Mr. Robot Rekapitulace: eps2.7_init5.fve

Rekapitulace: eps2.7_init5.fve

Rekapitulace: eps2.7_init5.fve

Pomalu, ale jistě se blížíme do finiše. Máme za sebou již devátou epizodu druhé série, která konečně osvětlila několik událostí z minulosti, směle pokračovala i v aktuálním dění a opět nás usvědčila v tom, že Mr. Robot nás může překvapit naprosto kdykoliv.


19 0
5.9.2016

Zatčen, obviněn a odsouzen

Díl je zahájen klepáním na dveře z loňského finále. Elliot jde ke dveřím a za nimi čeká policie, jak mnozí předpokládali. Policista ho na místě zatýká za hacking a krádež. Dle očekávání se jedná o důsledek zločinu, jehož se Elliot dopustil v pilotní epizodě, když čelil Kristině příteli a sebral mu psa. Konečně se dozvídáme i to, kam zmizel Flipper; odvezla ho odchytová služba.

Během konzultace s právníkem se zdá, že nějaká obhajovací strategie existuje a že Elliot nemusí skončit za mřížemi nebo alespoň ne na tak dlouho. Elliot však během soudu okamžitě přiznává vinu a dozná se ke všemu, z čeho byl obviněn. V tu chvíli se u soudce zjeví pan Robot a pokouší se Elliota přimět, aby toho nechal. Jenže neúspěšně a Elliot je odsouzen k 18 měsícům ve vězení.


Elliot je převezen do vězení, kde je podroben klasickému postupu. Během montáže máme možnost vidět dvě známé tváře; jsou to Lone Star a Ray. Tentokrát je můžeme vidět v jejich skutečných rolích jakožto dozorců. Po tomto procesu se přesouváme do momentu, kdy Elliot čeká ve frontě, aby mohl jít na dvůr. Už tam ho osloví Leon, který mu poví, jak to ve vězení funguje. Poradí mu, že rutina je důležitá a měl by si pro svůj pobyt nějakou vymyslet. A protože Leon dokáže do věznice pašovat všemožné věci, Elliot ho požádá o deník.

Tímto se kruh uzavírá. Elliot na nás, svého přítele, promluví se slovy, že toto je vše, co nám tajil. Nezapomeňte ale, že záležitost jménem Tyrell Wellick ještě není zcela uzavřená a že jsme ani zdaleka neviděli celý příběh skrývající se za těmi tajemnými třemi dny.

Init 5

Po objasňujícím flashbacku se vracíme do současnosti, kde je Elliot právě propouštěn z vězení. Své opětovné začlenění do světa přirovná k init 5, návratu do normálu. Je ale lehce na pochybách a není si jistý, zda se po těch zhruba třech měsících dokáže skutečně vrátit a pokračovat v tom, co před zatčením začal. Elliot prochází bránou, za kterou na něj čeká jeho sestra Darlene. Dá mu něco málo k snědku a následuje objetí.

Akční Angela

Angela se mezitím zmocní zařízení jménem Rubber Ducky, které jsme poznali už během dílu, jenž se nesl v duchu hacknutí FBI. Díky lsti dostává sekretářku svého nadřízeného mimo kancelář a pak se vydává k jeho počítači, do nějž Rubber Ducky zapojí. Pokud vám paměť příliš neslouží, Mobley sdělil Angele, že stačí zapojit zařízení, počkat několik desítek vteřin a pak ho zase odpojit; v důsledku se na zařízení přesunou přihlašovací údaje a hesla uložená v paměti cache. To se jí i přes menší vyrušení podaří a pak se zase vrací ke svému počítači.

Přihlásí se získanými údaji na účet nadřízeného a začne prohledávat složky a soubory, mezi nimiž objeví i materiály o Washington Township. Bez váhání je zkopíruje na flash disk a její úkol je tímto dokončen.

Návštěva

Elliot a Darlene jdou do metra a Darlene bratra pomalu zasvěcuje do toho, o co přišel. Sdělí mu, co objevila u Cisca na notebooku, a také to, že Mobley ani Trenton nejsou k sehnání. Dostávají se do budovy, v níž se Elliot rozhodne navštívit svou matku. Ta s ním během setkání nepromluví ani slovo a Elliot tak po chvíli odchází.

Whiterose na hřbitově

Whiterose je na hřbitově a stojí nad hrobem předchozího ředitele E Corpu. Prozradí, že zemřel její rukou, protože se jí v důsledku jednoho skandálu pokoušel zrušit projekt. Stačila havárie letadla a Whiterose mohla směle pokračovat ve své práci. Tato vzpomínka je relevantní, protože jakmile se Whiterose vymočí na hrob zesnulého, poví svému doprovodu, že momentálně zvažuje stejný postup, co se týče Phillipa Price.

Něco je špatně

Když je Elliot na záchodě, zaslechne, jak s Darlene a Ciscem mluví pan Robot. V tu chvíli je naprosto šokován, proto otevírá dveře a vidí, jak tam s nimi skutečně stojí i pan Robot. Po chvíli se však Elliot vzpamatuje a místo pana Robota stojí on. Trapnou chvilku ticha střídá přemlouvání Cisca, aby jim dal telefonní číslo na Xuna, aby ho Elliot mohl hacknout a být o krok napřed před Dark Army. Když se později ptá pana Robota, co to mělo znamenat, dozvídá se jen to, že přestal reagovat a pan Robot ho proto zastoupil.

Whiterose versus Price

V další scéně se Whiterose jakožto ministr Zhang prochází s Pricem jedním parkem. Zhang vyjádří svůj soucit s Pricem, co se týče aktuálního dění nejen v jeho zemi, ale také v jeho firmě. Podotkne však, že alespoň Pricův malý projekt s nějakou ženou – pravděpodobně s Angelou – jde lépe, než plánovali. Dobrým zprávám je konec ve chvíli, kdy Price poví Zhangovi, že vláda převezme a uzavře továrnu ve Washington Township, což Zhanga velmi znepokojí. Mírně nadhodí výhrůžku smrtí, Price se ale nenechává zastrašit.

Navrhne nový plán, který bere v potaz aktuální situaci. Bailout nebude, Price ale i nadále potřebuje peníze, a ne málo. Proto chce, aby Zhang přesvědčil čínskou vládu o tom, že by měli Americe půjčit peníze s nulovým úrokem, a Price by se za to na oplátku postaral o to, že továrna zůstane otevřená. Zhang věří, že to může zařídit, přesto však Pricovi pohrozí. Ten ale ani tentokrát nepoleví a poví Zhangovi, že klidně obětuje svou výhru, aby viděl, jak Zhang prohraje

Xun a odposlech

Elliot se mezitím pouští do svého plánu na hacknutí Xuna. To se mu podaří za pomocí reálného zařízení Pwnie Express, které je, jak nám Elliot řekl, velmi mocné zařízení, které má v sobě desítky nástrojů pro hacking a monitorování. Ale metoda, kterou použil, pravděpodobně reálná není. Podle všeho by bylo velmi složité realizovat takový útok v rámci seriálu, a to kvůli času, penězům a výpočetní síle. Skript, který spustí, proto není blíže objasněn.

Každopádně se mu podaří na dálku získat přístup do Xunova mobilu, konkrétně do jeho mikrofonu, aby ho slyšel. Potom požádá Cisca, aby domluvil schůzku s Xunem. Chce se ho zeptat na druhou fázi a i když ví, že mu nejspíš nic neřekne, aspoň se o tom začne bavit s ostatními, a tento rozhovor by pak mohl slyšet skrze ten mobil. Darlene chce na schůzku také jít, ale Elliot jí odpoví, že tam půjde pan Robot. Ostatní na to reagují udivenými pohledy a Elliot se pak opraví, že tím myslel sebe.

Komise

Angela se poté, co objevila dokumenty týkající se Washington Township, vydává to Jaderné regulační komise, jelikož evidentně našla něco nelegálního. Dozvídá se, že dle zákona bude její totožnost v dalším vyšetřování utajena a rovněž by mohla obdržet i finanční odměnu. Angela na to reaguje tím, že o peníze jí opravdu nejde a že jen chce, aby vše proběhlo rychle. Zaměstnanec, s nímž hovoří, jí řekne, ať počká, protože chce k záležitosti zavolat zástupkyni ředitele.

Zmatení v metru

Elliot a Cisco jedou metrem, ale ne tak docela. Elliot se podívá do vedlejšího vagónu a zjistí, že s Ciscem je ve skutečnosti pan Robot. Začne mlátit do dveří a marně se je snaží otevřít, za okamžik se ale vzpamatuje a s Ciscem tam stojí jen on sám. Těžko říct, co přesně se děje, ale podle jedné z teorií v této epizodě několikrát došlo k tomu, že se Elliot probral uprostřed procesu, při kterém mu pan Robot tzv. ovládne mysl. Až čas ovšem ukáže, jaká je pravda za těmito zvláštními událostmi.

Chybějící kazeta

Darlene poslouchá Xuna přes mikrofon v jeho mobilu, zatím se ale nedozvídá nic podstatného. Díky reportáži ve zprávách o úniku operace Berenstain si uvědomí, že pravděpodobně v chytrém domě Susan Jacobsové zapomněla jednu z videokazet, na které nahrávala video od fsociety. Problém je to proto, že během nahrávání na tuto kazetu si Darlene sundala svou masku, což by ji mohlo usvědčit, pokud by se ke kazetě dostaly právní složky.

Druhá fáze

Elliot se setkává s Xunem a jeho kolegy v maskách, aby se ho zeptal na druhou fázi. Xun ho však vidí nerad a po chvíli chce odejít. Elliot na něj zakřičí a chce, aby mu řekl, co má znamenat ta druhá fáze, o které se už nějakou tu dobu mluví. Xun ale neodpovídá a odchází.

Úskok

Později se Angela setkává se zástupkyní ředitele Komise, aby spolu konečně probraly způsob, jakým naloží s nově získanými informacemi. Zástupkyně ale po menším povídání řekne, že ta anonymita není až tak reálná, jak si Angela myslela. Navíc Angelu zaskočí, když jí poví, že ví o tom, že pracuje pro E Corp. To by ale vědět neměla a Angela se proto rozhodne ze situace vycouvat a s Komisí se neangažovat.

Večerní únava

Elliot s Ciscem se vrací do bytu, kde na ně čeká Darlene. Ta Ciscovi ihned poví o tom, že v chytrém domě nechala jednu kazetu, a chce se tam pro ni vydat. Cisco ji chce ochránit, a tak jí řekne, že se tam radši vydá on, pro případ, že by tam byla policie či FBI. Cisco odchází a Darlene si sedá k Elliotovi na gauč. Poté dochází k dalšímu prohození a Elliot z druhého gauče naproti sleduje, jak vedle Darlene sedí pan Robot. Rozhodne se, že bude lepší jít domů a odpočinout si tam.

Dom a gyros

Když se Angela po těžkém dni vrací domů, přichází ještě jedna rána. Za dveřmi se jí zjeví Dom, která kromě gyrosu nese také zajímavou novinu. Podle všeho jí Ollie už dávno řekl o onom nešťastném CD, které Angela vložila do jednoho z počítačů v AllSafe. Už od té chvíle ji Dom sledovala, a to i během její dnešní návštěvy Komise. Nečekaně ji ale nepřišla zatknout. Dom Angele poví, jak se věci mají, a následně jí podává pomocnou ruku. Odchází a nechává jí na kuchyňském pultu vizitku.

Jeho plán

Cisco jde do chytrého domu, aby našel zapomenutou kazetu. Naštěstí se mu ji téměř okamžitě podaří najít, ale než stačí odběhnout, zaslechne na gauči něčí vzdychání. Bohužel už se nedozvídáme, kdo to byl. Někteří tvrdí, že je to Mobley, ale proč by Cisco tak zaraženě mlčel, kdyby viděl povědomou tvář? Jiní zase tvrdí, že to je Tyrell, ale proč by se zničehonic ocitl v cizím domě?

Darlene mezitím konečně narazí na zajímavou konverzaci, když v noci odposlouchává Xuna. Baví se o tom, že se viděl s Elliotem, který se ho ptal na druhou fázi. Šokující moment přichází ve chvíli, když jeden z mužů prohlásí, že je to zvláštní, protože druhá fáze je prý Elliotův plán. Darlene náhle uslyší klepání na dveře, ale jak už je v tomto seriálu zvykem, budeme si muset počkat, než se dozvíme, kdo na ně klepal. Elliot je na cestě do svého bytu a před budovou spatří černé auto patřící Tyrellovi. Když něčí ruka stáhne okénko, v autě vidíme Joannu, která na Elliota evidentně čekala, a pronese: „Zdravím, Ollie,“ čímž odkazuje na chvíli v loňském finále, kdy se jí Elliot představil jako Ollie.

Nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Foto: USA Network

Diskuze /7

lukascoolarik

Ještě taková drobnost pro ultimátní fanoušky. :-D Když Angela kopíruje data o Washington Township, několik souborů má v názvu evilcorp, což je zvláštní, protože E Corpu takhle říká jen Elliot, potažmo i jiní lidé, ale jen v případě, že je scéna vyprávěna z jeho úhlu pohledu. Těžko říct, jestli je to drobná chyba, nebo to úmyslně něco naznačuje.

#7 Wolf_Officious
webmaster
5.9.2016 | 19:39:16
carlmichael

Nakonec zjistíme, že Angela je další Elliotova osobnost :D

#6 snowflock
5.9.2016 | 21:53:02
Hrabě Teleke z Toloko

Luxusní díl.

5.9.2016 | 22:12:38
bill9970

Tá posledná scéna s Joannou je akási divná. Keď sa Elliot blíži k autu a Joanna sťahuje okienko, za autom sa nachádza nejaký automat. Tesne predtým, ako Elliot prechádza cez cestu a vidí auto zozadu, tak tam žiadny automat nie je. Okrem toho je v tých dvoch záberoch aj trochu iný vzhľad budovy – v jednom okne sa svieti, potom už nie. Za iným oknom vidno v prvom zábere rebrík, v druhom už nie. Teda poriadne si s nami zahrávajú – sú to chytáky alebo chyby?

#5 daaribaari
6.9.2016 | 20:47:36
daaribaari

#4 bill9970: Pravdepodobne len chyby v strihu.

10.9.2016 | 20:01:23
snowflock

#2 carlmichael: to by bola veľmi zaujímavá premisa :)

13.9.2016 | 10:43:35
Wolf_Officious

#1 lukascoolarik: Podle mě se jedná o to, že divák (jako od úplně prvního – pilotního dílu), je jeho společník, který všechno vidí tak, jak chce jeho schyzo-mozek. Divák je tedy v podstatě jen někdo, kdo všechno vidí a zkresluje to ve své hlavě k obrazu svému, nebo podle toho co se mu hodí. Eliot diváka nakazil svojí vlastní iluzí. A ti démoni, které pak vidíme, jsou možná jen přeludy, které si (jakoby) máme tvořit ve vlastní hlavě. Trochu psychologická hra. V podstatě naše obrazovka, kterou to sledujeme, je jenom prostředek vnímání alternativní reality. :)

15.9.2016 | 19:48:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E02: eps3.1_undo.gz

cz60%
Odhadované dokončení dnes 23:59
en100%
DOKONČENO

Překlad: @lukascoolarik
Korekce: @lukascoolarik

Sedí na verze:

  • HDTV.x264-SVA
  • 720p.HDTV.x264-SVA
  • WEBRip.x264-RARBG
  • 720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb
  • 1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Dotazy k titulkům můžete pokládat v naší diskuzi.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nastražte uši

Hudba ze druhé série

Hudba ze druhé série

Po vzoru první řady seriálu Mr. Robot jsme se i v té druhé dočkali spousty skvělých písní a samozřejmě i nových skladeb z původního soundtracku. Pokud si chcete oživit playlist písněmi z tohoto seriálu, tento přehled všeho, co ve dvanácti epizodách zaznělo, vám to usnadní.

Momentky

Momentky

Máte oko pro detail?

Otestujte si paměť: Druhá série ve 24 otázkách

Otestujte si paměť: Druhá série ve 24 otázkách

Alespoň v hrubých obrysech si většina z nás druhou řadu seriálu Mr. Robot snadno vybaví, ale kolik z vás má oko pro detail a paměť jako slon? Následující kvíz složený ze 24 otázek různé obtížnosti prověří, zda jste dostatečně připravení na další fázi revoluce.

Nejlepší epizody

Nejlepší postavy

Edna na sociálních sítích