Jonathan Strange & Mr Norrell
88/100 - 56×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington), Eddie Marsan (pan Norrell), Ariyon Bakare (Stephen Black), Paul Kaye (Vinculus)

Lascelles

Lascelles

Henry Lascelles má spoustu peněz, ale nic zajímavého, čemu by se věnoval. Z tohoto důvodu se začne zajímat o postavu pana Norrella a o magii, kterou s sebou do Londýna přináší.

Sezóny 1
2015 - 2015

Hraje John Heffernan

Pan Lascelles našel ve společnosti pana Norrella výjimečné zalíbení, ba v tomto ohledu ho předčil jedině pan Drawlight, o pozornost pana Norrella se však pan Lascelles ucházel ze zcela jiného důvodu. Byl to chytrý cynik, jemuž přišlo nesmírně směšné, jak si nějaký starý vědátor vsugeroval, že umí kouzlit. Kdykoli se k tomu naskytla vhodná příležitost, vyptával se pan Lascelles pana Norrella na magii a bavil se jeho odpověďmi.

Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filtr seriálů
Reklama