House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 92×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

Ke správnému obsazení mladší Rhaenyry dopomohly fotografie mladší Emmy D’Arcy

Ke správnému obsazení mladší Rhaenyry dopomohly fotografie mladší Emmy D’Arcy

První řada House of the Dragon nám přinesla jednu zvláštnost, a to tu, že ústřední dvě ženské postavy hrály v prvních dílech jiné herečky, než které byly do těchto rolí prvotně obsazeny.

13 3
13.2.2023

Ještě před premiérou prvního dílu se počítalo s tím, že Rhaenyru Targaryen a Alicent Hightower budou hrát herečky Emma D'Arcy a Olivia Cooke, protože právě tyto ženy byly vždy skloňovány v souvislosti s těmito postavami. Nakonec si je v prvních pěti dílech zahrály jiné herečky, a to Miley Alcock a Emily Carey. Stalo se tak kvůli tomu, že na začátku příběhu byly tyto dvě postavy ještě mladé.

Ze strany tvůrců to byl poměrně riskantní tah, nicméně se jim to vyplatilo, protože všechny čtyři herečky hrály tyto dvě postavy na výbornou. Nepovedly se pouze dospělé verze, ale i ty mladší, za což můžeme děkovat nejenom samotným herečkám, ale i těm, kteří je vybrali během castingu.

(Herečky si jsou podobné nejenom vzhledem, ale i stylem hraní. Foto: HBO; Zdroj: Winter is Coming)

Nejdříve byly do těchto rolí obsazeny dospělé herečky, až poté se hledaly jejich mladší verze. Například v případě mladší Rhaenyry se tvůrci během castingu zaměřili nejenom na to, jak hraje Emma D'Arcy, ale zároveň jak v mládí vypadala. Podle toho byla vybrána představitelka mladší Rhaenyry, která se jí ve výsledku skutečně podobá. My sice nevíme, na základě kterých fotografií tvůrci vybírali mladší představitelku, nicméně to možná bylo podle fotografií, které naleznete níže. Na nich můžete spatřit herečku Emmu D'Arcy v době, kdy její kariéra teprve začínala.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /7

ori

Ale ignoranti si aj tak budú sťažovať že mladú nemali preobsadzovať :D

webmaster
13.2.2023 | 16:00:54
panprezident789

Eem, veď sa s tou mladšou Emmou vôbec nepodobá :D .. Ale tak možno až tak na výzor nepozerali: "… and thought she had the same-shaped eyes as D’Arcy. “She’s very like Emma in the sense that she is a one-off,” James said. “She’s unique. She’s not trained — she’s all instinct.”

#3 Kafka Tamura
13.2.2023 | 16:35:10
Kafka Tamura

#2 panprezident789: Podobají se dost. Jen by to chtělo trochu střízlivějšího pohledu a nečekat, že budou jak jednovaječná dvojčata.

13.2.2023 | 17:47:47
Travers

„kdy byla ještě mladá“ Jak nezdvořilé

#7 Xavik
13.2.2023 | 18:48:16
m0rdred

Mladá herečka by utáhla i další série.

13.2.2023 | 21:30:32
ElleJakobson

A taky je super, že se představitelka starší Rhaenyry hodně podobá své seriálové matce, to asi taky nebude náhoda :)

13.2.2023 | 21:45:50
Xavik

#4 Travers: Pravda, to se mi moc nepovedlo, i když jsem to nemyslel nijak zle. :) Poupraveno.

admin
13.2.2023 | 22:38:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Reklama

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama