Mr. Robot Rekapitulace: eps2.1_k3rnel-pan1c.ksd

Rekapitulace: eps2.1_k3rnel-pan1c.ksd

Rekapitulace: eps2.1_k3rnel-pan1c.ksd

Elliot se pokusil bojovat s panem Robotem, jenže ani ta sebelepší droga jeho trable nevyřeší. Pokud si nejste jistí, zda vám v nejnovější epizodě seriálu Mr. Robot něco neuniklo, nebo si ji jen chcete zopakovat, poslouží vám tato rekapitulace ke třetí epizodě.


20 0
25.7.2016

Vánoční skok do minulosti

Herna, v níž se fsociety usídlila, byla vždy zahalena jakousi aurou tajemna. Toto tajemno však vzalo za své, když jsme se konečně dozvěděli něco o její historii. Romero zrovna vyšel z vězení a protože bývalý trestanec si práci hledá těžko, rozhodl se vydělat pronájmem oné herny, jejíž historie nám byla detailně a krvavě popsána. Potenciálním kupcem byl Mobley, který už byl až po uši v celém plánu ohledně útoku na E Corp, a Elliot ho vyslal, aby přizval Romera do týmu. Romero býval známý phreaker, tj. hacker specializovaný na mobily a další telekomunikační zařízení. I přes prvotní váhání se rozhodl nabídku přijmout.

Tyrell na telefonu

Elliot se vrátil tam, kde v předchozí epizodě skončil: u telefonu s Tyrellem. Pokud lze Elliotově pohledu věřit, Tyrell je naživu a přestože Elliotovi nemůže sdělit, na čem se spolu dohodli, na jejich plán rozhodně nezanevřel. Ba naopak, často na Elliota myslí a přemítá o oné noci, kdy se z nich, podle jeho slov, stali bohové; tj. noc útoku na E Corp. Než se Elliot dozvídá podrobnosti, jeho osobnost ovládne pan Robot a hovor přeruší. Pravděpodobně se snažil chránit jejich věc, protože hovořit s nejhledanějším mužem světa přes telefon není zrovna bezpečné. Elliot pak v televizi zaslechne informaci o Gideonově vraždě.


Další těžká ztráta

Stejně rychle, jako se Romero vrátil na scénu, z ní také zmizel. V současnosti se Mobley vydal k němu domů, kde narazil na jeho matku Nell. Ta se ukázala jako tvrdohlavá, ale i poměrně pohodová matka; možná trochu moc pohodová, když si nevšimla, že její vlastní syn už nějakou dobu ležel venku mrtvý.

Rayova snídaně a Elliotova droga

Ray po třetí epizodě přestal být takovou záhadou, k tomu se ale dopracujeme později. Svůj den zahájil snídaní se svou ženou… která u stolu ale byla jen v jeho představách. Ray byl připojen na dialýzu a soudě podle ampulek na jeho stole trpí cukrovkou 2. typu. Zároveň osvětlil situaci po útoku na E Corp a jeho důsledcích, když zmínil, že každý má nyní denní limit útrat stanoven hranicí 50 dolarů.

Elliot zvolil alternativní léčbu svého stavu a od Leona si nechal dodat Adderall. Toto léčivo spadá do kategorie nootropik, též známých jako „chytré drogy“; jednoduše řečeno slouží ke zvýšení mentální bdělosti. Elliot ale zašel do extrému, jak je u něj zvykem, a rozhodl se drogou předávkovat, aby potlačil pana Robota. Ten je v něm však zakořeněn hlouběji, než tušil, o čemž nás přesvědčila hrozivá scéna, kdy je Elliot unesen a do úst je mu lit beton. V tu chvíli Elliot procitne u sebe doma a pozvrací se, čímž z něj vyleze i Adderall. Vše měl na svědomí pan Robot a byť se zdálo, že Elliot prohrál, nám i panu Robotovi ihned vytřel zrak. V obsahu svého žaludku začal hledat svoje prášky, které opět spolkl. Vůli bojovat rozhodně má.

Angela a pozvání na večeři

Angela se vydává do kanceláře Phillipa Price, kde je jí sděleno, že by měla změnit stanici pro domluvený rozhovor. Souhlasí, byť je přesvědčená o tom, že tato změna by nebyla nejlepší, a vydá se ke dveřím, u nichž si to rozmyslí a Phillipa konfrontuje. Ten jí řekne, ať se posadí, po chvíli se k ní přidává a pozve ji na večeři do jedné restaurace. Angela působí zmateně, snaží se ale zůstat sebevědomá, jak to jenom jde, a s klidem nabídku přijímá. Price poté konstatuje, že Angela má pravdu a že rozhovor proběhne tak, jak ho naplánovala.

Dom se vybarvuje

Dominique DiPierrová ukázala, že má mnohem více vrstev, než se prvně mohlo zdát. Po nocích leží u svého notebooku a mobilu, kde kombinuje zábavu s prací. Noc probdí a brzo ráno se začne připravovat; zakryje své kruhy pod očima, hodí do sebe pár hrnků kafe a vydává se do práce.

Možná vás zaujala Alexa, kterou měla Dom ve svém bytě. Jedná se o skutečnou technologii jménem Amazon Echo, což je jakási umělá inteligence schovaná v poměrně malém zařízení. Více o funkčnosti se dozvíte v tomto poněkud jednoduchém reklamním videu.

Hned to ráno se Dom vydává na místo činu, kde došlo k vraždě Romera. Kvůli nedbalé práci techniků končí počítač v plamenech, přesto si Dom z místa něco odnese: seznam jmen agentů FBI, které Romero měl. Podle jejích slov seznam unikl v rámci jednoho útoku hackerů a jde o něco, co má prakticky každý hacker. Na seznamu je však i její jméno, což ji překvapí.

fsociety se hroutí

Darlene, Trenton a Mobley se schází u Trenton doma, aby probrali aktuální situaci, ve které se nacházejí. Zemřeli už dva lidé spojení s útokem – Gideon a Romero – Trenton i Mobley se proto domnívají, že po nich jde Dark Army, která po sobě uklízí, ale Darlene nesouhlasí. Sama ale neví, co dál, proto týmu slíbí, že vše probere s Elliotem a pak se uvidí, co dál. Po jejím odchodu však Mobley vyjádří silnou nedůvěru vůči Darlene i Elliotovi, což značí velký problém v řadách fsociety, který by mohl vést k jejich rozpadu.

Ray v technických potížích

Ray se posledně snažil naverbovat Elliota, aby mu pomohl s počítačem, ten ho ale odmítl a Ray začal být zoufalý. To potvrzuje i fakt, že nechal zmlátit svého IT poradce, aby ho přiměl k vyřešení jeho technických potíží. Nezabralo to, protože problém přesahuje jeho schopnosti. Lone Star, Rayův společník, navrhl, že ho opět zmlátí, Ray si ale uvědomuje, že situaci musí vyřešit jinak.

Kernel panic

Elliot se mezitím plně oddal své nové droze a několik dní se utápěl v děsivé a pro něj nezvyklé euforii. Pan Robot mu zmizel ze života a Elliot se plně oddal normálnímu životu, který ovšem připadal všem kolem něj spíš nenormálně. Pět dní beze spánku si ale jednou musí vybrat svou daň a po nějaké době je Elliot na pokraji zhroucení.

Situaci nám Elliot přirovnal ke kernel panic, což je, jak nám vysvětlil, fatální chyba operačního systému, ze které se nedá bezpečně zotavit. Jedná se o chybu typickou pro operační systémy na bázi Unixu; uživatelům Windowsu je pravděpodobně tato chyba známější jako blue screen of death.

Večeře ve čtyřech

Angela odjela do restaurace, kde se měla sejít s Phillipem. Její nadšení jí ovšem nevydrží dlouho, u stolu totiž spatří dva další muže. Zatím netuší, o co se jedná a proč tam vůbec jsou; Phillip Price, vládce vesmíru, má ale svůj plán.

Elliot versus náboženství

Elliot vysadil Adderall, aby se mu vrátil spánek a s ním i pan Robot. Na křesťanské skupině se neuhlídá a zahájí monolog proti všem náboženstvím, ze kterého jsou všichni v místnosti tak zděšení, že ani nepromluví. Když si Elliot uvědomí, že mluvil nahlas a ne jen ve své hlavě, vstane ze židle, svůj deník zahodí do nejbližšího koše a odejde.

Angela v úzkých

Phillip svým dvěma neohlášeným hostům naznačí, že chce, aby odešli, a on si mohl dát poslední skleničku s Angelou. Prozradí jí něco málo o těch dvou mužích a pak přijde s nečekanou bombou: oba byli v místnosti s Colbym, když E Corp rozhodl, že zatají situaci s toxickým odpadem ve čtvrti, kde Angela žila. Zároveň jí předá disk, na němž jsou důkazy, které by oba muže dostaly za mříže hned na několik let. Angela neví, co si má myslet, a Price jí pak poradí, aby do toho netahala emoce a prostě to udělala.

Nové přátelství na obzoru

Elliot utekl do podniku, kde pravidelně jí, jídlo mu však není příliš po chuti. Nečekaně ho navštíví Ray s jeho deníkem v rukou. Ray se zná s kaplankou, která vede křesťanskou skupinu, proto se o Elliotově proslovu dozvěděl. Po chvíli Ray prozradí velkou část své minulosti: jeho žena zemřela při nehodě. Ray se nějakou dobu utápěl v žalu, jednoho dne ale zkusil mluvit s představou své ženy, aby jí byl i nadále nablízku.

Hroutící se Elliot se svěří Rayovi s tím, že chce ve svém životě kontrolu. Z Rayova povídání mu ale dochází, že kontrolu vlastně nemá nikdo z nás a že v podstatě jen kráčíme ve tmě a snažíme se zakopnout tím správným směrem. Elliot si uvědomí, že pana Robota okamžitě neporazí. Musí se s ním vypořádávat krůček po krůčku, chybu po chybě a eventuálně se někam dopracovat.

Základna odhalena

Dom šla za Nell, aby jí mohla položit pár otázek ohledně Romera, ta ji ale poslala pryč. Dom se ovšem nedala a nalákala Nell tím, že jí za to ubalí jointa. Z rozhovoru se příliš nedozvěděla, podstatnou informací byl jen fakt, že Romero měl za kamaráda nějakého buřtíka. Zvrat přichází v momentě, kdy Nell požádá Dom, aby jí nalila vodu do sklenice v jedné z krabic. Všimne si zajímavých papírů, do nichž jsou sklenice a další věci zabaleny, a v jedné z krabic pak nalézá jeden plakát; plakát, který zval lidi na párty v doupěti fsociety na konci první série.

V posledních vteřinách dílu se Dom vydává na Coney Island a na základě plakátu se dostává až k samotné základně fsociety. Udělali členové fsociety nějakou další chybu, která je usvědčí? A co zbraň ve stroji na popcorn? Pokud je Tyrell naživu a Elliot zbraň neodnesl, je možné, že ji Dom najde? To se snad dozvíme příště.

Nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Foto: USA Network

Diskuze /2

Baltik

Díky za to! Nebýt tohoto shrnutí, dost věcí jsem pochopil jinak či si vůbec nevšiml.

#2 sam654321
25.7.2016 | 16:11:50
sam654321

#1 Baltik: Presne tak. Aj ja mám rád tieto rekapitulácie, pretože vždy mi nejaký ten detail ujde a vďaka tomuto zhrnutiu si to všetko znova objasním. Vďaka :)

25.7.2016 | 23:29:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E02: eps3.1_undo.gz

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @lukascoolarik
Korekce: @lukascoolarik

Sedí na verze:

  • HDTV.x264-SVA
  • 720p.HDTV.x264-SVA
  • WEBRip.x264-RARBG
  • 720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb
  • 1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Dotazy k titulkům můžete pokládat v naší diskuzi.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nastražte uši

Hudba ze druhé série

Hudba ze druhé série

Po vzoru první řady seriálu Mr. Robot jsme se i v té druhé dočkali spousty skvělých písní a samozřejmě i nových skladeb z původního soundtracku. Pokud si chcete oživit playlist písněmi z tohoto seriálu, tento přehled všeho, co ve dvanácti epizodách zaznělo, vám to usnadní.

Momentky

Momentky

Máte oko pro detail?

Otestujte si paměť: Druhá série ve 24 otázkách

Otestujte si paměť: Druhá série ve 24 otázkách

Alespoň v hrubých obrysech si většina z nás druhou řadu seriálu Mr. Robot snadno vybaví, ale kolik z vás má oko pro detail a paměť jako slon? Následující kvíz složený ze 24 otázek různé obtížnosti prověří, zda jste dostatečně připravení na další fázi revoluce.

Nejlepší epizody

Nejlepší postavy

Edna na sociálních sítích