Jonathan Strange & Mr Norrell
90/100 - 44×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
hrají
Eddie Marsan (pan Norrell), Paul Kaye (Vinculus), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange),


Drawlight

Drawlight

Christopher Drawlight je známou postavou londýnské společnosti, a to především kvůli jeho zájmu o vše, co se týká ostatních, a neustálé zásobě nejnovějších drbů. Když se dozví o panu Norrellovi, chytí se příležitosti a dá si za cíl představit ho celé společnosti, jakožto nejmodernější a nejvíc vzrušující novinku.

Sezóny 1
2015 - 2015

Hraje Vincent Franklin

Potom Childermass panu Norrellovi vyložil, co o Drawlightovi zjistil: jak patří k jistému druhu gentlemanů, kteří se vyskytují pouze v Londýně a zabývají se zejména tím, že nosí drahé módní oblečení; jak svůj život tráví okázalým nicneděláním, jak se oddávají hazardu a nemírnému pití a celé měsíce pobývají v Brightonu a dalších módních přímořských lázních a jak v posledních letech tento druh lidí podle všeho dosáhl dokonalosti v osobě Christophera Drawlighta. I jeho nejlepší přátelé by uznali, že na něm není pranic dobrého.


Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama