House of the Dragon
0/100 - 0×

House of the Dragon

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jejich působení v Západozemí.

USA | 2022 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický


Prequel seriálu Game of Thrones se nebude tolik zaměřovat na severní část Západozemí

Prequel seriálu Game of Thrones se nebude tolik zaměřovat na severní část Západozemí

Přípravy seriálu House of the Dragon pomalu pokračují, přičemž nyní známé ústřední natáčecí místo, kde se bude pořizovat většina scén.

10 2
17.10.2020

Seriál Game of Thrones měl své ústřední natáčecí místo v Severním Irsku, konkrétně v Belfastu, přičemž se s tímto místem počítalo i pro nadcházející prequel House of the Dragon. Nejnovější informace však odhalily, že tomu tak nebude. Štáb se přesune do Anglie, konkrétně do studií Leavesden, kde se bude natáčet valná většina scén.

Samotný tento přesun je poměrně překvapivý, protože už dříve bylo prohlášeno, že využití studií seriálu Game of Thrones bude pro prequel výhodné, protože štáb začne pracovat na podobném seriálu s podobnými rekvizitami, takže by se vlastně nemuselo měnit moc věcí. Nicméně stanice HBO a tvůrci se nakonec rozhodli na jiném postupu, a tak došlo k určení nové natáčecí základny.


(Zasněžené oblasti bychom měli v novém seriálu vidět jen minimálně. Foto: HBO)

Na druhou stranu však jde o logickou volbu. Studia v Severním Irsku sloužila především pro vnitřní a venkovní scény, které byly pořizovány pro Zimohrad, Zeď, Sever a oblast za Zdí. V prequelu bychom se této části Západozemí měli dočkávat podstatně méně, protože se nový seriál zaměřuje na Targaryeny a s nimi spojená místa.

Tím pádem dávají anglická studia větší smysl. Anglie má o poznání teplejší, sušší a slunečnější počasí než Severní Irsko. Už jen díky tomu lze poznat, že tvůrci nové studio vybírali zřejmě kvůli tomuto faktoru. Nicméně ani studia Leavesden nejsou nijak neznámá, natáčely se tu například filmy Harryho Pottera a aktuálně se tu pořizují záběry pro film The Batman.

Zdroj článku: EW

Diskuze /2

Svjatogor

Werdammt!!! :-( :-( :-(

17.10.2020 | 16:12:53
deeside95

žádná škoda, hlavně ať se HBO drží popisů v Ohni a krvi a nekurví příběh jako od páté série GOT, zatím to vypadá slibně

18.10.2020 | 5:02:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama