Jonathan Strange & Mr Norrell
88/100 - 56×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington), Eddie Marsan (pan Norrell), Ariyon Bakare (Stephen Black), Paul Kaye (Vinculus)

pan Segundus

pan Segundus

John Segundus velice miluje magii a tuze ho zajímá, jak je možné, že magii již nikdo v Anglii nepraktikuje. Nikdo z Yorské společnosti mágů mu není schopen, ani ochoten odpovědět. Aby konečně získal odpověď na svou palčivou otázku, vyhledá záhadného pana Norrella…

Sezóny 1
2015 - 2015

Hraje Edward Hogg

Na první schůzi, jíž se zúčastnil, se pan Segundus zvedl a pronesl ke spolku řeč. V úvodu složil hold slavným dějinám Yorské společnosti a jmenoval mnoho význačných mágů a historiků, kteří za ta léta byli jejími členy. Naznačil, že povědomí o existenci takového spolku bylo jednou z hlavních pohnutek, které ho přiměly přistěhovat se do Yorku. Severní mágové, připomněl svému publiku, se vždy těšili větší úctě než ti jižní. Pan Segundus uvedl, že studiu magie zasvětil mnoho let a že zná životy všech velkých čarodějů minulosti. Četl nové knihy věnované tématu a dokonce k nim i svou troškou přispěl, ovšem nedávno ho začalo zajímat, proč velké magické výkony, o nichž čítával, zůstávají na papíru knížek, proč nejsou k vidění na ulici či proč se o nich nepíše v novinách. Pan Segundus prohlásil, že by ho zajímalo, proč moderní mágové nejsou s to kouzlit, když o kouzlech píšou. Zkrátka a dobře chtěl vědět, proč magie z Anglie zcela vymizela.

Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filtr seriálů
Reklama