Mr. Robot Rekapitulace: eps2.8_h1dden-pr0cess.axx

Rekapitulace: eps2.8_h1dden-pr0cess.axx

Rekapitulace: eps2.8_h1dden-pr0cess.axx

V desáté epizodě se Elliot nechal naverbovat Joannou, aby našel Tyrella. Darlene a Cisco se mezitím rozhodli pomoct členovi fsociety, ale v konečném důsledku se jim to akorát vymstilo. Pojďme si detailně shrnout další díl seriálu Mr. Robot.


19 0
12.9.2016

Poslední upřímný člověk

Epizoda začíná scénou, kde Phillip Price konverzuje s Terrym Colbym, který nedávno vydal knihu s názvem Poslední upřímný člověk. Colby ovšem nepřišel, aby propagoval svůj nejnovější výtvor, ale aby se domluvil s Pricem. Ten chce, aby Colby zajistil hlasování OSN o anexi Konga k Číně, což se samozřejmě týká plánu, s nímž přišla Whiterose. Možná si ještě pamatujete scénu, kde se Price s Whiterose baví o Kongu, konkrétně o vzácném coltanu, kterého je v něm hodně.

Colby si ale není jistý, zda by něco takového mohlo projít přes prezidenta, Price ho ovšem ujistí, že to bude fungovat. Při odchodu se ho Colby zeptá, proč tohle všechno dělá a co tím vším sleduje. Price na to reaguje působivým monologem o tom, jak už zamlada prahl po tom, aby byl nejmocnějším mužem v jakékoliv místnosti na světě. Toho se mu podle něj – až na jednu či dvě výjimky – podařilo docílit. Chce po sobě zanechat odkaz, který bude něco znamenat.


Elliot versus Joanna

Následně se dozvídáme, proč se Joanna rozhodla navštívit Elliota. Panu Sutherlandovi a jeho kontaktům se nepodařilo zjistit místo, odkud někdo – údajně Tyrell – volal Joanně na tajemný mobil, který jí nejspíš poslal právě Tyrell. Joanna své pátrání nevzdává a chce svého manžela najít za každou cenu, proto si řekla, že by nebylo špatné oslovit Elliota, o němž ví, že s Tyrellem spolupracoval.

Bere ho k sobě do domu a zasvětí ho do toho, že jí volal Tyrell. Elliot jí ale nevěří, protože podle pana Robota ho zabil. To však Joanně říct nemůže, protože na takovou zprávu by asi nereagovala zrovna nejlépe. Joanna Elliotovi poví historku o svém muži, jejíž pointou je fakt, že Tyrell pro Joannu udělá cokoliv, a jako důkaz jí pošle dárek. A my víme, že jich v poslední době obdržela hned několik. Kdo jiný by tohle dělal, když ne Tyrell Wellick?

Pan Robot přesvědčí Elliota, že pomoct Joanně není dobrý nápad, a Elliot se proto odmítá jakkoliv angažovat. Joanna na to reaguje tím, že vstane z gauče a po hrozivém přiblížení se k Elliotovi mu pošeptá do ucha: „Vážně mi chceš říct ne?“ Elliot je v šoku a dle pozdějšího vývoje je jasné, že na něj tato výhrůžka zabrala.

Rozpolcená vůdkyně

Tak jsme nemuseli čekat dalších osm epizod, než jsme zjistili, kdo byl za dalšími dveřmi. Stál tam Cisco spolu s Vincentem, jedním z členů fsociety, který se podílel na operaci v Capitol Hill. Našel ho v chytrém domě Susan Jacobsové a okamžitě ho odvezl taxíkem k sobě do bytu. Dozvídáme se, že Vincent je zraněný natolik, že musí do nemocnice, Darlene ovšem trvá na tom, aby ho nechali zemřít. Podle jejích slov věděl, co čeho jde, a navíc by Darlene mohl identifikovat a ohrozit tak celou fsociety.

Cisco je tentokrát hlasem rozumu a poví Darlene, že by Vincenta měli vzít do nemocnice a třeba ho jen nechat ležet před pohotovostí, protože nechat někoho zemřít je podle něj příliš. Následně na ni vychrlí, že není výjimečná, že není vůdkyně a že jí nikdy nebude. Měla by se vzpamatovat a udělat správnou věc, což Darlene nakonec přesvědčí.

První stopa

Dom je povolána do chytrého domu Susan Jacobsové, který už prohledává FBI. Jeden ze sousedů totiž viděl, jak Cisco táhne Vincenta do taxi, a kreslíři se podařilo vytvořit Ciscův skeč. Jedna z agentek Dom zavolala, protože skeč se shoduje s kresbou z jejího aktuálního případu. Zároveň se dozvídáme, že Vincent a další členové fsociety byli v Marylandu a účastnili se automobilové honičky. Jednomu z nich se podařilo utéct, ale ostatní skončili v poutech. FBI už zároveň tuší, že Susan asi nebude na dovolené.

Systém v troskách

Elliot mezitím jede autem a pronáší monolog o tom, že se mu nelíbí, kam svět po jeho útoku dospěl. Dochází k závěru, že válka se asi nemá jednorázově vyhrát, ale má se v ní pokračovat. Pan Robot trvá na tom, aby s Elliotem šli k sobě do bytu a neztráceli čas s Joannou. Elliot ho ale neposlechne a požádá pana Sutherlanda, který ho veze, aby ho vzal do elektra. Policie mu zabavila počítač a všechen hardware, takže potřebuje něco, s čím by mohl místo hovoru vypátrat.

Dva skeče

Dom jde za svým nadřízeným, aby mu ukázala skeče, na nichž je Cisco. Její nadřízený reaguje tak, že chce dát kresbu do televize, což Dom naštve, protože si je vědoma, že by Ciscovi byla rázem v patách Dark Army, a ona by tak přišla o dalšího svědka. Nadřízený je ale vehementně proti myšlence, že v případu figuruje Dark Army, což už začíná být poněkud podezřelé. Jedna z mnoha teorií tvrdí, že tento nadřízený spolupracuje s Dark Army a snaží se přenést pozornost FBI někam jinam, to je ale zatím pouze teorie. Dom se vydává k odchodu, nadřízený ji ale zastaví a poví jí, že jeden z agentů prověřuje taxi služby, aby našli taxík, kterým jel Cisco s Vincentem.

Tichý volající

Elliot je v elektru a kupuje si výbavu nutnou k provedení útoku. Pan Sutherland mezitím hraje hru o jednom samozvaném hackerovi s názvem Watch Dogs, která krásně sedí i k samotnému seriálu. Pan Robot chce, aby Elliot sdělil Joanně a panu Sutherlandovi, že hovor šel odjinud, až se mu ho podaří vysledovat. Elliotovi za chvíli začíná zvonit tajemný mobil, proto ho zvedá a doufá, že se dozví, zda je to skutečně Tyrell. Volající ovšem nic neřekne, jen dýchá a pak zavěsí. Pan Robot mezitím někam zmizel, a to kolem chvíle, kdy Elliot zvedl mobil. Proč asi?

Vzpomínka a příprava

Darlene a Cisco jsou v nemocnici a čekají, až se dozví Vincentův zdravotní stav. Darlene mezitím ukazuje Ciscovi přepis konverzace Xuna a dalšího člena Dark Army, kde je prozrazeno, že druhá fáze byl Elliotův nápad. Cisco ale evidentně o jeho zapojení nic neví. Později Darlene promluví o tom, že ani ona si nemyslí, že je výjimečná a že skutečným vůdcem a mozkem fsociety je její bratr Elliot.

Elliot vchází k sobě do bytu, spolu s panem Sutherlandem, a zahajuje přípravu hardwaru. Nejprve vysype brambůrky Pringles z dózy, aby mohl podomácku vyrobit anténu s dlouhým dosahem a mohl se připojit na cizí wi-fi. Mezitím mu přichází zpráva od někoho se jménem Klaudie Kincaidová, což je ve skutečnosti Angela. Po přečtení vzkazu zapíná notebook a stahuje si ISO soubor s Kali Linux, který následně nainstaluje. Pak si přečte policejní příručku, ze které zjistí název formuláře, který potřebuje k provedení svého útoku.

Tato příprava je jednou ze dvou částí montáže, tu druhou tvoří Darlene vyprávějící historku z dětství. Během rodinného výletu v lunaparku se Darlene nějak ztratila a unesla ji jedna starší žena. Darlene se ale nebránila, protože vždycky toužila po tom, že uteče od rodiny; nejspíš kvůli své násilnické matce. Podvolila se té ženě a nechala se odvézt k ní domů. Druhý den se Darlene probrala a dole čekala policie, která ji odvedla zpět za rodinou. Poví Ciscovi, že je sice ráda, že nepřišla o Elliota, ale dodnes přemýšlí o tom, co za život by asi vedla, kdyby s tou ženou žila dál.

Prohlídka po bytě

Elliot si stáhne formulář, který chce poslat policii přes fax a oficiální cestou je požádat, aby zjistili současnou polohu telefonního čísla. Poví, že je jednodušší se takto vydávat za policistu, než hacknout mobilního operátora. Než se fax odešle, chvíli to potrvá, proto se pan Sutherland začíná svěřovat Elliotovi s historkami o jeho bývalých excentrických klientech.

Elliot se této konverzaci vyhýbá útěkem za námi, svým tajným přítelem. Začne přemýšlet o tom, zda mu pan Robot nelhal o Tyrellově osudu, a nechává nás, abychom se porozhlédli po jeho bytě díky 360° záběru. Pan Robot naléhal na to, aby šli co nejdřív do Elliotova bytu, a Elliot si proto myslí, že je v bytě něco, co pan Robot chce. Našli jste něco?

Hodina času

Darlene a Cisco jsou i nadále v nemocnici. Sestřička se jich ptá, zda neví, co se Vincentovi stalo, a oni jí to samozřejmě nepoví. Dále jim řekne, že musí provést ještě několik testů a že potrvá ještě asi hodinu, než budou vědět více. Cisco proto navrhne, aby se šli někam najíst, a Darlene souhlasí.

Nalezeno

Elliotovi jeho postup vyjde a podaří se mu zjistit GPS souřadnice k současné poloze mobilu. Souřadnice ho dostávají k adrese 92 E 82nd St, New York, NY 10028, na kterou se můžete podívat díky Google Mapám. Elliot se pana Sutherlanda zeptá, zda je možné, že na oné adrese Tyrell skutečně je. Pan Sutherland si vyfotí jeho obrazovku jako důkaz a odvětí, že je nemožné, aby z toho domu Tyrell volal.

FBI mezitím nalézá Ciscův byt. Dom a dalšímu agentovi se zjevně podařilo najít taxík, kterým Cisco a Vincent jeli, a od taxikáře získali cílovou destinaci. V televizi už koluje skeč s Ciscovou tváří a sestřička v nemocnici tuto tvář pozná a kontaktuje FBI. Cisco a Darlene jsou v tu chvíli v restauraci Lupe's a netuší, že jim brzo půjde o život.

V patách

Do nemocnice přijíždí agenti FBI, mezi nimiž je i Dom. Sestřička jí poví, že Cisco tam byl i s jednou ženou, asi jeho přítelkyní. Dom se dále dozvídá, že televize nebyla přepnutá na zprávy, když tam Cisco a Darlene byli, tudíž je možné, že ještě nevědí, že po nich jde FBI.

Elliot se mezitím setkává s Angelou v metru, kde je obklopují zajímavé plakáty s nápisem Phase: Výborné audio pro bystré posluchače. Evokují fakt, že možná se ve scéně, potažmo celé epizodě, skrývá nějaký důležitý zvuk, a slůvko Phase samozřejmě naráží na zatím neznámou druhou fázi. Angela se zeptá Elliota, proč založil fsociety, a Elliot po menší odmlce reaguje, že ji do toho nechtěl tahat. V tu chvíli Angela vytasí informaci, že u ní byla agentka FBI a že se chce udat. Už uvědomila svou právničku, ale nemíní udat i Elliota a ostatní, jenom sebe. Varuje však Elliota, že časem ho to stejně dostihne.

Dom se vydává do ulic, aby našla podnik, kam šli Darlene s Ciscem. V první restauraci se jí nezadaří, ale dostává doporučení ohledně pár míst, které ještě mají otevřeno. Angela poví Elliotovi o vzpomínce z dětství; našla ho v muzeu, kde křičel na zaměstnance, protože neviděli toho, koho viděl on. Nejspíš šlo o pana Robota, ale Angela se ho zeptá, jestli to nebyl někdo jiný; Elliot odvětí, že si to nepamatuje. Tak či onak ho Angela varuje, aby s tou osobou nespolupracoval. Když má Elliot vystoupit, oba se postaví a Elliot Angelu obejme. V hlavě si řekne, že ji nechce opustit, a za pár okamžiků ji konečně políbí. Poté vystoupí a před Angelu se postaví dva neznámí lidé.

Ve finální scéně Dom konečně naráží na podnik, kde jí Darlene a Cisco. Jde dovnitř a začne s nimi mluvit, zanedlouho na místo přijíždí dva členové Dark Army, vytasí zbraně a začnou střílet do oken. Na Redditu se našlo hned několik uživatelů, kterým se podařilo střelbu přiblížit a zpomalit, a podle všeho to smrtelně schytal pouze Cisco. Netrvá to dlouho a přijíždí i FBI, kterou Dom před vstupem do restaurace zavolala. Jeden člen Dark Army se na místě zastřelí a druhému se podaří odjet.

Nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Foto: USA Network

Diskuze /8

Morty95

tieto rekapitulacie su uzasne, serial pozeram po anglicky bez tituliek cize sem tam mi nieco unikne a tieto clanky mi pripadne medzery vyplnia.. skvela praca :) uz sa neviem dockat na posledne dva casti

12.9.2016 | 23:50:26
fufight

super epizoda i tenhl rozbor :-)…v dome sem nic nevidel jsou nejaky teorie?…a jeste jeden dotaz ale neni z tehle epizody…kdyz policie zatkla eliota a prohledavala mu byt museli najit ty jeho cedecka vsechny ne?…prislo mi ze se to vubec nejak neresilo..

#3 lukascoolarik
13.9.2016 | 0:10:48
lukascoolarik

#2 fufight: Co jsem tak zběžně našel při hledání na Redditu, tak je tam otevřená kniha a v ní je zvýrazněná nějaká pasáž. Ale víc nevím, četl jsem to už dávno a vybavuju si to jenom matně.

Ano, policie je sice našla, ale vzpomeň si na 8. epizodu 1. série; Elliot si v počítači otevřel CD, které bylo o něm. Po vložení CD do počítače se ukázala složka s hudbou, Elliot si ho ale otevřel ve virtuálním počítači a speciálním softwaru a v něm měl několik .cds souborů, které byly zaheslované, a až pak mohl otevřít ta tajná a inkriminující data, která na disku byla. Vem si tohle a fakt, že policie pravděpodobně viděla jenom ty soubory s hudbou, a máš to vyřešené.

#4 fufight #8 Wolf_Officious
webmaster
13.9.2016 | 6:34:38
fufight

#3 lukascoolarik: pravda…diky :-)

13.9.2016 | 12:24:34
Baltik

Jsem zvědav, zda někdo najde něco k tomu zvuku v metru a k tomu rozhlédnutí v bytu.

14.9.2016 | 7:46:55
Baltik

Nějaká teorie, o tom, že veškerou komunikaci a dárky dělal Mr.Robot ? Tímto by byl Wellick jednoznačně mrtvý. což si myslím, že tvůrci chcou, aby se objevil živý, když je tak populární.

#7 lukascoolarik
14.9.2016 | 7:48:50
lukascoolarik

#6 Baltik: To se mi nezdá, vzhledem k tomu, že Elliot (a tím pádem i pan Robot) byli tou dobou ve vězení.

webmaster
14.9.2016 | 8:09:51
Wolf_Officious

#3 lukascoolarik: To skrývání souborů na „audio“ CD se dělá běžně. Je to taková ochrana proti „obyčejným“ uživatelům, kteří by se k tomu neměli vůbec dostat. CDA soubory obsahují jenom informace o začátku a konci binárí datové stopy. Víc tam běžný uživatel nikdy neuvidí a když ty soubory zkopíruje na disk, zkopíruje jenom indexy a né reálná data. Ale myslím si, že dnes již vládní agentury tuto metodu ovládají, jenomže ve výsledku to může být zašifrované, což jim dost zkomplikuje práci (možná i znemožní). :D

15.9.2016 | 20:43:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E02: eps3.1_undo.gz

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @lukascoolarik
Korekce: @lukascoolarik

Sedí na verze:

  • HDTV.x264-SVA
  • 720p.HDTV.x264-SVA
  • WEBRip.x264-RARBG
  • 720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb
  • 1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Dotazy k titulkům můžete pokládat v naší diskuzi.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nastražte uši

Hudba ze druhé série

Hudba ze druhé série

Po vzoru první řady seriálu Mr. Robot jsme se i v té druhé dočkali spousty skvělých písní a samozřejmě i nových skladeb z původního soundtracku. Pokud si chcete oživit playlist písněmi z tohoto seriálu, tento přehled všeho, co ve dvanácti epizodách zaznělo, vám to usnadní.

Momentky

Momentky

Máte oko pro detail?

Otestujte si paměť: Druhá série ve 24 otázkách

Otestujte si paměť: Druhá série ve 24 otázkách

Alespoň v hrubých obrysech si většina z nás druhou řadu seriálu Mr. Robot snadno vybaví, ale kolik z vás má oko pro detail a paměť jako slon? Následující kvíz složený ze 24 otázek různé obtížnosti prověří, zda jste dostatečně připravení na další fázi revoluce.

Nejlepší epizody

Nejlepší postavy

Edna na sociálních sítích