Mr. Robot Rekapitulace: eps2.6_succ3ss0r.p12

Rekapitulace: eps2.6_succ3ss0r.p12

Rekapitulace: eps2.6_succ3ss0r.p12

Po šokujícím díle, kde fikci vystřídala realita, jsme si tentokrát mohli odpočinout u napínavého a vražedného dílu. Děj se nám zúžil na členy fsociety, kteří se museli vypořádat s řadou problémů v podobě FBI a Susan Jacobsové.


17 0
29.8.2016

Flashback

I tento díl začíná skokem do minulosti, a to před začátek první série. Mobley a Trenton se setkávají v Ronově kavárně a po trapném rozhovoru usedají ke stolům s kelímkem kafe a notebookem. Po chvíli se Trenton zeptá Mobleyho, co má za mobil, nejde ale o běžnou konverzaci. Když Trenton zjistí, že kolega má mobil s Androidem, reaguje tím, že iPhone je lepší. Následně ho posílá na testovací web www.hioctane.dat.sh, který ale ve skutečnosti využije jednu ze slabin tohoto mobilního operačního systému a Trenton se díky němu dostane do kolegova mobilu. Tento web skutečně existuje a můžete se na něj podívat, samozřejmě bez vloženého exploitu Stagefright.

Na setkání přichází Darlene a Mobley i Trenton jsou jejím příchodem zaskočeni, protože očekávali, že je do plánu zasvětí sám Elliot. Ten má ale prý něco na práci, a tak začne Darlene číst, co jí bratr napsal. Stejným textem až na pár úvodních vět začíná i pilotní epizoda seriálu, na kterou se v tomto díle naráží ještě jednou. Mobley a Trenton se chvíli baví o jiné Ronově kavárně s vysokorychlostní wi-fi a samozřejmě se jedná o pobočku, ve které Elliot mluvil s majitelem a poté ho udal za nekalou činnost na jeho serverech.


Operace Berenstain

Po delší době jsme se vrátili k operaci Berenstain a konečně jsme zjistili, čeho přesně se týká. Scéna po flashbacku se vrací do momentu z předchozí epizody, kde se Darlene vrací na základnu fsociety a ostatní jí ukážou něco, co má proběhnout následující den. Původně se zdálo, že šlo pouze o akci s genitáliemi býka z Wall Street, ve skutečnosti ale ostatní členové skupiny zjistili, že se blíží konferenční hovor agentů FBI právě o zmíněné operaci Berenstain.

FBI uzavřela dohodu s celkem dvaceti třemi firmami, které jí napomáhali v masivním sledování tří milionů amerických občanů bez jakéhokoliv oficiálního povolení. To vše ve snaze chytit pachatele útoku z 9. května. Po tomto zjištění se fsociety ihned rozhodla informovat veřejnost formou videa. Trenton na svém notebooku nejprve vymazala metadata z původního videosouboru a poté jej nahrála na Vimeo. Mobley mezitím šílí a věří, že kvůli tomuto masivnímu sledování jim je FBI v patách. Než stačí Mobley odejít, hádku přeruší příchod Susan Jacobsové.

Karaoke

Angela slaví Den nezávislosti v baru na rande, kterému však nevěnuje příliš pozornosti. Tu si pro sebe ukradne nejnovější video od fsociety, po jehož zhlédnutí si jde pro další drink. Naráží na muže jménem Steve, což je známý jejího otce. Po krátkém zdvořilostním klábosení Steve přitlačí na pilu a v podstatě nazve Angelu děvkou a zrádkyní. Ta je prvně na odchodu, ale pak si to rozmyslí a začne se ohánět tím, že na rozdíl od Steve to někam dotáhla.

Susan v poutech

Susan se mezitím ocitá spoutaná v místnosti s bazénem. Skupina se snaží vymyslet, jak s touto nepříjemnou situací naloží, jenže Mobley místo toho jen běduje nad tím, jakou udělali chybu a že by se měli rozdělit a dát se na útěk. Trenton jde mezitím umlčet Susan. Ta jí poví, že chce na záchod, a Trenton ji po chvíli váhání rozváže. Susan se jí vzepře a pokusí se na Trenton zaútočit, ta jí však uhýbá a Susan se sráží se zdí.

Susan je vážně zraněná a měla by jet do nemocnice, Darlene místo toho navrhuje hacknout ji a získat náskok. Následuje působivá montáž, kde se střídají scény s hackováním zařízení od Susan a Angelou zpívající Everybody Wants To Rule The World. Členové fsociety prohledávají, co jen mohou, ve snaze najít nějakou špínu, kterou by mohli Susan vydírat výměnou za mlčení. Zatím se jim to ale nedaří a Susan je překvapivě čistá.

Touha vládnout světu

Po troše zpívání se Angela vrací na bar, kde se dá do řeči s jedním starším mužem. Poví mu, že touží po větších věcech, než je vládnutí světu, což jen podtrhne fakt, že Angela od první série hodně zvýšila své ambice. A nehledě na to, že je nyní na romantické schůzce, začne s tímto starším mužem flirtovat. Je zvláštní, že se ve druhé sérii Angela točí spíše kolem starších mužů, o něž projevuje zájem, což lze vidět mimo jiné hlavně u interakcí s Phillipem Pricem.

Imunita za jméno

Dom tvrdě pracuje i ve státní svátek, konkrétně vede výslech s mužem, jehož tvář nám byla připomenuta v rekapitulační sekvenci na začátku dílu. Jedná se o pána, s nímž se stýkala Darlene, která mu následně vzala zbraň, kterou schovala na základně fsociety do stroje na popcorn… A zbytek příběhu už znáte. FBI evidentně pokročila ve svém vyšetřování a zjistila vlastníka pistole díky kulce nalezené na základně. Dom pánovi nabídne imunitu za držení zbraně bez povolení výměnou za jméno osoby, která ji odcizila. Bohužel se už nedozvídáme, zda Darlene udal, nebo ne.

Konfrontace u bazénu

Darlene se vydává za Susan, aby si s ní trochu popovídala. Rozváže ji, nabídne jí cigaretu a ihned přejde k věci. Vyjádří se v tom smyslu, že je ráda, do jaké situace se dostala, byť to ostatní vidí jinak. Poví jí o své frustraci nad tím, co Susan způsobila jejímu tátovi, a pochlubí se tím, jak jí na oplátku ona zničila život. Po chvíli popadne paralyzér, dá jí ránu a Susan padá do bazénu. Vzhledem k tomu, že měla nemocné srdce a v těle kardiostimulátor, na místě umírá.

Skupina se hroutí

Po šokující vraždě jde Darlene za ostatními a poví jim, co se stalo, akorát s menší úpravou, že šlo o sebeobranu. Pošle Mobleyho i Trenton pryč, aby mohla spolu s Ciscem uklidit a přijít na způsob, jak tento nejnovější zádrhel vyřešit. Darlene si sedá k notebooku a z pracovního mailu od Susan nastaví odesílání automatické odpovědi, kde se píše, že bude několik týdnů na dovolené.

Tvůrci seriálu nám opět dokázali, že mají vše detailně zařízené, takže pokud napíšete cokoliv na adresu susan.jacobs@e-corp-usa.com, přijde vám ona automatická odpověď. Funkční je i druhá uvedená adresa, legal@e-corp-usa.com, z níž vám opět odešlou automatickou zprávu.

Povídání v metru

Mobley s Trenton se vydávají do metra, aby mohli odjet domů. Když se Trenton zeptá, co by měli dělat dál, Mobley je i nadále paranoidní a poví jí, že by měli utéct z města, než po nich někdo půjde; ať už Dark Army, FBI nebo policie. Mobley to má jednodušší, ale Trenton žije s rodinou a nerada by je vystavila nebezpečí. Bude tak muset vymyslet, jak záležitost vyřeší.

Úklid

Darlene a Cisco mezitím zvažují své možnosti ohledně Susan. Zatímco Cisco navrhuje útěk a nechání těla na základně, Darlene se chce těla zbavit. Ocitají se v metru, kde Darlene drží tašku s jejím tělem, a vydávají se k osobě, kterou jsme poznali ve finále první série, když členové fsociety uklízeli po útoku na E Corp. Chtějí tělo spálit v peci, ale nedaří se jim ho umístit dovnitř v tašce, takže si své trauma musejí prohloubit a sledovat holé tělo Susan, jak hoří v plamenech. Při cestě zpět pak Darlene přemítá nad tím, jak nečekala, že to skutečně provede, a Cisco ji pozve k sobě domů, aby nebyla sama.

Panika je na místě

Mobley posílá poslíčka s pizzou do svého bytu, aby zjistil, jestli tam na něj už někdo nečeká, a když se dozvídá, že ne, sám se vydává dovnitř. Trenton se mezitím snaží přesvědčit otce, aby se přestěhovali jinam, ten je ale proti, protože by jim to prý finančně akorát uškodilo. Mobley po chvíli zaslechne klepání na dveře, za nimiž čeká FBI.

Mobley versus Dom

Po dlouhém čekání je Mobley poctěn návštěvou Dom, která se ihned pouští do výslechu. Po chvíli se dostává k plakátu na párty ke konci světa, kde je uvedeno jméno DJ Mobley. Zmíní web s názvem Wayback Machine, na němž se můžete podívat na starší verze rozsáhlého počtu internetových stránek. Dom se podařilo najít fanouškovskou stránku věnovanou zmíněnému interpretovi, jejímž vlastníkem byl právě náš Mobley. Chce po něm informace o čemkoliv podstatném, Mobley ale požádá o právníka.

Na svobodě

Kvůli nedávným událostem má FBI svázané ruce a Dom tak musí Mobleyho propustit. Ten se hned po odchodu z budovy rozhodne napsat Trenton, ať se s ním sejde v kavárně z úvodního flashbacku. Využije k tomu aplikaci Wickr, za pomocí které můžete posílat šifrované zprávy, které se po zvolené časové lhůtě vymažou. Následně smaže veškerá data na svém mobilu a hodí ho poslíčkovi na kolo mezi obálky.

Dom se setkává s aktuálním přítelem Angely a my se tak dozvídáme, že pracuje pro FBI a že ji oslovil čistě proto, aby získal informace. Dom je čím dál víc zoufalá, protože nových informací je málo a problémy se neustále hromadí.

Krutá pravda

Darlene se probouzí u Cisca v bytě a ten už je ve sprše. Zpozoruje jeho notebook a když se do něj přihlásí, uvidí něco, co jí naprosto vytře zrak. Cisco celou tu dobu komunikoval s Dark Army a díky útržku konverzace je potvrzena spekulace o tom, že Dark Army sabotovala femtobuňku použitou při útoku na FBI. Zároveň je zmíněna jakási druhá fáze, o té ale zatím nic konkrétního nevíme. Trenton mezitím čeká v kavárně na Mobleyho, ten ale stále nikde. Když Cisco vylézá ze sprchy, uvidí na zemi rozbitý notebook a v posledních vteřinách ho Darlene přetáhne baseballovou pálkou.

Nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Foto: USA Network

Diskuze /6

Baltik

Ty odkazy jsou skvělé !

30.8.2016 | 8:16:33
makakus

Pokud jde o závěr – naštěstí i Darlene umí čínsky, takže odhalila pravdu. Zdá se, že čínština patří k povinné výbavě každého špičkového hackera. :-)

#3 sudeku
30.8.2016 | 12:46:47
31.8.2016 | 11:01:22
Baltik

#3 sudeku: To neznám, dávají se tam ingredience jako do klasické číny ? :D

31.8.2016 | 13:45:28
Ladme

#3 sudeku: Ne, je to čínština. Dark Army je z Číny, ne z Koreje.

31.8.2016 | 20:09:16
Spiker

On má přeci Android, ona Iphone. A to on jí vyprovokuje. Zdá se mi, že to v článku není formulované dobře.

2.9.2016 | 22:16:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele seriálu Mr. Robot a poděkovat jim za jejich práci, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme!

Berte v potaz, že PayPal si účtuje transakční poplatek 3,4 % plus 10 Kč.

Momentky

Momentky

Opakování je matka...

Rekapitulace: eps2.9_pyth0n-pt2.p7z

Rekapitulace: eps2.9_pyth0n-pt2.p7z

Ne, nezapomněli jsme na vás. Po několika měsících si konečně můžete přečíst rekapitulaci finále druhé řady seriálu Mr. Robot, které zmátlo nejednoho diváka. Kolik otázek bylo zodpovězeno, kolik nových se objevilo a kolik starých zůstává?

Nejlepší postavy

Edna na sociálních sítích