The Last Ship (Poslední loď) Ohlédnutí za epizodou Rising Sun

Ohlédnutí za epizodou Rising Sun

Ohlédnutí za epizodou Rising Sun

Již v pondělí se dočkáme další epizody našeho oblíbeného seriálu. Pojďme si ještě předtím zopakovat, co se událo v epizodě druhé, která přinesla další řadu otázek a opět téměř žádné odpovědi.


6 0
26.6.2016

Pokud jste druhou epizodu třetí série ještě neviděli, čtěte dál jen na vlastní nebezpečí! Text obsahuje spoilery z děje.

Staré známé

Ve druhé epizodě třetí série se nám představila další nová postava – Sashina stará známá Jesse. Tyto dvě nebojácné ženy se spolu pustily do pašeráckých operací. Pašovaly všechno od jídla až po lék na virus. Když Sasha po nástupu Penga a jmenování do své diplomatické funkce cítila, že další pokračování v této operaci by mohlo být nebezpečné, rozhodla se skončit. Tom se ale domnívá, že právě kvůli této činnosti se Peng rozhodl vyhodit kapitánovo letadlo do povětří a bezprostředně poté zabít i Sashu a unést posádku Nathan James. Jesee navíc Sashu viní z neúspěchu jedné z operací, behěm níž zemřel její bratr.


Dvě silné ženy si musí pár věcí vyříkat.

Zda je pašování léku opravdu důvodem k očividné nevraživosti Penga vůči Američanům je v současnosti těžké odhadnout. Pokud se k čínskému prezidentovi opravdu doneslo, že americká diplomatka napomáhá s ilegálním převozem zboží za hranice jeho země, mohlo to na něj, jako ostatně na každého diktátora, vskutku působit jako rudý hadr. Zatím ovšem vše nasvědčuje tomu, že Pengovi jde o něco většího. Snad se dozvíme více informací také o zpackané akci, kterou Jesse zmínila.

Politikaření

Při jednání prezidenta Jeffrey Michenera s vůdci jednotlivých regionů jsme si mohli všimnout, že současný americký vůdce nemá zcela pevnou půdu pod nohama. S jeho současnou politikou nesouhlasí jak vůdci regionů, tak jeho osobní poradci. Ministr zahraničí navíc vidí problém i v tom, že je jeho šéf imunní vůči viru.

Dojde k politickému převratu?

Podle nástinů děje, které nám poskytli nejrůznější trailery můžeme podle všeho dříve či později očekávat pokus o politický převrat. Velice dobře víme, že Michener měl už během druhé série jisté pochybnosti o tom, zda je pro něj prezidentský úřad vhodný, tehdy za ním ale stál kapitán Chandler a posádka Nathan James, kteří se teď nachází na druhé straně zeměkoule. Spory s ministrem zahraničí ohledně situace v Asii jeho pozici určitě nezlepší. Houpe se pod současným vůdcem svobodného světa židle?

Kapitán zpět na lodi

Thomas Chandler se po úspěšném úniku z Hongkongu a letu v polorozpadlém čínském armádním vrtulníku úspěšně vrátil na ke své posádce na Nathan James. Je tedy načase, aby vzal situaci opět do svých rukou.

Tom Chandler je opět zpátky na Nathan James.

Upoutávka na příští díl napovídá, že náčelník Chandler se nehodlá s ničím párat, a zahájí agresivní pátrání po členech své posádky. Další díly napoví, co vše bude muset podstoupit, aby získal své přátele zpět.

Krev teče proudem

Závěrečná scéna druhé epizody nám opět nabídla šokující pohled. Japonští únosci v ní vysávali z umírajícího člena posádky každičkou kapku krve. Čeká stejný osud i zbytek rukojmích?

K čemu slouží odčerpaná krev?

Podle doposud známých informací to skutečně vypadá, že virus na území Japonska zmutoval, a vakcína vytvořená doktorkou Scottovou na něj nepůsobí. Jak víme, všichni členi posádky Nathan James byli proti viru očkováni, proto se nabízí varianta, že únosci chtějí využít jejich krev k experimentům, jejichž výsledkem má být vytvoření nové a lepší vakcíny. Krvavý únos námořníků napovídá, že za celou operací stojí podvratné živly, které nejspíš chtějí novou verzi případného léku prodávat zoufalým Japoncům za nemalé částky. To by ale odporovalo naší předchozí teorii, že za únosem stojí prezident Peng. Můžeme jen doufat, že pravda bude brzy odhalena.

A co si o dění v nejnovější epizodě myslíte vy? Sdělte nám své názory v komentářích.

FOTO: TNT

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E07: Feast

cz60%
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají: @Valada06, @L0newolf, @ScaryX a @twister78.
Korekce: @cricket277

Překlad sedí na verze:

  • HDTV.x264-LOL
  • 720p.HDTV.X264-DIMENSION
  • AMZN.WEB-DL.DD+5.1.H.264-QOQ

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor můžete v tomto fóru.

Z časových důvodů probíhá překlad pomaleji, ale nebojte se, překlad určitě dokončíme.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu The Last Ship a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Plavba ještě nekončí

Poslední loď budeme vídat déle než jsme čekali

Poslední loď budeme vídat déle než jsme čekali

Americká stanice TNT se nehodlá seriálu The Last Ship jen tak vzdát. Před chvílí internet obletěla zpráva, že seriál prodlužuje i pro pátou sérii. Seriál tak budou američtí diváci na obrazovkách vídat ještě minimálně dva roky.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás