Jonathan Strange & Mr Norrell
88/100 - 56×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington), Eddie Marsan (pan Norrell), Ariyon Bakare (Stephen Black), Paul Kaye (Vinculus)

Drawlight

Drawlight

Christopher Drawlight je známou postavou londýnské společnosti, a to především kvůli jeho zájmu o vše, co se týká ostatních, a neustálé zásobě nejnovějších drbů. Když se dozví o panu Norrellovi, chytí se příležitosti a dá si za cíl představit ho celé společnosti, jakožto nejmodernější a nejvíc vzrušující novinku.

Sezóny 1
2015 - 2015

Hraje Vincent Franklin

Potom Childermass panu Norrellovi vyložil, co o Drawlightovi zjistil: jak patří k jistému druhu gentlemanů, kteří se vyskytují pouze v Londýně a zabývají se zejména tím, že nosí drahé módní oblečení; jak svůj život tráví okázalým nicneděláním, jak se oddávají hazardu a nemírnému pití a celé měsíce pobývají v Brightonu a dalších módních přímořských lázních a jak v posledních letech tento druh lidí podle všeho dosáhl dokonalosti v osobě Christophera Drawlighta. I jeho nejlepší přátelé by uznali, že na něm není pranic dobrého.

Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filtr seriálů
Reklama