lokace.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #3

Zatímco Peter Jackson se jakýmsi záhadným způsobem přemístil z Nového Zélandu do Velké Británie, kde marně hledá Andyho Serkise (představitele Gluma a režiséra druhého natáčecího týmu), herci i členové štábu vzpomínají na své nejsilnější zážitky z prvních tří měsíců natáčení.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #4

Ve čtvrtém videu se stále nacházíme v britských ateliérech, kde nám Peter Jackson přibližuje techniku snímání Hobita ve 3D a revoluční postup natáčení s osmačtyřiceti snímky za vteřinu, což je dvojnásobek klasické praxe. A právě až relativně nedávno se také ukázalo, jaká chyba tohle ze strany Petera Jacksona ve skutečnosti byla.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #5

Opět nastal čas na návrat do půvabných exteriérů Nového Zélandu, a konkrétně v tomto videu do Hobitína, který zde byl, na rozdíl od dob Pána prstenů, důkladně zrekonstruován tak, aby přežil roky dávno po premiéře všech tří dílů Hobita a těšil tak další a další návštěvníky Nového Zélandu. Krásným bonusem v tomto videu je Elijah Wood ve svém kostýmu Froda. Když do Hobitína přišel poprvé, bylo mu 19. Nyní je mu přes jednatřicet.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #6

První blog roku 2012 a natáčení druhého filmu Hobita (dnes bychom tedy řekli buď druhého nebo třetího) je v plném proudu. Začíná natáčení sudů na řece, nějakého toho pobíhání po kopcích a nakonec se i podíváme, co to obnáší tak obrovský štáb, jaký je ten Hobitův, pravidelně krmit, zavlažovat a zásobovat kofejnem.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #7

Trochu blíže se seznámíme s jednotlivými herci v jejich soukromých karavanech, znovu se podíváme za maskéry, designéry, osvětlovače a tak dále… A na konci se z poza kamery neobjeví nikdo jiný než Orlando Blood alias Legolas z Pána prstenů, který si tuto svou roli samozřejmě zopakuje i v Hobitovi.

Thumbnail Play icon

Produkční deník #8

V závěrečném videu nejdřív zavítáme na letošní Comic Con, kde fanoušci dostanou pořádnou ochutnávku toho, co nás má v Hobitovi čekat. Na samotné natáčení se ale přesto ještě vrátíme a podíváme se na to nejzajímavější, co jsme z něj ještě neviděli (a co nám Peter Jackson zároveň dovolí vidět). Samozřejmě se dočkáme i pár záběrů ze samotného ukončení natáčení, které se neobešlo bez trochy melancholie a mnoha loučení. Avšak loučení, která jsou zároveň teprve začátkem něčeho mnohem, mnohem většího.

Thumbnail Play icon

Postprodukční video #1

Po osmi produkčních videích tu konečně máme, jak Peter Jackson ostatně sliboval už delší dobu, první video produkční. V něm se můžete podívat například na práci opěvované Weta Digital, filmových zvukařů či speciálního oddělení pro vousy. Video obsahuje překvapivě celkem dost záběrů z výsledné Neočekávané cesty, proto se raději dobře rozmyslete, chcete-li ho vůbec vidět a zkazit si tak možné překvapení.

Thumbnail Play icon

Postprodukční video #2

Po osmi produkčních videích je toto druhé video postprodukční, které jednak zaznamenává poslední dodělávky na filmu Hobit: Neočekávaná cesta, doslova hodiny před první novinářské projekci, a jednak shrnuje slavnostní premiérovou ceremonii ve Wellingtonu, kterou jsme svého času konec konců mohli sledovat i online.

Thumbnail Play icon

Diskuze /2

Taran

Nic proti přispěvovatelům, práci edny dlouhodobě oceňuji ale tohle je trochu s křížkem po funuse-poslední video jsem viděl už před měsícem a otitulkované – a jesě se služí zmínit že vlogy budou další i z postprodukce

3.9.2012 | 10:52:22
Hurley

Taran: Jak sis ale mohl všimnout, tenhle web se oficiálně spouštěl teprve včera, takže dřív to opravdu nešlo. :)

čestný člen redakce
3.9.2012 | 13:55:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

The Battle of Five Armies

Hobit: Bitva pěti armád

Česká premiéra: 11. 12. 2014
Režie a scénář: Peter Jackson
Scénář: F. Walsh, P. Boyens
Hudba: Howard Shore
Hrají: Martin Freeman, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Ian Holm, James Nesbitt, Graham McTavish, Stephen Fry, Sylvester McCoy, Evangeline Lilly, Benedict Cumberbatch
Stopáž: 144 minut

Reklama

Postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Pán prstenů a Hobit online

Kde si můžete pustit tyto filmy online?

Série Pán prstenů
Série Hobit

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama