Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 418×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

12 1
9.6.2018

@Annie2809

Finále seriálu bylo podle mého názoru velice vydařené. Přesně takové, jaké jsem ho čekala. Krásný pohádkový a důstojný konec. I když to všechno nedávalo moc smysl. Tvůrci moc nevychytali časový skok a nemysleli na pár paradoxů s tím spojených. Upřímně mi to ani nevadilo. Ano, nedávalo to smysl, ale k tomuto seriálu takové věci prostě patří. Stále jde o pohádkový příběh.

Určitě si myslím, že by finále prospěla delší stopáž. Přišlo mi, že finále bylo opravdu hodně obsáhlé a všechno se vzalo moc hopem. Vezměme si třeba rozuzlení celého příběhu. Bylo to takové jednoduché, očekávané. Rampl zabije sebe a tím i své druhé já z Říše přání. Určitě by se mi líbilo něco víc zamotaného, ale je mi jasné, že na to úplně nebyl prostor.

Jsem moc ráda, jak to všechno dopadlo. Celkově se mi finále velmi líbilo a jsem za takový konec moc ráda.

Hodnocení: 90%

@komcus

Finálové epizody seriálů bývají různé, někdy se tvůrcům povede vymyslet rozumný konec, někdy v něm všechno ještě víc pokazí. U Once Upon a Time nakonec platila spíš první možnost. Byl opravdu zvláštní pocit, vědět, že se díváte na poslední díl seriálu, který pravidelně sledujete několik let. Ať už seriál za ty roky zažil jakékoli vzestupy i pády, finále se povedlo.

Po časovém skoku a odbočce, kterou sedmá řada představovala, jsme se díky Storybrooku a starým známým vrátili zpátky ke kořenům předchozích šesti řad. I když celá epizoda působila možná až moc urychleně, byli jste nakonec šťastní, že se všichni dočkali svého šťastného konce. Díky tomu se dá částečně přehlédnout paradox v časové linii, který vytvořili spojením všech říší. Je škoda, že původní hlavní postavy jako Emma nebo Krasoňovi se do finále zapojili jen okrajově kvůli jejich novým projektům.

Jak už jsem zmínil, ať už jsme se během těch sedmi let dočkali lepších i horších kapitol, finále muselo téměř každého fanouška uspokojit.

Hodnocení: 90%

@jitu

A je to tady, poslední díl. Jenom s těžkým srdcem jsem klikla na ikonku posledního dílu. Jeho zhlédnutí jsem oddalovala, jak jsem jenom mohla, protože jsem si nedokázala představit, že toto je opravdu ono – konec seriálu. I přes všechny vzestupy a pády tohoto seriálu, to byl jeden z nejlepších a nejvíce promyšlených seriálů, který jsem viděla. Celý poslední díl jsem čekala na naše staré postavy, až se naposledy objeví a řeknou své poslední sbohem. Když jsem je potom viděla všechny spolu, byla jsem šťastná i smutná zároveň. Trošku mě ale mrzí, že se tam Emma a její Hook objevili až úplně na konci. Další věc, která mě při sledování závěrečného dílu zamrzla bylo, že tvůrci nedokončili některé načaté příběhy. Třeba se někdy dočkáme nějakého dalšího spin-offu, kde tyto příběhy budou dořešeny a dovyprávěny – uvidíme.

Ale i přes to se mi tento díl velice líbil. Celé zakončení seriálu bylo velmi povedené a každá z našich postav se dočkala šťastného konce a zlo bylo poraženo. Kletbou to celé začalo a také skončilo. Musím se přiznat, že i slza na konci ukápla, protože když člověk něco zná tak dlouho, najednou si nedokáže představit, že to není. Jak řekla představitelka Alenky: ,,Na pohádky nejsme nikdy dost staří.‘‘ A s tím já naprosto souhlasím. Celých 7 let to byla pořádná pohádková jízda a já jsem ráda, že jsem mohla být u toho. Takže děkuji Once za připomenutí toho, že každý má svůj šťastný konec a že se nesmíme vzdávat, i když to vypadá, že se celý svět obrátil vzhůru nohama, ale musíme pořád věřit v sebe i v ostatní.

Hodnocení: 95%

Foto: ABC

Diskuze /6

j&t&t

za mňa 100%, fínale ako sa patrí po toľkých rokoch :)

9.6.2018 | 22:38:11
gladiator992

@Komcus : „Byl opravdu zvláštní pocit, vědět, že se díváte na poslední díl seriálu, který pravidelně sledujete několik let. Ať už seriál za ty roky zažil jakékoli vzestupy i pády, finále se povedlo.“

Kuv*a máš pravdu :D Tento seriál sa mi vrel neskutočne do môjho srdca a ťažké bolo priznať si že odchádza, keď som prišiel zo školy a hned som pozeral nový diel. Máloktorý seriál dokáže toto a to ešte pri toľkých sériach. Klobúk dole , neskutočne dobrý seriál , a neskutočne mi to bude chýbať.

Chcem sa ešte raz poďakovať tejto neskutočne dobrej fanušíkovskej zakladne že sme to dotiahli dokonca , boli ste/sme neskutočný a taktiež patri veľká vďaka aj adminom , viedli ste skvelu pracu a aj vediete.

100 %

9.6.2018 | 23:08:57
KaraSnowAllen

Já jsem seriálů nakonec prominula úplně všechno, i zabití Robina, protože jeho poslední scéna s Reginou jen dokázala, že tak bude tak nějak pořád, i když je mrtvev. Emma tam přišla jako taková třešínka, do poslední minuty jsou doufala, že se objeví byť jenom na chviličku, protože finále bez ní by byla neskutečná zrada a vypadala úplně úžasně, takže tolik k tomu, že jí Hook „likviduje vzhled“. :D Emma dostala to, co jsem pro ní vždy chtěla, nicméně, podle mě to měla být ona, kdo jakožto princezna, měl být korunován, ne Regina. To je pro mě trošku mimo, přeci jen Regina dlouhá léta tyranizovala, někoho takového by jste znovu nechtěli, aby vám vládl, natož hned dvakrát i kdyby se polepšil, málokdo by z toho měl radost, ale chápu, že to mělo mít tu pointu „second chance“, takže ok. Tak či onak i přes pár botiček, jsem si finále užila a jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Takhle můžu svému oblíbenému seriálů říct sbohem s čistým svědomím a potvrdit, že měl důstojné zakončení, které si zasloužil.

10.6.2018 | 11:43:42
FValek

Jen mi přišlo fakt neskutečně kýčovité, jak tam přivedli všechny říše… to bylo tak hrozně natláskané, úplně mimo… i říše, co si žily vcelku spokojeně, říše, které ani se Storybrookem neměly a nechtěly mít co dočinění :D Třeba Agrabah, Oz, nevím jestli tam byl Wonderland, Neverland… ale to bylo fakt hodně mimo („všichni budeme spolu, nikdo nebude sám“, hrozné).

10.6.2018 | 13:54:28
simprch

Budete dělat i článek o hodnocení celkově sedmé série?

12.7.2018 | 0:00:03
Jaga

Sledovala jsem tento seriál roky a bude mi opravdu chybět. Stala se z toho srdcová záležitost. I když finální díl byl opravdu zvláštní. Spojení všech říší bylo vcelku divné. Nicméně jako postava byla za mě Regina opravdu TOP a to ve všech sériích . Ukápla mi slzička na rozloučenou. Tak a jde se na další seriál…snad nějaký takový podobný najdu, co mě na dalších pár let přitáhne.

20.8.2018 | 20:37:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama