Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 417×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Once Upon a Time

Seriál Once Upon a Time, který se vysílá na stanici ABC, vytvořili Adam Horowitz a Edward Kitsis, autoři seriálu Lost. Premiéra byla odvysílána 23. října 2011. V květnu 2017 bylo oznámeno, že se seriál na dočká sedmé řada, která započne novou velkou kapitolu. Ta je však pro seriál poslední.
Od října 2013 do dubna 2014 mohli fanoušci seriálu sledovat i spin-off Once Upon a Time in Wonderland, který měl jednu sérii o třinácti dílech.

(Foto: ABC)


Seznamte se se Začarovaným lesem. Místo plné magie, příšer a všech pohádkových postav, které znáte z příběhů z dob svého dětství. Ale vše nekončí šťastným koncem „A žili šťastně až do smrti“, jak jste si pravděpodobně mysleli. Jejich příběhy pokračují a Zlá Královna sesílá kletbu po celé zemi.

Na druhé straně je Storybrooke. Malé tiché městečko, ve kterém lidé žijí vcelku poklidně, aniž by měli sebemenší tušení, kým doopravdy jsou. Královnina kletba je zde všechny uvěznila a všechny je má pod kontrolou. Nikdo nemá opravdové vzpomínky. Nikdo nemá naději.

Seriál Once Upon a Time je především příběh o naději.

Pro nás jsou pohádky přesně o tomhle. O víře, že se váš život zlepší. Proto sázíte a kupujete si losy – kdybyste vyhráli, řekli byste svému šéfovi, že dáváte výpověď a stěhujete se do Paříže, či kamkoliv jinam, abyste mohli být tím, kým jste vždycky být chtěli. O tom je příběh O Popelce, že? Jeden den zametá podlahu a druhý den jde ve vší parádě na ples. Chceme s Adamem prostě jen psát něco, co vám dá naději. Abyste na hodinu a půl týdně nechali všeho být a měli pocit, že se vaše sny mohou stát skutečností. (Edward Kitsis)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Onlajn

Dobrý námět. Sice dost natahované, ale stojí za shlédnutí.

20.6.2018 | 19:12:20
Jiri007

Dobrý seriál, některé díly mi přišli slabší ale jinak seriál měl dobrou uroveň, nejvíce se mi líbila 4, 6 a 7 série, nejvíce se mi líbila Drizella/Ivy a Elsa z vedlejších postav, z hlavních to byla Emma, můj oblíbenec byl Rampelník / pan Gold / Weaver a nejlepší zaporák pro mě byla Cruella De Vil.

redaktor
31.5.2018 | 22:13:55
leevan

OUAT som mal rád. Zaujímavý nápad, dobré obsadenie, plot twisty. Žiaľ, tvorcovia niekedy nevedia kedy prestať a seriál upadol do nelogickosti a otrepaných dejových liniek.

7.4.2018 | 20:27:30
BottleOfWater

První série nebyla úplně špatná. V druhý sérii jsem ale zjistila, že mě tenhle seriál nebaví natolik, abych mu věnovala svůj volný čas. Nápad dobrej, ale vlastně z toho nic převratnýho nevzniklo. Těch 60% je hlavně za Rampelníka.

redaktor
1.4.2018 | 20:31:08
Denzim

Byl to skvělý seriál, který mě sice zprvu nebavil, ale pak jsem nějak objevila jeho kouzlo. Ovšem teď už to není ono, přestávám jej sledovat… bývalá kvalita se ztratila v naprosté nicotě a teď už jen přehrávají.

28.3.2018 | 12:54:37
Jarda72

Nedokoukal jsem to, kvalita šla stále dolů…

23.8.2017 | 6:28:55
nikiraider

Úžasnej seriál, fakt bomba. Long live the Queen!

13.3.2017 | 21:05:43
Luuuu

Už to není ono, což je škoda. Milovala jsem tenhle seriál.

čestný člen redakce
29.10.2016 | 10:42:09
Blake07

Jeden z oblíbených seriálů, který má šmrnc. I když, jak už to tak bývá, s počtem sérií můj zájem tak nějak klesá.

25.9.2016 | 10:59:14
NiColeta

<3 Miluju Captain Swan relationship <3 Hook a Emma jsou skvělí :*

15.3.2016 | 3:00:44

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama