The Last Ship (Poslední loď) Ohlédnutí za epizodou Minefield

Ohlédnutí za epizodou Minefield

Ohlédnutí za epizodou Minefield

Pátá epizoda nám nabídla další nové informace o záhadném japonském kapitánovi. Zároveň jsme mohli sledovat, jak si kapitán Chandler poradí se záludným minovým polem. Pojďme si teď všechny události této epizody pěkně popořadě rozebrat.


6 1
17.7.2016

Pokud jste pátou epizodu třetí série ještě neviděli, čtěte dál jen na vlastní nebezpečí! Text obsahuje spoilery z děje.

Minové pole

Převážná část epizody se točila kolem toho, zda se kapitán Chandler dokáže i s celou posádkou lodi Nathan James dostat z minového pole kolem Paracelských ostrovů. Riskantní pokus odsunout miny stranou bohužel stál život námořníka Kudelskiho, který se neřídil kapitánovými rozkazy.


Kudelski udělal osudovou chybu.

Ukázalo se, že odstranit miny nebude vůbec jednoduché, protože piráti používají nejnovější druh min s motorem, které se pomalu přibližují ke svému cíli. Ani to ale nedokázalo posádku Nathan James zastavit, a tak se nakonec společnými silami přes vodu dostali. To nás ale přivádí k otázce, jaké další supermoderní zbraně piráti mají a jak velké škody by s nimi mohli napáchat. Uvidíme, co se stane, až se náčelník Chandler v příštím díle dostane do jejich sídla.

Pirátova manželka

Kromě dobrodružství uprostřed minového pole jsme se dočkali také další nové informace o Takehayovi. Jeho manželka onemocněla malárií. a tak si od kapitána Slatteryho vypůjčil lodního doktora.

Takehaya očekává potomka.

Dozvěděli jsme se tak, že Takehaya má v plánu odejít se svou budoucí rodinou na nějaké bezpečnější místo. Možná je pro něj získání léčivé krve pouze druhotným cílem. Třeba zamýšlí vyměnit svou svobodu a svobodu své rodiny za unesené členy posádky. Otázkou zůstává, jak by se takový plán zamlouval ostatním pirátům.

Donašeč

V páté epizodě se vůdci jednotlivých regionů vypravili do St. Louis za prezidentem Michenerem, aby se dozvěděli celou pravdu o dění v Asii a mohli oslabenou pozici prezidenta využít k změnám celonárodní politiky, ale to se přepočítali. Jeffrey nehodlá ze své současné politiky ustupovat.

Kdo vynáší zákulisní informace?

Ostatní vůdci se ale zjevně také nehodlají vzdát bez boje a rozhodli se ještě více podkopat prezidentovu pozici tím, že vyzradí další zákulisní informace médiím. Je ale zrádcem opravdu některý z regionálních vůdců? Už totiž víme, že jak vedoucí prezidentovi kanceláře, tak ministr zahraničí pocházejí právě ze zmíněných regionů a víme, že s prezidentovou politikou také příliš nesouhlasí. Mohl se Alex dohodnout s vůdcem svého regionu a chystá politický převrat? To nám jistě odhalí další epizody.

Polibek

Vztah Toma Chandlera a Sashi se posunul na další úroveň. Po přežití života ohrožující zkušenosti v minovém poli se Sasha rozhodla přijít do Chandlerovi kajuty a sdělila mu, že ho nemůže ztratit a poté jej políbila.

Dlouho očekávaný polibek je tady.

Má ale jejich právě vznikající vztah šanci na přežití? Události v postapokalyp­tickém světě jsou v současnosti dosti hektické. Tom i Sasha mají oba spoustu práce a to jejich vztahu rozhodně neprospěje. Navíc by to Chandler mohl vnímat jako rozptýlení od jeho současné mise a je pravděpodobné, že se rozhodne vztah ukončit ještě než vůbec začal. Uvidíme, jak se k jejich vztahu postaví další epizody.

Co říkáte na dění v epizodě vy? Podělte se s námi o své dojmy v komentářích!

FOTO: TNT

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E01: In Medias Res

cz40%
Odhadované dokončení zítra 23:59
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají: @Valada06, @L0newolf a @twister78.
Korekce: @cricket277

Překlad sedí na verze:

  • HDTV.x264-LOL
  • 720p.HDTV.X264-DIMENSION

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor můžete v tomto fóru.

Staňte se titulkářem

Baví vás seriál The Last Ship
a chtěli byste se na něm podílet?

Umíte anglicky, skvěle česky
a máte chuť zkusit si překlad?

Připojte se k nám a staňte se
také jedním z překladatelů.

Stačí kontaktovat @ScaryX,
vzkazem nebo na e-mail.

Reklama

Plavba ještě nekončí

Poslední loď budeme vídat déle než jsme čekali

Poslední loď budeme vídat déle než jsme čekali

Americká stanice TNT se nehodlá seriálu The Last Ship jen tak vzdát. Před chvílí internet obletěla zpráva, že seriál prodlužuje i pro pátou sérii. Seriál tak budou američtí diváci na obrazovkách vídat ještě minimálně dva roky.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu The Last Ship a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Nejoblíbenější postavy

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás